برو به محتوای اصلی

مسعود قربانی
مسعود قربانی
۱۰۰
توسعه دهنده نرم‌افزار

ساکن تهران و یک توسعه دهنده نرم افزار علاقه‌مند به موسیقی، تکنولوژی، هنر و دنیای متن‌باز. در تلاشم خوشحال باشم و اطرافیانم رو خوشحال کنم. علاقه مند به یادگیری همیشه و همه جا. در مورد من و پروژه‌های متن‌بازم میتونید اینجا و اینجا بخونید

آیا از مسعود قربانی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از مسعود قربانی بپرس!

مسعود قربانی
مسعود قربانی،توسعه دهنده نرم‌افزار

داده‌کاوی در واقع به فرآیند کنترل داده‌های عظیم و تعریف الگو‌های مشخص و معنادار اشاره داره که در نهایت ممکنه به حل شدن مشکلات دنیای واقعی کمک کنه. یکی از کاربرد‌های خوب دادکاوی کمک به مدیران سازمان‌ها و یا تیم‌های محصول هست که در تصمیم‌گیری صحیح برای محصول یا سیاست‌ها کمک می‌کند.

مسعود قربانی
مسعود قربانی،توسعه دهنده نرم‌افزار

با عنوان سوال یک خورده موافق نیستم. فرآیند کسب مهارت و تسلط به یک حرفه یا تخصص ذاتی نیست و اکتسابیه. ما به دنیا میایم که یاد بگیریم. به نظرم از ابتدا همه چیز به شکل Fail‌ شده جلوی روی ما قرار میگیره ولی مفهوم Fail رو متوجه نیستیم تا زمانی که بیشتر از قبل تجربه میکنیم و شکست میخوریم. در حین سر و کله زدن با رویدادهای مختلفی که سر راهمون قرار میگیره که طبیعتا ما هم پالس‌هایی از علاقه بهشون نشون میدیم و شاید بخشی از این که "قراره چیکاره بشیم" در همین وادی شکل میگیره.

مسعود قربانی
مسعود قربانی،توسعه دهنده نرم‌افزار

فارغ از مباحث فنی و نوع وبگردی، خیلی مهمه که خود فرد دید لازم از جهت اینکه چه اطلاعاتی را روی اینترنت آپلود می‌کنه داشته باشه. جمله کلیدی وجود داره که هر چیزی روی اینترنت آپلود میکنید به نحوی برای همه قابل دیدن هست. در مجموع حواسمون باید باشه چه اطلاعاتی (متن، عکس، فیلم و...) رو مناسب اون فضا آپلود میکنیم.

مسعود قربانی
مسعود قربانی،توسعه دهنده نرم‌افزار

اگه محدوده خاصی برای تفکرت وجود نداره، پیشنهاد میکنم ذهن سیال داشته باشی. بهت دید جدیدی رو میده که میتونی ابعاد مختلف هر مسئله‌ای رو راحت ببینی و تصمیم درست رو بگیری.

رسیدیم به آخرش!