برو به محتوای اصلی

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی
۱٬۳۳۹
برنامه نویس وب

 

آیا از مسعود زرجانی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از مسعود زرجانی بپرس!

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

همان‌طور که از نام مشارکت مشخص است، این قرارداد یک نوع «توافق» دو طرفه است که هر یک از طرفین در آن آورده‌ای دارند و با توجه به نسبت آورده‌شان با هم شریک می‌شوند.

بگذارید مثال واضح‌تری بزنیم؛ مثلا شما صاحب خانه‌ای ویلایی و کلنگی هستید. با توجه به افزایش جمعیت و نیاز به مسکن و بالا رفتن قیمت خانه، به این فکر افتاده‌اید که خانه‌تان را خراب کنید و در همان زمین، آپارتمانی چند طبقه بسازید. اما مشکل اصلی شما این است که نه تخصص این کار را دارید و نه پولش را. اینجاست که مشارکت در ساخت می‌تواند به کمک شما بیاید. به این صورت که یک سازنده سرمایه و تخصص خود را با شما شریک می‌شود و برایتان آن خانه‌ کلنگی را تبدیل به آپارتمانی چند طبقه می‌کند. در نهایت شما با سازنده در سودی که از این ساخت و ساز به دست می‌آید شریک می‌شوید.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

وظیفه اصلی سیستم‌های پایگاه داده، پشتیبانی از تراکنش‌های آنلاین و پردازش پرس و جو است. این سیستم‌ها، سیستم پردازش تراکنش آنلاین (OLTP) نامیده می‌شوند و بیشتر عملیات روزمره یک سازمان را پوشش می‌‌دهند.

از سوی دیگر انبار داده که بعنوان نوع خاصی از پایگاه‌های داده معرفی می‌شود به کاربران یا knowledge workers خدماتی در نقش تحلیلگر داده و تصمیم گیرنده ارائه می‌دهند. چنین سیستم‌هایی قادر هستند داده‌ها را در قالب‌های گوناگون برای هماهنگی با نیازهای مختلف کاربران، سازماندهی کرده و ارائه دهند. این سیستم‌ها با نام سیستم‌های پردازش تحلیلی آنلاین (OLAP) نیز شناخته‌ می‌شوند.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

داده‌کاوی به استخراج اطلاعات نهان یا الگوها و روابط مشخص در حجم زیادی از داده‌ها در یک یا چند بانک اطلاعاتی بزرگ گفته می‌شود.

شما با ابزار‌های مختلفی نظیر زبان برنامه‌نویسی R می‌تونید داده‌کاوی کنید یک سری نرم‌افزار هم هستند که کار رو برای شما ساده‌تر می‌کنند نظیر: RapidMiner، Weka، Orange البته این ابزار‌ها تعدادش زیاد است و همچنین داده کاوی شامل روش‌ها و الگوریتم‌های مختلفی برای رسیدن به جواب دارد نمونه‌ای از این روش‌ها: 

 • توصیفی
 • خوشه‌بندی
 • قوانین انجمنی
 • مدلسازی وابستگی
 • خلاصه‌سازی
 • پیشگویی
 • دسته‌بندی
 • رگرسیون
 • پیش‌بینی
 • سری‌های زمانی
مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

من میدونم بیمه طلایی و خدمات درمانی نیروهای مسلح دندون‌پزشکی رو پوشش میدن.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

به این دلیل که این کشورها جز کشورهای شبه جزیره اسکاندیناوی می‌باشند و همه در یک منطقه هستند.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

اینستاگرام کلا برای ویندوز و سیستم‌های شخصی همه بخش‌ها رو در اختیار شما قرار نمیده و در کل فقط امکان مدیریت بخشی از کار‌ها رو در اختیار خواهید داشت. 

تو ویندوز 10 اگر به استورش برید می‌تونید اینستاگرام رو دانلود کنید و نصب کنید.

راه حلی که بخواین کامل با تمام امکانات با اینستا کار کنید نصب شبیه‌ساز اندروید مثل bluestack هست. که بعد نصب این نرم‌افزار میتونید اینتا و یا هر ابزاری که مربوط به اندروید هست رو نصب کنید و با آن کار کنید.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

تو سایت‌های کاریابی و از همه بهتر «پونیشا» که یک وب‌سایت فری‌لنسری هست.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب
 1. چای سبز
 2. گزنه 
 3. زعفران
 4. عناب
 5. دارچین
 6. زنجبیل
 7. نعنا
 8. پونه
 9. گل گاوزبان
 10. آویشن
 11. ژینکو بیلوبا
 12. ترخون
 13. بابونه
 14. سیاهدانه
مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

تمرین‌های سطح‌بندی شده رو می‌تونید در سایت‌های زیر ببینید:

لینک 1۲۶

لینک 2۲۳

بهترین سایتی که میتونم معرفی کنم هم آموزش هست هم بازی در این لینک۱۹ می‌باشد.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

تاندربولت یک رابط برای انتقال سریع اطلاعات و تصاویر به طور همزمان است. در واقع تاندربولت، یک رابطی مانند پورت USB است که علاوه بر سرعت انتقال بیشتر، قابلیت ارسال تصاویر را نیز دارد. اسم سابق این تکنولوژی لایت پیک یا به انگلیسی Light Peak بوده است.

 • پهنای باند تاندربولت ۱، که از طریق ۴ مسیر PCI-Express 2.0 تامین شده است، ۱۰ گیگابیت در ثانیه است و  یک مسیر PCIe 2.0، پهنای باند ۴ گیگابیت بر ثانیه‌ای دارد.
 • تاندربولت نسخه‌ ۱.۰ و ۲.۰، از نظر فیزیکی یکسان هستند، ولی در نسخه‌ دوم، پهنای باند کانال‌های رفت و برگشت ترکیب می‌شود و به سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه می‌رسد.
 • یک پورت تاندربولت می‌تواند برای اتصال مانیتورهای 4k هم استفاده شود، چرا که کانکتور آن مثل Mini DisplayPort است و پهنای باند بسیار بالایی دارد، همچنین هم‌زمان با اتصال به مانیتور 4k امکان ارسال سیگنال‌های دیگر هم وجود دارد.
مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

مرورگر Chromium پروژه‌ای متن‌باز است که حکم پایه‌های Chrome را دارد. به دلیل متن‌باز بودن آن، از طریق بسیاری از منابع نرم‌افزاری توزیع‌های لینوکس در دسترس و به آسانی قابل نصب است.

کرومیوم یک مرورگر وب بوده که در دیگر پلتفرم‌ها نیز قابل استفاده است. شما می‌توانید از این مروگر در ویندوز و یا مک نیز استفاده نمایید. همانند آنچه گفته شد، Chromium OS نیز یک پروژه متن‌باز است که نقش پایه و اساس سیستم عامل Chrome OS گوگل را تشکیل می‌دهد.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

قرص پونیکا دارویی هست گیاهی جهت بچه‌دار شدن (برای درمان نازائی). بخاطر اینکه گیاهی و دست‌ساز هست تاییدیه‌ای از علوم پزشکی نداره و هیچ پزشکی هم تایید و تجویز نمیکنه.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

در تجزیه و تحلیل خوشه یا خوشه‌بندی، گروه‌بندی مجموعه‌ای از اشیاء انجام می‌شود اینکار به این صورت است که اشیاء در یک گروه (به نام خوشه) در مقایسه با دیگر دسته‌ها (خوشه‌ها) مشابه‌تر هستند. این وظیفه اصلی داده کاوی اکتشافی است و یک روش معمول برای تجزیه و تحلیل داده‌های آماری است که در بسیاری از زمینه‌ها از جمله یادگیری ماشین، تشخیص الگو، تجزیه و تحلیل تصویر، بازیابی اطلاعات، بیوانفورماتیک، فشرده‌سازی داده‌ها و گرافیک کامپیوتری استفاده می‌شود.

تجزیه و تحلیل خوشه‌ای خود یک الگوریتم خاص نیست، بلکه روند کلی است و می‌تواند توسط الگوریتم‌های مختلفی به دست آید که در درک آنچه که یک خوشه را تشکیل می‌دهند و نحوه کارآمدی آنها را پیدا می‌کند.

در خوشه‌بندی، هدف تقسیم داده به گروه‌های مختلف است که با رنگ‌های مختلف در اینجا نشان داده شده‌اند.
در خوشه‌بندی، هدف تقسیم داده به گروه‌های مختلف است که با رنگ‌های مختلف در اینجا نشان داده شده‌اند.
مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

کبوترها از نوعی ژیروسکوپ مغزی برای مسیریابی و بازگشت به خانه استفاده می‌کنند.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

برنامه نویسی وب به ۲ قسمت کلایت و سرور تقسیم میشه. بخش سرور یعنی پردازش‌هایی که بر روی سرور سرور انجام میشه و در نتیجه اون یک سری پاسخ‌ها تولید میشه که به کاربر که همون کلاینت هست نمایش داده میشه. 
در سمت سرور میتوان به رابط‌های پایگاه داده، منطق کسب و کار، سرویس‌های وب و... غیره اشاره کرد و سمت کلایت هم میتوان به html ,alloy ui ,sencha ,gwt و غیره اشاره کرد که در واقع وظیفه نمایش محتوای تولید شده را دارند. 
تکنولوژی‌های jsp ,asp ,php و غیره تکنولوژی‌های هستند که در واقع سمت سرور ساخته و پرداخته میشن ولی در نهایت خروجی برنامه رو سمت کلاینت به کاربر نمایش می‌دهند. 

برنامه‌های سمت کلاینت html ,css ,java script.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

پایگاه داده NoSql به پایگاه داده‌هایی گفته می‌شود که Relational نیستند و ساختارهای ارتباطی آنها با پایگاه داده‌های ارتباطی متفاوت است. معروف‌ترین دیتابیس‌ها هم می‌تونم به mongodb، casandra و انواع مختلف مدل‌های دیگه که لیستش در این لینک ۱۳قرار داره اشاره کنم. 

این پایگاه‌های داده یک جایگزین برای پایگاه‌های داده قدیمی مانند MySQL یا Oracle نیست بلکه یک راه‌حل صحیح‌تر برای ذخیره و بازیابی اطلاعات حجیم می‌باشد.
و نکته مهم در آنها قابلیت مقیاس‌پذیری در آنها است و هر کدام از آنها ویژگی‌های خاصی دارند و اصولا زمانی به سراغ آنها می‌رویم که با اطلاعات حجیم سر و کار داشته باشیم.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

دامپ به طور کلی بک آپ از سیستم عامل است. 

برنامه‌ای در سیستم‌عامل‌های یونیکس است که برای تهیه نسخه پشتیبان از سیستم فایل‌ها استفاده می‌شود. دامپ در سطح بلاک‌های هارد دیسک و پایین‌تر از مفاهیم انتزاعی سیستم فایل مانند فایل‌ها و دایرکتوری‌ها عمل می‌کند و درباره آن‌ها چیزی نمی‌داند. دامپ به یکباره از کل سیستم فایل نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. اگر قرار باشد یکسری از فایل‌ها در نسخه پشتیبان قرار نگیرند، باید پرچمی به نام nodump بر روی آن‌ها تنظیم شود تا دامپ از آن فایل‌ها صرف نظر کند. دامپ می‌تواند نسخه پشتیبان ایجاد شده را بر روی نوار مغناطیسی یا یک دیسک سخت دیگر ذخیره کند. اما معمولاً خروجی دامپ به کمک لوله‌های یونیکس فشرده شده و سپس از طریق SSH بر روی شبکه ارسال می‌گردد. برای برگرداندن نسخه پشتیبان باید از برنامه دیگری به نام restore استفاده کرد. معمولاً از دامپ به عنوان یکی از بهترین ابزارهای پشتیبان‌گیری یاد می‌شود. دامپ اولین بار در نسخه ۶ یونیکس معرفی شد.

کاربرد آن:

معمولا دامپ موقع ادیت رام کاربرد دارد و اکثرا وقتی می‌خواهند یک هارد یا آی‌سی را پروگرام کنند به فایل دامپ نیاز است.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

عوارض قرص رانیتیدین:

دستگاه ادرای–تناسلی: کاهش توانایی جنسی.

سیستم اعصاب مرکزی (CNS): خستگی، خواب آلودگی.

دستگاه قلبی–عروقی: برادیکاردی، کمی فشار خون، CHF، بیماری عروق محیطی.

پوست: بثورات پوستی.

مجرای گوارش: تهوع، استفراغ، اسهال.

سایر عوارض: تب.

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

من کلا به شخصه بیشتر فکرم درمورد کارم و نحوه حل مشکلات و باگ‌های برنامه‌ام است و فکر من عموما خنثی است یعنی نه مثبت نه منفی ولی وقتی هم در مورد خودم فکر میکنم بیشتر منفی است:)

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی،برنامه نویس وب

با گرفتن برگه معافیت تحصیلی و بردن آن به مراکز پلیس +10 و پرداخت هزینه و یک وثیقه میتوانید دریافت کنید.