برو به محتوای اصلی

پویا غفاری
پویا غفاری
۱٬۲۵۲
بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

https://fiza.ir/

پویا غفاری، متولد 26ام شهریور ماهِ 1366 هجری شمسی، ارومیه
فارق التحصیلِ کارشناسیِ مهندسی عمران از دانشگاه آزاد خوی. کارشناسیِ ارشدِ مهندسیِ سازه از دانشگاه استانبول تکنیک (ITU) و دکتریِ (PhD) مهندسی عمران از دانشگاه استانبول تکنیک.
جدا از تجربه های کاری در حیطه ی تحصیلاتم که در پایین آورده می شود، من کارآفرین و پایه گذارِ استارتاپِ فروشگاه اینترنتی پوشاک فیزا (Fiza.ir) هستم که در حوزه ی مد سریع (Fast Fashion) فعالیت خودش رو از اواخرِ سال 2014 شروع کرد. فیزا تا امروز تونسته دنبال کننده های زیادی را در شبکات اجتماعی جذب کنه. همچنین فیزا اولین وارد کننده مایو اسلامی پوشیده و نیمه پوشیده در ایران است و از اولین وارد کنندگان پوشاک با کیفیت تُرک و اروپایی. استارتاپِ فیزا با عدمِ وجودِ سرمایه گذار توانسته که در این چند سال خدماتِ خود را برای مشتریان بیشتر کند و بهبود ببخشد. همچنین فروشگاه لباس فیزا، تنها استارآپ ایرانی است که در خارج از ایران شکل گرفت و تمرکز خدمات خود را بر روی داخل کشور گذاشته است. از افتخارات فیزا می توان از موارد زیر نام برد :
انتخاب فیزا به عنوان استارت آپ برتر از طرف شتاب دهنده ی Etohum در ترکیه در سال 2016
انتخاب فیزا به عنوان استارت آپ برتر از طرف جوجه کشی استارت آپی ITU CEKIRDEK در ترکیه در سال 2016
دعوت از فیزا در کنفرانس International Global Entrepreneurship Summit در آمریکا در سال 2016
دعوت از فیزا در کنفرانس های Startup Istanbul و Startup Turkey در ترکیه و Etohum Sanfrancisco در آمریکا در سال 
تجربه های کاریِ دیگر : تجربه ی کارِ طراحی و ارزیابی ساختار های جدید در مهندسیِ سازه، ارزیابی ریسک سازه برای سازه های ساختمانی در برابر خطرات طبیعی و ارتعاشات ناشی از فعالیت های انسانی با استفاده از روشهای عددی و اندازه گیری ارتعاش و تجربه ی مدلسازی عددی ساختارهای مهندسی عمران با استفاده از روش های کاربردی در انواع ساختهای فولاد و بتن آرمه را دارم.

آیا از پویا غفاری سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از پویا غفاری بپرس!

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

به نظر من نیاز اساسی احساس میشه به این استارتاپ‌ها چون اکثرا خانواده‌های طبقه متوسط به بالا حداقل در هفته یک روز نیاز به نظافتچی دارند و اکثرا بحث داغی بینشون به وجود میاد چون به راحتی نمیتونن پیدا کنن و یا اگر پیدا کنن نمیتونن اطمینان کنن به راحتی و اگر اطمینان کردن به راحتی ول نمیکنن ولی این نظافتچیان نیز بعد‌ از اینکه جای پای خود را باز کردن شروع به اذیت کردن این خانواده‌ها میکنن! اگر استارتاپی همچین کاری رو شروع کنه با چالش‌هایی رودررو خواهد شد:

۱. صاحبخانه و کارگر واسطه را از میان برداشته پورسانتی پرداخت نمیکنن!

۲. اگر دزدی‌ و یا هرگونه مشکل دیگری اتفاق بیوفته صاحبخانه از یقه استارتاپ میگیره.

۳. اغلب کارگرها انسان‌های مسئولیتپذیری نیستن و ممکنه شما روزی رو رزرو کرده باشین و ایشون بزنه زیرش نره سرکار و تلفنش رو هم خاموش کنه دست شما به جایی نرسه.

۴. پیدا کردن کارگران کاری راحت نیست و یا نمیتوانن با اون کیفیتی که صاحبخانه نظافت را انجام دهند. 

و... که میتونه تعداد زیادی باشه که من صرفا سرفصل‌هایی که به ذهنم رسید رو نوشتم. در کل نیاز هست ولی اینکه شما چطور بتونین درآمد پایدار رو به رشدی داشته باشین چالش بزرگی‌ست!!!

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

نوسان به ضرر همه هست فرق نمیکنه. اقتصاد فقط با ثبات رشد میکنه نه چیز دیگه‌ای.

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

من اخبار مربوط به تکنولوژی رو از سایت زومیت میگیرم. به نظرم بعد از بسته شدن سایت نارنجی از فقدان وجود رقیبی قدر به خوبی استفاده کرد و اومد بالا.

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

ما نیاز به استراتژی بازاریابی و مخصوصا نیرو یا فریلنسر یا پیمانکاری داریم که این کار رو بر عهده گرفته و بدون اینکه روال کاری تیم ما رو به هم بزنه کار مارکتینگ رو جلو ببره و بهمون گزارش‌های مستمر و واقعی بده! خیلیا اومدن خیلی ادعاها کردن که ال میکنیم بل میکنیم ولی دریغ از ذره‌ای کار مفید ولی در نهایت پول ناحقی رو از ما کندن و رفتن! 

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

من زیاد اعتقاد ندارم که ایرانیان ملتی کارآفرین باشند چون هیچ رفرانسی ازش نداریم. هیچ کتابی در مورد مدیریت، تولید ثروت و... نداریم. ما ملتی هستیم با تاریخ عرفانی و به اصطلاح گل و بلبلیم. اما اینکه الان چرا در این شرایط هستیم موضوع متفاوتی هست. ملت‌های زیادی هستند که مسیر تاریخشون رو به دست خودشون عوض کردن. 

سیاست‌های بانک مرکزی مستقل نیست و کاملا به دست سیاسیون میچرخه. هزینه و ریسک سرمایه‌گذاری در ایران بسیار زیاد است. اصلا معلوم نیست امروز روی چیزی شما کل عمر و ثروت خود و زندگیتون رو فدای کسب‌وکاری کنین و همین سیستم با یک انگشت‌تر کردن یک مدیر دولتی از بین برود. این مسأله اصلا ربطی به مسائل امنیتی و یا منطقه خاورمیانه نداره چون کشورهای زیادی در منطقه هستند که اکوسیستم استارتاپی بسیار قوی‌ای نسبت به ایران دارند مثل ترکیه و علی‌الخصوص رژیم اشغالگر قدس! 

در کشوری که نرخ بهره و تورم جوری هست که شما بدون اینکه نیازی داشته باشید که پولتون رو یه جایی گیر بدید (سرمایه‌گذاری کنید) با رو هوا چرخوندن (دلالی) به راحتی پول در بیارین، باید مجنون باشید که سرمایه‌گذاری کنید! 

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

فرق بزرگی وجود دارد بین مدیریت اپل در زمان تیم کوک با زمان استیو جابز! استیو جابز کاملا عاشق محصول و معنی ترجمه کاربری بود و به نظر او اپل باید نیاز رو به مشتری نشان میداد، تمرکز کاملی روی تحقیق و توسعه در محصولات انقلابی داشت و منابع بسیاری را صرف تحقیقات میکرد تا جایی که به قول خودشون تو یکی از کنفرانس‌های معرفی محصولشون اونقدر فاصله گرفتن از سایر شرکت‌ها تو تکنولوژی که اونها رو حتی تو آینه‌شون هم نمیبینن! در کتاب خاطرات استیو‌ جابز که بعد از مردنش توسط والتر آیزاکسون نوشته شد آمده که وقتی نمونه‌ای از آیپاد طراحی شده توسط مهندسین رو که میارن پیشش میگیره و میندازتش تو آکواریوم چون نمیپسنده! به نظر من اگر زنده بود به هیچ‌وجه اجازه نمیداد اپل واچ و هوم پاد به این شکلی که الان هست بیاد بیرون! واقعا خیلی بیخود نیست هر روز باید ساعتت رو شارژ کنی؟

اما از وقتیکه تیم کوک سر کار اومده موضوع عوض شده، بودجه تحقیق و توسعه کم شد، تمرکز شد روی سود بیشتر حتی تا این حد که قیمت پایه آیفون شد ۱۰۰۰ دلار، هزینه‌های تولید و طراحی پایین اومد و سود عملیاتی بالا و بالطبع قیمت سهام اپل در بورس بالاترین رکوردهای تاریخ رو فتح کرد.

 در اصل برخلاف استیو جابز که مشتری‌محور بود، تیم کوک سهامدار‌محور هست. 

در اصل پولی که برای تحقیقات خرج میکرد رو الان به عنوان سود نشون میده و همه سهامداران راضی‌اند ولی دیگه اپل همون اپل قدیم نیست و همون پایگاه مردمی خود را نداره و اگر همینجوری پیش بره میره تبدیل به لجن‌زاری مثل مایکروسافت باشد که نه یک شرکت پیشتاز بلکه یک شرکتی هست زیرساختار عظیمی را به ارث داره و داره از میراثش تناول میکنه و منتظر نابودیه. 

میتونید علایمش رو از زبون خودشون بشنوید به عنوان مثال مشتری‌های اپلی مثل من زودتر از ۴-۵ سال آیفون‌هاشون رو عوض نمیکنن چون چیزی تغییر نمیکنه و این باعث شده که چند روز پیش تیم کوک اعتراف کنه که دیگه نمیتونن امسال به اهداف سودی شرکتشون برسند و مجبور هستند سیاست‌های قیمتگذاری‌شون رو تغییر بدن. 

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

این همه شانس رو از کجا گیر آوردی؟

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

به این شرایطی که شما میگین در اصطلاح شرایط بحرانی میگن! تو شرایط بحرانی باید اول سریعا برآورد عمق فاجعه کنید و سریع شروع به جمع‌آوری اطلاعات در مورد علت به وجود آمدن بحران و نتیجه تداوم این بحران کنید و بعد از ارزیابی مسأله راهکارهای خودتون رو با تیم‌تون در میان بگذارید (به این توجه داشته باشید که هرکسی در تیم تحمل شنیدن بحران رو نمیتونه داشته باشه واسه همون پیشنهاد میدم با توجه به شناختنون با اعضا در میان بگذارید). یک شرکت رو به یک بالن تشبیه کنید که در شرایط بحرانی مجبوره کیسه‌های شن رو بندازه تا بتونه اوج بگیره. مدیر باید اولویت‌های شرکتش رو بدونه و با توجه به اون اولویت‌ها سنگرهایی که تو اولویت‌های پایین هستند رو خالی کنه و عقب‌نشینی کنه تا بتونه خودشو از بحران رها کنه بعد باز هم بیاد جلو.  

توجه: در بسیاری از مواقع یک مدیر باید خیلی خوب نقش بازی کنه و شرایط رو عادی جلوه بده در صورتیکه تو دلش داره خون گریه میکنه! حفظ یکپارچگی تیم مهمترین وظیفه یک مدیر هست. یادتون نره مهمترین دارایی یک شرکت، تیم اون شرکت هست. 

من به عنوان مدیرعامل استارتاپ فرشوگاه اینترنتی لباس۹ فیزا بعد از اینکه اردیبهشت ماه امسال کشور به بحران خروج امریکا از برجام و بحران‌های تودرتوی ارز، تورم، گمرک، قدرت خرید مردم، جو روانی جامعه، محاجرت مردم از کشور و... در شرایط بسیار بحرانی قرار گرفتم و مجبور شدم تیمی رو که به ۲۰ نفر رسونده بودم و شروع به پروژه‌های واقعا بلندپروازانه گرفته بودیم رو بشکافم و تیم هسته رو حفظ کرده و بقیه رو منفک کنم، فروش رو بیارم قفل کنم رو مهمترین پایگاهش، پروژه‌های تحقیق توسعه غیر ضروری رو تعطیل کنم، تحقیقات وسیعی رو در مورد شرایط حاکم انجام دهم و یاد بگیریم که اگر دفعه بعد باز همین بحران پیش بیاد یکه نخوریم!!! مطمئنا اگر این کار رو نمیکردیم الان شکست بسیار بزرگی خورده بودیم و همه دست‌آوردهای چند ساله رفته بود و همه افسرده شده بودیم همونطوری که خیلی از رقیبان قدرمون از میدان به در شدن (با اینکه اون‌ها سرمایه هنگفت داشتن ما نداشتیم).

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

هرچقدر که روحیه خود و شرکا و کارکنان و شرایط میکرو و ماکروی جامعه‌تون رو بیشتر بشناسین مدیریت شما قویتر میشه. مدیریت نسخه آماده‌ای نیست که بشه برای همه پیچید با کوچکترین تغییر شرایط نوعش عوض میشه. شرط اصلی اینه که بتونین زود زود روش‌ها و رفتارهای جدیدی رو تست کنید و ازشون تجربه یاد بگیرید و در هرحال هرچیزی رو که میتونین بهتر کنین. 

توجه: مدیریت مثل تعریفی که در جامعه ایران میشه نیست خیلی متفاوته. یک مدیر بیشتر از ینکه متخصص باشه باید آچار‌فرانسه باشه. مهمترین خصوصیت مدیر ذهن تحلیلگرش هست که بتونه ایرادها رو ببینه. یه مدیر باید هم ستادی کار کنه هم خط مقدمی هرجا که لازم باشه بازی کنه!

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

البته تو نسخه رایگان این افزونه فقط یک کلمه رو برای یک صفحه میتوانید سئو کنید ولی با خریدن نسخه پریمیوم میتونید در یک صفحه برای بی‌نهایت کلمه کلیدی سئو کنید. البته ناگفته نماند که میتونید تو نسخه رایگان متن رو برای یک کلمه سئو کنید بعد آن کلمه را پاک کرده و کلمه دیگری بنویسید و محتوای صفحه را برای کلمه دوم نیز سئو کنید و این را برای کلمات بعدی نیز میتوانید ادامه دهید.

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

کدام اقتصاد کمونیستی رو دیدید که بتونه صادرات کنه؟ اقتصادی که رقابت نداشته باشه خلاقیت هم نخواهد داشت تولید هم نخواهد کرد پس صادرات هم نمیکنه. دکترین اقتصادی کشور بر پایه نفته و هیچ نیازی نمیبینن سیاستمداران که فضای اقتصادی رو باز کنن تا تولید رونق بگیره و اقتصاد شکوفا بشه. سیاسیون خرج خودشون رو از نفت در میارن!

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

ایده‌ای که به فکرتون اومده رو ازش یه ام‌وی‌پی حاضر کنید برید پیش دوست و آشنایان و یا هرکسی که بتونین پیدا کنین که این محصول به دردش بخورد و ازشون بپرسید که آیا حاضرند همین الان برای این محصول دستشون رو به جیبشون بکنن و پول رو بهتون بدن؟ اگر این عمل شد پس محصول ارزش اینو داره که روش کار بشه!

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

به نظرم فیلتر شدن تلگرام فشاری به کسب‌و‌کارها میگذاره ولی کسب‌و‌کاری که دارای هدف و ریشه فکری باشه رو نمیتونه از بین ببره چون تلگرام وسیله هست نه خود کسب‌و‌کار. فیلتر مردم رو اذیت میکنه ولی نیازهاشون رو برطرف و یا از بین نمیبره! مردم از پیام‌رسان اینترنتی دست برنمیدارن مثل ویدیو و ماهواره و... بلکه همونجوری که وایبر به مشکل برخورد همه اومدن به تلگرام و یا فیسبوک فیلتر شد رفتن رو اینستاگرام الان هم تلگرام فیلتر شه میرن رو یه بستر دیگه و به دنبال اون کسب‌و‌کارها هم کوچ میکنن. ولی اون چیزی که تجربه ما تو فروشگاه اینترنتی لباس۸ فیزا بود اینه: امکاناتی که تلگرام به مردم و کسب‌وکارها میده بسیار خوب و اصلا قابل مقایسه با پلتفرم‌های دیگه نیست مثلا خفن‌ترین پیام‌رسانی که تو دنیا استفاده میشه واتزآپه ولی وقتی میرین اونجا انگار از بنز پیاده شدین سوار پراید شدین!!!

توجه: دوستی تو همین تاپیک گفته که فروشگاه‌های لباسی که تو تلگرام فعالیت میکنن اجناس بنجول وارداتی درجه ۳ رو به قیمت گزاف میفروشن و از همه مهمتر باعث از بین رفتن صنعت ملی میشن!!! باید به عنوان شخصی که خودم و خانوادم تو ایران سال‌ها خاک تولید و صنعت ملی رو خوردیم بگم که صنعت ملی با این کسب‌وکارهای بیچاره خورده‌پا از بین نمیره بلکه با سیاست‌های اشتباه ملی که بر پایه دلالی هست و هرگونه سرمایه‌گذاری در این مرز‌و‌بوم رو غیر منطقی کردن از بین میره. واقعا اشخاصی که سرمایه‌گذاری کردن تو ایران یا بی‌اطلاع بودن یا مجنون! شما دقت کردین که خود افراد حکومتی سرمایه‌هاشون رو میبرن به غرب و تو ایران سرمایه‌گذاری نمیکنن! به نظرتون چرا؟ واقعا نظر دادن تو این زمینه نیاز به دید کلان به دکترین اقتصادی کشور داره!!!

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

بودجه بالا برای شروع کار به مثابه سم میمونه نباید آورده بالایی تزریق بشه بلکه باید اول از همه از وقتتون سرمایه‌گذاری کنید به جای اینکه از سرمایه‌تون.

شریک خوب واقعا طلاست.

راه انداختن کاری نیاز به مدت‌ها خاک‌خوری داره و نباید از روز اول به دنبال سود کلان بود. از لحظه اول باید به دنبال سود بود هرچند کم. همه فعالیت‌ها باید در مسیر سود باشه.

از حاشیه پرهیز کنید. به نظرم جلسه‌ها و قراردادهای حقوقی عریض و طویل برای مواقعی هستند که شرکای خوبی رو ندارین. به نظرم اگر به همچین نقطه‌ای رسیدین جدا شدن بهتره. انسان‌هایی که حرفشون سنده رو انتخاب کنید. این تیپ انسان‌ها سر قولشون می‌ایستن ولی کسی که نخواد بایسته با هر سند و قراردادی قالت میگذاره. 

در هر حالت عمل مهم‌تر از حرفه پس بیشتر عمل کنید تا جلسه بگذارید و حرف بزنید. دموکراسی همیشه خوب نیست کارها رو یواش میکنه. رو یک هدف قفل شین و یک رهبر دیکتاتوری که به همه احترام میگذاره انتخاب کنید و همه متمرکز بشه به کارش.

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

این شرکت توانسته مدل کسب‌و‌کاری رو درست کنه که با کمترین هزینه بشه آن‌همه مشتری رو راه بیاندازه. اگر دقت کنید برای مدیریت تعداد بسیار زیادی از مشتری فقط تعداد محدودی نیرو در مغازه‌ها کار میکنن و این باعث میشه هزینه‌های بسیار کمتری باشه و حتی در شرایط بحرانی هم توان زنده‌ماندن داشته باشند. 

فروشگاه‌های مواد‌ غذایی زنجیره‌ای بسیاری در دنیا وجو دارند مثل کافه نرو، مک دونالدز، کینگ برگر، کی‌اف‌سی و... که همگی یک معنای واحد را به مشتری القا میکنن: زود بیا بخور یه چیز آشغالی که صرفا به خاطر مارکتینگ بالا تو مغزت حک شدن و باید بری بخری که شکمت رو پر کنی و زود پاشو برو که مشتری‌های دیگه سرپا موندن.

ولی به جرات میشه گفت استارباکس تنها کافه زنجیره‌ای هست که در مورد کیفیت با گران‌ترین کافه‌های سطح شهر رقابت میکند و قیمتش هم خیلی رقابتیه و هیچ وقت تغییری تو کیفیتش نمیبینی (من در عرض ۱۰ سال و در کشورهای ترکیه، فرانسه، اتریش، امریکا و ایتالیا که تستشون کردم واقعا موارد بالا رو تجربه کردم).

جایی که استارباکس باشه من برای خوردن قهوه بهتر به یه کافه گران‌تر امکان نداره برم مخصوصا میتونید بهترین وایت چاکلت مکای دنیا رو اونجا بخورید.

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

به نظرم کار از ریشه مشکل داره و در عموم مواقع به دلایلی که دوستان میگن نمیرسه اصلا.

غرور کاذبی که در اکثر افراد هست و باعث به وجود آمدن عدم روحیه تیمی میشه. راه حل اینه که اول هم‌تیمی رو تست کنید که آیا در بروز شرایط سخت کار رو در ارجحیت میپنداره یا غرور شخصیش رو؟

اقتصاد کمونیستی رانت محور باعث شده افراد به جای زحمت کشیدن به دنبال سودهای کلان لحظه‌ای هستند. از اول به اشخاص بفهمونید که نابرده‌ رنج گنج میسر نمیشود، رفتارشان را زیر نظر بگیرید و ازشون گزارشات ساعتی بگیرید که مطمئن شید دارن کار میکنن.

وجود اشخاصی در تیم که در خانواده کارمندی بزرگ شده‌اند که والدینشون تو ادارات دولتی بدون زحمت و فقط با ساعت زدن صبح و ظهر ورود و خروج نون درآوردن بوده‌اند اینها کار براشون تو اولویت‌های بسیار پایین‌تری هست و فکر میکنن باید تو یه ساعتی میرن و میان و حقوقشون رو میگیرن! ما برای شناسایی این افراد تو فرم مصاحبه کاری‌مون یک سوال میپرسیم که برای چی اومدی اینجا کار کنی؟ تو گزینه‌ها میتونن انتخاب کنن که آیا باید کار کنن چون به پول نیاز دارن یا برای مشغولیت و صرفا وقت‌گذرانی اومدن کار کنن؟

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

بله میتونه باشه. در کل تعدادی مزایا و معایب داره:

مزایا:

۱. حقوقت سر وقت داده میشه

۲. به راحتی میتونی از زیر کار در بری و برا خودت حال کنی

۳. محیط کاری شیک و انسان‌های توانمندی اطرافت میبینی

۴. با شرکت‌های مختلفی که با این شرکت کار میکنن میتونی آشنایی نزدیک داشته باشی

۵. به دوره‌های آموزشی و ماموریت‌های کاری میتونی بری

معایب:

۱. با کارهای چالشی مواجه نمیشی

۲. تو شرایط سخت قرار نمیگیری که بتونی توش خودتو رشد بدی و توانایی‌های نهانت بیان بیرون

۳. نمیتونی خودت رو زیاد بروز بدی 

۴. همیشه سلسله مراتب بالا سرت هست

۵. تو محیط کار نمیتونی هیجان رو حس کنی

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

به نظرم باید تیم کارآفرین حداقل شامل افرادی به مشخصات زیر باشه:

۱. شخصی مدیر با مغزی آنالیتیکز که بتونه مدل کسب‌وکار رو بیاره رو اعداد و آنالیزش کنه دائم این شخص استراتژی و تاکتیک‌ها رو معلوم میکنه، تعادل بین وزنه‌های تیم رو تأمین میکنه و سعی میکنه تعادل بین رشد و فروش و سود و انرژی تیم رو نگه داره به اصطلاح به این اشخاص میگن business developer.

۲. برنامه‌نویس فول‌استک که جرات انجام هر کاری رو داشته باشه و بتونه ایده‌ها رو جلو ببره.

۳. یک شخص با دیسیپلین که بتون کارهای روزمره رو بدون نقص جلو ببره. 

۴. بازاریابی که هم شخصی برونگرا بوده و هم خلاق و به دنبال روش‌های مختلف برای افزایش فروش باشه. اگر از گرافیک هم سر در بیاره که نور علی نوره!

پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

ما روش‌های متفاوتی استفاده کردیم ولی بهترینش اینستاگرام بعدا تلگرام بود. اینستاگرام مشتری‌های وفادارتر و دست به جیب‌تر ولی مشتریان تلگرام سریع لفت میدنو اصلا قابل پیش‌بینی و کنترل نیستند.