برو به محتوای اصلی

 رضا نجفی
رضا نجفی
۱۹۶

آیا از رضا نجفی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از رضا نجفی بپرس!

رضا نجفی

بیشترین مشکلی که در این نوع همکاری‌ها پیش می‌آید، عدم توجه به تمام جوانب در زمان بستن قرارداد است که باعث درگیری و مشکلات فراوانی خواهد شد.

اولین و آخرین قدم بستن قرارداد محکم با استفاده از مشاوره حقوقی قوی است که در صورت بروز مشکل و عدم پایبندی طرف مقابل به تعهدات خود، کمترین خسارت متوجه شما شود. 

رضا نجفی

توی هر کاری که بهش علاقه دارید می‌تونید علمش رو کسب کنید. طراحی داخلی.و.. میشه با کلاس‌های مختلف یا مطالعه و کسب تجربه انجام داد ولی نکته‌ای که اینجا مطرح هستش از نظر نظام مهندسی با داشتن مدرک عمران، کسب اجازه امضا و تایید در زمینه طراحی معماری رو نخواهید داشت.

رضا نجفی

به منظور اطلاع دقیق از میزان مجاز سطح اشغال و تراکم ساخت در زمین مذکور با توجه به منطقه روستایی یا شهری به بخشداری یا شهرداری مراجعه بفرمایید. هزینه ساخت بستگی به نوع سازه، متریال مورد استفاده و ... دارد. اجرای ساختمان قبل از گرفتن پروانه ساخت خلاف است و پروانه ساخت پس از گرفتن خروجی و تایید نقشه از سازمان نظام مهندسی صادر می‌شود. 

رضا نجفی

سوالی که فرمودین بسیار کلی هستش. لطفا کامل‌تر بفرمایید. به طور مثال، ساخت ویلا یا آپارتمان، از نظر زمین شناسی یا گرفتن مجوز ساخت، حتی قوانین شهر‌ها و مناطق هم فرق میکنه. محدودیت ارتفاع به دلیل وجود فرودگاه یا میراث فرهنگی و کلی داستان دیگه که بهترین راه استعلام گرفتن از اداره ثبت و شهرداری یا بخشداری هستش که این موارد رو مشخص می‌کنند. 

رضا نجفی

با توجه به وجود هوش پنهان و آشکار و همچنین نیاز والدین برای استعدادیابی، جهت برنامه‌ریزی برای آینده کودکان عزیزتان بهتر است از مشاورهای روانشناسی که در این زمینه فعال هستند کمک بگیرید تا با آزمون‌های مختلف مثل وکسلر، مکعب‌های کوست و... شناخت خود را نسبت به کودکان عزیزتان کامل کنید.

رضا نجفی

گمونم به‌این‌خاطر باشه که ما انسان‌ها علاقه‌ای به محدودیت نداریم. 

رضا نجفی

چون هدف اولین چیزیه که به زندگی معنی میده و انسان به سمتش می‌ره و تلاش می‌کنه که به اون برسه. همه‌ی ما برای هدف خاصی به این دنیا اومدیم. تمام انسان‌ها حداقل یه هدف کوتاه مدت دارن، ولی انسان‌های موفق حتما هدف بلند مدتی برای خودشون ترسیم کردن. در‌واقع، وقتی ندونی که به کجا قراره برسی، هرجایی که رسیده باشی فکر می‌کنی درسته. گمونم از جیم کالینز بود تو کتاب بهتر از خوب که پیشنهاد می‌کنم حتما بخونین. 

رضا نجفی

از روی رزومه طرف مقابل، پرس‌و‌جو از کارفرماهای کنونی و گذشته، ارزیابی صداقت، وقت‌شناسی و حرفه‌ای بودن در جلسات مذاکره  قبل از قرارداد، و راستی‌آزمایی اعداد قراردادهای مشابه که طرف مقابل برای تعیین قیمت از آنها یاد می‌کند.

رضا نجفی

چون همون شیوه‌های قدیمی اونها رو به موفقیت رسونده و جواب پس داده.

چرا راه نرفته رو آزمایش کنند 😖 

رسیدیم به آخرش!