برو به محتوای اصلی

ساناز ساعدی
ساناز ساعدی
۷۶
مدیریت منابع انسانی

من ساناز ساعدی در شرکت رهنما در حوزه منابع انسانی استارتاپ‌ها فعالیت میکنم. 

آیا از ساناز ساعدی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از ساناز ساعدی بپرس!

ساناز ساعدی، مدیریت منابع انسانی

 درآمد بالای برنامه‌نویسان، علاقه به کامپیوتر و مباحث پیشرفته‌ی آن، وجهه‌ی شخصیتی که برنامه‌نویسان در اجتماع دارند، نیاز به شغلی که بتوانید در خانه بمانید و پول در بیاورید، تغییر جهان یا حتی به فعلیت رساندن ایده‌هایتان. این‌ها همه دلایل بسیار خوبی برای شروع یادگیری برنامه‌نویسی هستند. ولی آنچه مهم هست پیدا کردن مسیر و طی کردن آن می‌باشد. در حال حاضر با توجه به گستردگی زبان‌های برنامه‌نویسی باید هدف را مشخص کنید در اینکه زبان جاوا بسیار کار آمد هست و زمینه شغلی خوبی را فراهم میکند در آن شکی نیست.

ساناز ساعدی، مدیریت منابع انسانی

 من بر اساس مطالعاتی که در این حوزه انجام می‌دهم:
انگیزه و انرژی افراد در محیط کار موضوع برجسته و گرانمایه‌ای است که به دلایل محرز بیشتر باید مورد توجه کارفرمایان قرار گیرد.
تمام افرادی که شروع به کار می‌کنند آرزوهای نهفته‌ای دارند که همین آرزوهاست که مسیر جامعه را تعیین می‌کند. انسان‌ها با اهدافشان زنده هستند. پس اگر بتوانیم در مسیر رسیدن به اهدافشان قرارشان بدهیم انگیزه‌ای به افراد منتقل می‌کنیم که با هیچ نیرویی قابل مقابله نمی‌باشد.
اگر در مورد شرکت‌های موفق دنیا خوانده باشیم (Netflix ،Google و...) متوجه میشویم مدیران موفق ساعت‌های زیادی را به افراد اختصاص می‌دهند و آنها را در مسیر رشد قرار می‌دهند.
این کار با یک فرمول بسیار ساده قابل اجرا می‌باشد.
کجا بوده‌ایم، کجا هستیم، به کجا می‌رویم و شما در این مسیر چه نقشی را ایفاء می‌کنید.

رسیدیم به آخرش!