برو به محتوای اصلی

سامان محمودیان
سامان محمودیان
۳٬۱۶۱
دانشجو-برنامه نویس

آیا از سامان محمودیان سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از سامان محمودیان بپرس!

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

نخیر. اگر قبلا فوتبال بازی کرده‌ باشید می‌توانید بروید سراغ فوتبال حرفه‌ای. جای نگرانی نیست. از لحاظ فیزیکی هم کاملا در شرایط خوبی هستید (با توجه به وزن و قدتون). امیدوارم زلاتانی بشید برای خودتون.

به عنوام مثال وحید امیری در ۲۴ سالگی وارد دنیای حرفه‌ای فوتبال شد.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

رئال.

اما یادمون نره که زلاتان تو بارسا بوده یک سال و همون یک سال نابود شد.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

بزرگترین شانسی که داشتم پدر و مادر و برادر خوبی دارم.

 

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

اصولا ما آدم‌های شوخ طبع، شوخ طبع به دنیا میایم (مثلا الان این شوخی بود). شوخ طبع بودن واقعا از نظر من بیشتر چیز ذاتی هست اما می‌توان با تمرین و الگوبرداری این غریزه را بیشتر هم کرد. در مورد بخش دوم سوال که ‌می‌گویید زیاده‌روی نشود، می‌توان از عکس‌العمل بقیه فهمید مثلا ما در دبیرستان پسری داشتیم که اوایل تیکه‌های قشنگی ‌می‌انداخت اما چون دیگر بیش از‌ حد به این کار ادامه داد توسط بقیه دانش‌آموزها هوووووو می‌شد. من با دیدن این شرایط فهمیدم که باید خیلی تو این قضیه محتاط کار کرد چون پسر شیطونی بودم و زیاد دوست داشتم تیکه بندازم، قبل هر تیکه که می‌انداختم ۲-۳ دقیقه فکر می‌کردم و  بعد تیکه مانند یک موشک حواله معلم می‌کردم. این فکر‌ها باعث شد شرایط را بهتر بسنجم، به عنوان مثال این را یاد گرفتم اگر سکوت خاصی در کلاس بر قرار باشد و بخوایی تیکه بندازی، اگر که تیکه‌ات بی‌مزه باشد به بدترین شکل توسط سایرین هوووو می‌شوی و این برای بچه‌ها جا می‌افتد امااااااا اگر تیکه‌ات ‌فوق نمک باشد آن موقع هست که دیگر کلاس رو به هوا می‌رود و کلا به عنوان شر دوست ‌داشتنی کلاس جا می‌افتی که من این جایگاه را داشتم. و این را به یاد داشته باشید که شخصیت مخاطب‌ یا مخاطب‌های شما هم در شوخی کردن بسیار مهم هست. در آخر، بیشتر این‌ها چیزی حسی هست و باید از درون به آن پی‌ برد اما به شما این اطمینان را می‌دهم که بعد مدتی خوتان شرایط را می‌فهمید و می‌دانید که کجا نباید شوخی کرد یا اگر کردید دیگه به آن ادامه ندهید. کلا من ترجیح می‌دهم با آدم‌ها شوخی نکنم مگر که به آن آدم خیلی نزیک باشم و بیشتر دوست دارم با موضوعات یا اتفاقات شوخی کنم چون اگر با آدم‌ها زیاد شوخی کنی متقابلا آن‌ها باهات سر شوخی را وا می‌کنند.

در کل این‌ها نظرات شخصی من هست.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

این سوال بستگی به سلایق افراد دارد اما از نظر من اینستاگرام بهتر از فیسبوک هست چون هم قابلیت چت در private را دارد، هم می‌توان پست گذاشت و از همه مهم‌تر که آن را نسبت به فیسبوک برتری داده، قابلیت story گذاشتن هست.

پاسخ به دلیل قدیمی بودن بایگانی شده.
سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

بردیمممممممممممم درود به همه بازیکنا.

بعد این همه خبر بد، شادی حق بود.

این است معجزه فوتبال. شما پول را رو سر مردم بریز اما باز شاهد این هیجانی که امروز بودید نخواهید شد.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

در یک کلام: کلاهبرداری

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

من خودم شخصا به همه‌ی آدم‌های ثروتمند احترام می‌گذارم اما نه به همه‌ی آدم‌های پولدار.

ثروتمند بودن با پولدار بودن فرق می‌کند. انسان‌هایی هستند هم از لحاظ شخصیتی دارا هستند هم از لحاظ مالی. این جور آدم‌ها لایق احترام‌اند چون هم کاراکتر قوی دارند هم توانستند در دنیای مادی دستاورد‌هایی کسب کنند.

 آدم‌های پولداری هم  هستند که وضع مالی خوبی دارند اما به قول گفتنی تازه به دوران رسیده‌اند. من شخصا به این جور آدم‌ها سلام هم نمی‌کنم.

البته بعضی‌ها هستند به خاطر منافع خودشان که روزی پولی به دست آورند، اطراف آدم‌های پولدار چرخ می‌‌زنند این‌ها آدم‌های پستی هستند.

اما جواب اصلی سوال شما هر آدم پولداری در چشم مردم انسان بسیار بزرگی هست بنابراین مورد احترام واقع می‌شوند و این نه تنها در ایران بلکه در همه‌ی جای دنیا وجود دارد اما شدت و ضعف دارد.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

یک سری از افراد به داروی پنی‌سیلین حساسیت دارند و روی آن‌ها تست انجام می‌شود تا بفهمند آن شخص حساسیت دارد یا نه.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

این سوال بستگی به نوع جرم دارد. مثلا بین دو نفر درگیری پیش میاد و یکی، نفر دیگری را از روی خشم شدید می‌کشد و بعد پشیمان می‌شود، خب اعدام در اینجا زیاده‌روی هست و به نظرم زندانی کردن طوری که بتوان از آن فرد بهره‌وری هم کرد موثر‌تر هست. اما در بعضی از جرایم مانند اینکه یک نفر به ۴ کودک تجاوز کرده‌ باشد شرایط فرق می‌کند، من با یک کلمه این آدم را توصیف می‌کنم: حیوان!!!

بله درست است باید یک حیوان باشی تا همچین کاری بتوانی بکنی. یک ضرب‌المثل هست که می‌گوید: ((بدی را با خوبی جواب بده)) در صورتی که من این ضرب‌المثل را قبول ندارم و در کل این را به جاش می‌گویم: (( بد را با ندید گرفتن جواب بده.)) اما در بعضی از شرایط مانند همین تجاوز به ۴ کودک باید:

((بد را با بدتر جواب داد)).

من جای مسئولین بودم شخص مجرم را به حبس ابد محکوم می‌کردم آن هم در سلول انفرادی و انواع شکنجه را روش پیدا می‌کردم. تو بعضی از جواب‌ها دیدم که گفتند جامعه افراد را مجرم می‌کنه این حرف کاملا غلط هست جامعه به همه‌ی آدم‌ها از جمله من و خود شما در یک برهه‌ای از زمان فشار میاره قرار نیست که به بچه‌های مردم تجاوز کنیم.

در ضمن، من این افراد را زیر نظر روانشناس‌ها هم قرار می‌دادم تا ببینم چرا اینطوری می‌شوند. 

باید انواع مجازات روی این دسته از آدم‌ها پیدا شود.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

به هیچ‌کس اعتماد نکن ولی به همه هم بی‌اعتمادی نکن.

اینو خودم ساختم خیلی باهاش حال می‌کنم.

یعنی به هرکسی که می‌بینی اعتماد الکی نکن ولی هر کس هم که می‌بینی بدون هیچ علتی به آن شک نکن.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

در کل واقعیت تلخ مسیر زندگی شما را روشن‌تر می‌کند اما بستگی به شرایط دارد. مثلا فرض کنید یکی از اطرافیانتان مبتلا به بیماری شده است که راهی برای علاج ‌آن نیست و دکتر، آن بیمار را جواب کرده حال شما که خانواده‌ی آن عزیز هستید باید دست از تلاش بکشید!؟ البته که نه. باید امیدی به خود بدهید حتی اگر شده آن امید واهی باشد یا همان دروغ شیرین. بعضی جا‌ها واقعیت تلخ به شما کمک می‌کند، بعضی جا‌ها دروغ شیرین.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

اصلا وارد این اپ نشوید کلاهبرداری بیش نیست.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

اصلی‌ترین دلیل عدم استاده از پیام‌رسان‌های داخلی، عدم امنیت اطلاعات شخصی هست. دلایل مهم دیگری هم مانند: اجبار به استفاده.

فرض کنید شما صاحب یک کالا هستید و به جای اینکه بیاید کیفیت کالای خود را بالا ببرید میاید رقیب‌های خود را حذف می‌کنید. خب این اصلا فایده ندارد و من هرگز حاضر به استفاده از این کالا نخواهم شد.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

در دنیا شخصیت‌های ایرانی شاخصی در عرصه‌های مختلف مانند هنر، سیاست، ورزش و... وجود دارد.

در حال حاضر و گذشته:

هنر و سینما: اصغر فرهادی، گلشیفته فراهانی، فرهاد و شهاب حسینی

سیاست: محمد جواد ظریف، آقای رفسنجانی و آقای خمینی و...

ورزش: ناصر حجازی، علی کریمی و علی دایی

مطبوعات:  فردوسی پور و باستانی

علم: دکتر حسابی و مریم میرزاخانی

در آینده:

 سامان محمودیان

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

سن زیادی ندارم اما بهترین مدیر‌عامل‌هایی که دیدم.

۱-السندرو برونری

۲-سیاوش محمودیان

۳-سپیده صدیقیان

۴-علی رضا محمودیان

دلیل: 

۱-صراحت کلام.

۲-اعتماد به نفس.

۳-پشتکار.

۴-درک کردن پرسنل.

سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

با توجه به تحقیقاتی که کردم روزانه خوردن ۳ لیوان شیر مناسب هست اگر بیشتر باشد فرقی ندارد و بدن مقدار اضافه را دفع می‌کند.