برو به محتوای اصلی

نیلوفر رعدپارسا
نیلوفر رعدپارسا
۳۳۴
دانشجوی طراحی صنعتی

چه اتفاق خوبیست که یک شبکه ی اجتماعی ایرانی , برای  مضمون ایرانی  و  دغدغه ی ایرانی را یافتم. 

آیا از نیلوفر رعدپارسا سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از نیلوفر رعدپارسا بپرس!

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

به نظرم در کنار مشاوره‌های حضوری که خب موثق‌تر هستند؛ برخی از پیج‌های وکلا و چنل‌ها در شبکه‌های اجتماعی هم بد نیستن، بسته به زمان و امکانی که برای مشاوره  دارید.

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

در درجه اول بیشتر باید نگرش‌های خود دانشگاه‌ها بررسی بشن. اینکه خروجی کار برای ساختار‌های بروکراسی عریض‌تر تعریف شدند یا نه؟ اینکه امکان ورود به مقوله‌های بین رشته‌ای هست؟ چقدر علایق شما با سیالیت در رهنمود دادن اساتید راهنما مواجه خواهد بود؟ این‌ها سوال‌هایی است که شما بر اساس هدف حرفه‌ای که در نظر دارید پاسخ میدهید. و البته در کنار این‌ها برای مثال اگر رشته مکانیک خودرو و یا طراحی خودرو در نظر دارید خب کشور آلمان که در شهر مونیخ بالای 120 کارخانه خودروسازی و یدک دارد طبیعتا شانس موفقیت شما در این کشور بیشتر هست. برای رشته مکانیک سیال دانشگاه هریوت وات بریتانیا بهترین در دنیا هست و....

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

با طرح این پرسش بیشتر انتظار میره که بحث بر این باشه که چقدر این انتظار شما یا خود من برآورد میشود. در کل اینکه ما مورد هجوم اطلاعات هستیم (پدیده‌ای به نام Digital Overload) در پی آن پست‌های باارزش در ورطه‌ی محتویات کم‌ارزش قرار می‌گیرند؛ ماندگاری از خود ندارند، ذهن ما پر از داده‌ی بی‌ارزش می‌شود. اگر بحث‌ها در پی هر پستی بیشتر نمایش داده می‌شد، زمان مکس و تامل ما برای هر پست بیشتر می‌شد، آن وقت ارزش اطلاعات هم بیشتر خواهد بود.

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

‌آنچه که از گفته‌های استاد اقتصاد مدیریت تولید متوجه شدم، برای چنین سازمان‌هایی بهتر هست انتقال منصب بیشتر صورت گیرد، هیئت مدیره‌ها همان حداکثر دو سال مسئولیت خود را داشته باشند و این به استمرار رشد صعودی و نگه داشتن جایگاه رفیع در میان رقبا خیلی کمک می‌کند. حتی توصیه شده مدیر‌عامل‌ها طی سال‌های متمادی ثابت نباشند.

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

اوپتومتریست کسی‌ست که تقریبا میشه گفت در مغازه‌های عینک‌فروشی می‌بینیم، کارهایی مثل تست بینایی، تست کیفیت، ابزار مراقبت از چشم و... را انجام می‌دهد. افتامولوژیست‌ها هم کسانی که مدرک پی‌اچ‌دی یا پزشکی تخصصی چشم را پشت سر نگذارند اما در زمینه مراقبت از چشم، بهداشت و درمان به صورت عمومی‌تر به نسبت چشم پزشک؛ راهنما‌های خوبی هستند. اپتیشن‌ها هم کسانی هستند که در زمینه‌ی طراحی محصول در ارتباط با چشم انسان کار می‌کنند، کسانی که حتی در زمینه توسعه‌ی سیستم‌های هوشمند برای تعقیب و تشخیص چشم انسان به عنوان ورودی رایانه یا سیستم امنیتی؛کارشناسان حرفه‌ای  می‌باشند.

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

 کیفیت محصول و حتی کیفیت مصرف فدای کمیت ارزانی و سهولت در بدست آوردن میشه. من خودم به عنوان دانش آموخته طراحی صنعتی عدم حمایت از یک طرح نواندیشانه را عامل بروز مشکلات در تولیدات صنعتی در واقع عدم خودکفایی و بی‌ثباتی در صنعت می‌بینم. دانلود محتوای رسانه‌ای هم خود مشکل فرهنگی را به همراه داره. پرداخت هزینه بابت دانلود موزیک یا فیلم خود به خود فرد را مجاب می‌کنه که فیلترینگی بر اساس نظام باور و فرهنگ خودش در انتخاب اثر داشته باشه بدون اینکه شخص دیگری بخواد به او دیکته کنه که چی را دنبال کنه یا نکنه. خلاصه اینکه خود مشکل مالی خانواده‌ها برای پرداخت بابت نسخه اصل نرم‌افزارها در جامعه‌ای که کپی رایت نیست افزایش پیدا میکنه. به عبارتی علل و معلول هر دو مثل یک نگاشت دوطرفه هستند و همدیگر رو تقویت میکنن. 

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بسیار جذاب هستند و البته کارآمدی این‌ها در زمینه روانشناسی، برای مثال در درمان اختلال ترس از ارتفاع استفاده از شبیه‌سازی موقعیت در واقعیت افزوده بسیار مورد توجه قرار میگیرد.

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

هدف چهار ساله‌ی من این هست که با تفکر طراحانه وارد زمینه‌ی هوش مصنوعی شوم.

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

گور دخمه قیزقاپان شاهان ماد منطقه‌ی سلمانیه عراق

ایوان مدائن 

گور دخمه‌های پیش از هخامنشی‌ها در منطقه‌ی ایذه

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

یوتوب را ترجیح می‌دهم چون تنوع و گستردگی محتوا داره و ساختار حرفه‌ای شبکه‌ای داره (هوشمندی در گزیده مطالب) و تم طراحی جالب (مسائل مرتبط با طراحی حسی و افردنس).

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

برای عصبانیت آنی، تغییر نگرش سریع و لحظه‌ای و حواس خویش را از موقعیت پرت کردن مهارت‌هایی است که با تمرین میشه بدست آورد. برای خشم‌هایی که در بازه زمانی طولانی‌تری شکل می‌گیرند اتورایتینگ تکنیک بسیار موثری است. اتورایتینگ برای مقابله با مشکلات دیگر و همچنین بالا بردن بهره‌گیری از کارکرد مغز خیلی به کار گفته میشه. برای کنترل خشم و رهایی از خشم‌های فرو خورده (که خود این نوع خشم‌ها بعد از مدتی از کوره در رفتن‌های آدم‌ها رو زیاد می‌کند) موثر هست.

خود سانسوری و وجود حرف‌های ناگفته‌ی زیاد آدم‌ها رو در تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی پرتنش‌تر می‌کنه.

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

مبدل پریز برق، فلش رم پشتیبان فایلها، لوازم جانبی از جمله کابل اتصال گوشی، جعبه کمکهای اولیه، دمپایی، پانچو، چراغ قوه، چیزهایی مثل پوش کوله یا کلا آبندی لوازمی مثل لپ تاپ در شرایط اضطراری، اوراق شناسایی، مجوزهای خاص برای مثال مجوز کوه‌نوردی در خارج از کشور، بهتراست که لیستی از اپلیکیشنهای مخصوص برای مثال برنامه‌هایی در بهبود گردشگری اماکنی، مثل موزه یا بناهای تاریخی نقش دارند داشته باشیم.

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

از اقداماتی که میتوان بسیار موثر دانست مرتبط با سیاستهای شهر سازی است؛ از جمله اقداماتی برای مواد قانونی برای جایگاه مناسب آسمان خراشها در جهت بهبود هدایت جریان بادها برای پاکسازی هوا و عدم به دام افتادن هوای سنگین هست و همچنین توجه به سیستم مدیریت و هوشمندی خود ساختمانها که میتواند کارکردی فراتر از نیازهای مجموعه آن بنا باشد؛ سیستمهای انرژی پاک, کشاورزی شهری (Urban agriculture) و البته باغ پشت بامها که خوشبختانه  درایران دارد رواج پیدا میکند.     

نیلوفر رعدپارسا، دانشجوی طراحی صنعتی

ذهن بسیار پیچیده

رسیدیم به آخرش!