برو به محتوای اصلی

رضا هاشمی
رضا هاشمی
مهندس ارشد معماری کامپیوتر

از اولین ها در وب فارسی هستم و از افتخاراتم نخستین خدمات وبلاگ فارسی (پرشین بلاگ) و مجموعه خدمات وابسته آن از جمله بزرگترین خدمات تبلیغات اینترنتی است که نقش اصلی در وبلاگ نویسی  و توسعه زبان فارسی در اینترنت و رونق کسب و کار های آنلاین در اینترنت ایران داشت. بخشی از بهترین سالهای عمرم صرفش شد.

 خیلی به ایران علاقمندم. زمینه های مختلف و متنوع از فنی تا کسب و کار را تسلط دارم. از برنامه نویسی و مهندسی زیرساخت و امنیت و شبکه و فناوریهای نوین ابری تا زیر و بم های کسب و کار آنلاین  تجربیاتی است که در طول چندین سال فعالیت حرفه ای و مستقل در ایران کسب کردم.

 در سه سال قبل از مهاجرتم  تلاش بسیاری برای انتقال تجربه و‌ رونق استارتاپهای ایرانی داشتم. صدها ساعت به عنوان مربی در رویدادهای استارتاپ ویکند و دوره های مربیگری مختلف از قبیل  next و lsm و اولین رویدادهای مختلف داخلی و خارجی که تلاشی بود برای غنی شدن این فضا برای رویایی بزرگتر تا گرفتاریهایی که با آنها روبرو شده بودم بر سر نسل های بعدی نیاد. سعی می کنم با نسل های بعدی ارتباطات خوبی بر قرار کنم. 

 خوشبختانه یا متاسفانه خیلی خوب فعالان فضای وب و پیشینه هایشان را می دانم.  آدم رک و بی رو در وایستی هستم.  نگاه حقیرانه و خود محور و اشرافی آدمها را زیر سوال میبرم. رخداد های ایران را به دقت تعقیب میکنم. نهایتا برای اینکه به خودم بدهکار نباشم البته با دلی پر امید از ایران رفته ام.

 برای ادامه تحصیلات عالی به استرالیا رفتم. در سیدنی اقامت دارم. در حال حاضر پیمانکار و مشاور فنی شرکتها هستم در زمینه خدمات ابری آمازون و چرخه های نوین مهندسی نرم افزار هر ماه ممکنه در دو سه تا شرکت بزرگ باشم. تجربه های خیلی خوبی هم اینجا کسب میکنم و این شیوه کار را دوست دارم. عنوان کاریم به عنوان تحصیلی سابقم در ایران خیلی نزدیک شده مهندس ارشد معمار سیستم ها. خلاصه.

ملالی نیست جز گم شدن گاه به گاه خیالی دور،

که مردم به آن شادمانی بی‌سبب می‌گویند

با این همه عمری اگر باقی بود

طوری از کنار زندگی می‌گذرم

که نه زانوی آهوی بی‌جفت بلرزد و

نه این دل‌ناماندگار بی‌درمان!