برو به محتوای اصلی

شهداد
شهداد
۳۲۰
حسابدار مالی.

من شهداد هستم و در رشته حسابداری فارغ التحصیل شده‌ام. در زمینه کامپیوتر و اینترنت نیز اطلاعات مفیدی دارم که خوشحال می‌شوم آن‌ها را با شما به تبادل بگذارم.

آیا از شهداد سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از شهداد بپرس!

شهداد، حسابدار مالی.

نمی‌دانم سوال شما را درست فهمیدم یا خیر اما براساس چیزی که دریافت کرده‌ام پاسخ می‌دهم:

واقعیت در حسابداری یعنی تمام کارها بر روی روال پیش می‌رود و هیچ مشکلی در شرکت نیست؛ اما حقیقت یعنی آنکه حساب سازی به شدت انجام می‌گیرد و یک نفر در حال اختلاس کردن از منابع شرکت است.

شهداد، حسابدار مالی.

به شخصه معتقدم در کشورهای جهان اول، لااقل بیشتر از ایران، حق به حق‌دار می‌رسه! :)

شهداد، حسابدار مالی.

هیس، دختران فریاد نمی‌زنند!

شهداد، حسابدار مالی.

از من بپرسی، من میگم سینمای ایران خیلی داره روی ژانرهای طنزآمیز بیشتر مانور میده و در کنارش روی ژانرهای اجتماعی هم دست گذاشته. تنها سوالی که همیشه فکرم رو درگیر می‌کنه اینه که چرا روی ژانرهای خاصی مثل ژانر وحشت کمتر فیلمی ساخته می‌‌شه.

شهداد، حسابدار مالی.

به شخصه توی سریال‌هایی به این سبک، من بیشتر از تفکر نویسنده‌ی داستان خوشم میاد که اینقدر با ظرافتی خاص، همه گزینه‌های اصلی داستان رو کنار هم‌دیگه قرار داد.

در هنر داستان‌نویسی همچنین، یکی از بزرگترین ابزارهای لازم برای جلب مخاطب، ایجاد سوال به صورت "چه چیز را؟" و "چه کس را؟" هست که همین ابزار بیننده یا خواننده رو تا آخرین کلمه پای فیلم یا کتاب نگه می‌داره، و استفاده از این ابزار در فیلم‌ها و یا سریال‌های این چنینی کاملا مشهود و مبرهن هستش.

شهداد، حسابدار مالی.

در درجه اول حمایت از کار سیاوش عزیز (به خاطر تلاشی که در جهت پیشرفت هر چه بیشتر کشورمان کرد)

در مراحل بعد مفید واقع شدن در جهت کمک به دوستان و خب رسیدن به جوابِ سوالاتی که سال‌هاست فکر مرا درگیر خودش کرده است. 

شهداد، حسابدار مالی.

اگر ایده‌ای نداشته باشم، وبگردی را ترجیح می‌دهم.

شهداد، حسابدار مالی.

احساساتی از این قبیل معمولا موقت هستند؛ به شخصه از طریق شنیدن موزیک سعی بر ارضای این حس می‌کنم. اما اگر این مشکل جدی‌تر از موارد معمول بود، اول احساسم را با رخداد بالا ارضا و بعد از آنکه آرام‌تر شدم فکر اساسی در موردش می‌کنم.

شهداد، حسابدار مالی.

در ادامه توضیحات دوستان، در کنار خورد و خوراک و عواملی از این دست، از آنجایی که بازار در این زمینه‌ها بیش از حد معمول رقابتی است، خلاقیت و ایده‌های نو بزرگترین ابزار برای رسیدن به یک نتیجه‌گیری رو به بالاست.

شهداد، حسابدار مالی.

سوال شما بسیار کلی است، اما سعی می‌کنم کامل توضیح دهم تا جواب درست را دریافت کنید. 

اگر منظور از سوال این است که این باگ چگونه کشف شده است، خب یک برنامه‌نویس همانطور که کدنویسی را آموخته است، تحلیل منطقی ساختار یک کد را می‌آموزد. همونطور که شما برای رسیدن به یک جواب، یک مسئله را حل می‌کنید، در مقابل برای سوء استفاده از آن مسئله عوامل ضد آن را هم بررسی می‌کنید. 

اما اگر سوالتان این است که چگونه می‌توان این باگ را آموخت و برای آموختن این آسیب‌پذیری به کجا باید مراجعه کرد، بهترین راهکار جستجو کردن در دنیای مجازی (گوگل) است.

شهداد، حسابدار مالی.

به عقیدهٔ من، عدم خشونت بی‌نهایت پُرارزش‌تر از خشونت است. بخشش به مراتب بیشتر از انتقام، نمایانگر قدرت است. 

(نقل قول از ماهاتما گاندی)

شهداد، حسابدار مالی.

آدم‌ها از دید من در این زمینه دو دسته هستند: انسان‌های منظم و انسان‌های تنبل! انسان‌های منظم که رخدادهایشان مشخص است، زیرا اگر کاری را انجام ندهند حس آرامش را درون خود احساس نمی‌کنند؛ گروه دوم که انسان‌های تنبل نامگذاری می‌شوند، از آنجایی که کاری را به مکررات انجام نمی‌دهند دچار فراموشی می‌شوند و چون احساسات گروه اول را در خود احساس نمی‌کنند، بدون مسواک زدن به رختخواب می‌روند. بهترین راهکار برای این افراد (از دید من)، یادداشت کردن کارهای روزانه بر روی کاغذ و چسباندن آن بر روی دیوار است تا همیشه بتوانند کارهای روزانه‌شان را چک کنند.

شهداد، حسابدار مالی.

آزمایشی که بر روی دوقلوها در دو محیط مختلف انجام دادند به این نتیجه رسیدند که محیط و شرایط هم بر روی شخصیت ذاتی انسان تاثیر می‌گذارد. این طبیعی است که هر انسانی با باورهایش زندگی می‌کند؛ پس می‌شود نتیجه گرفت که علاوه بر ژنتیک، شرایط هم تاثیرات خاص خود را خواهد گذاشت.

شهداد، حسابدار مالی.

اگر شارژ گوشیم تمام شود، و اگر کسی تا کیلومترها دور ورم نبود، قطعا در را می‌شکستم! (معمولا درها از چوب ساخته می‌شوند)

شهداد، حسابدار مالی.

به شخصه احساس می‌کنم در بحثای روانشناسی، ذهن زمانی می‌تواند نظریه‌ی درستی بدهد که در آرامش باشد. آشفتگی به هیچ وجه نمی‌تواند پاسخگوی یک جواب منطقی باشد. (نظر شخصی)

شهداد، حسابدار مالی.

من کشور آلمان را انتخاب می‌کنم؛ زیرا در کنار آنکه سختی را در دراز مدت، با دیدن جنگ و سختی تجربه کرده‌اند، کشوری است که به ادبیات به شکل خاص‌تر و ویژه‌تری نگاه می‌کند. در ضمن مردم این کشور از نظم خیلی خاصی برخودار هستند.

شهداد، حسابدار مالی.

من در اولین حرکت، در بهترین مکان ایران، اقدام به ساخت کتابخانه‌ی بین‌المللی می‌کنم، زیرا معتقدم اگر اشتباهی در جامعه رخ می‌دهد ناشی از ناآگاهی یک ملت می‌باشد. آگاهی در هر زمینه‌ای موجب رشد و شکوفایی هر چه بیشتر ملت و کشور می‌شود.

شهداد، حسابدار مالی.

اول باید شاخه مورد نظرتون رو انتخاب کنید؛ هک دنیای گسترده‌ای دارد که اولین انتخاب برای شما انتخاب مسیری است که به آن علاقمند هستید. هک وایرلس، هک موبایل، هک کلاینت، هک سرور و مباحثی از این قبیل که می‌شود به آن اشاره کرد.

رسیدیم به آخرش!