برو به محتوای اصلی

پویا عبدی
پویا عبدی
۶٬۹۸۷
مشاور روانشناس

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

http://honarehzendegi.com/

آیا از پویا عبدی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از پویا عبدی بپرس!

این تصمیم با خودتان است و عاقلانه‌ترین کار این است که تمام جوانب را بسنجید و زود تصمیم نگیرید. اگر خواستگاری برایتان آمده که تمام ایده‌آل‌های شما را دارد صرف این‌که سیگار می‌کشد نمی‌تواند دلیلی برای ردکردن او باشد. ممکن است در آینده دیگر نتوانید شخ... (بیشتر)

۰

شهوت

شهوت یا یه عبارتی میل جنسی زنان و مردان۱ احساسی است که برخی آن را به اشتباه، عشق در نگاه اول می‌دانند. شهوت احساس شدید و ناگهانی است و به دلیل جاذبه بسیار زیاد آن با عشق اشتباه گرفته می‌شود. شهوت بر مبنای جاذبه‌های فیزیکی است و مربوط به مرا... (بیشتر)

۰

نقش در خانواده

تولد فرزند اول، تجربه‌ای جدید برای والدین است. ممکن است والدین در تربیت فرزند اول بسیار سخت گیر باشند و بر اساس قوانین پیش بروند و یا ممکن است به خاطر شوق و ذوقی که برای تولد فرزندشان دارند، بسیار سهل گیر باشند و اصول تربیتی را به خوب... (بیشتر)

۰

به نظر می‌رسد این مهم‌ترین سوالی است که ما باید به آن پاسخ دهیم. در درجه اول باید بگوییم که این دارو خود می‌تواند اضطراب را افزایش دهد در نتیجه اگر فردی به خاطر امتحان دارو  مصرف می‌کند باید بداند که علاوه بر اضطراب امتحان باید اضطراب فزاینده ... (بیشتر)

۰

علامت اصلی اعتیاد به قمار این است که فرد با وجود آگاهی از آسیب‌ها و ضررهایی که به او وارد می‌شود، احساس می‌کند بر این رفتار خود کنترل ندارد و نمی‌تواند به آن خاتمه دهد. سایر علائم اعتیاد به قماربازی می‌تواند با علائم اعتیاد به مواد مشترک باشد. علائ... (بیشتر)

۰
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

چگونگی رفتار با فرزندان از مسائل مهمی است که والدین از ابتدای زندگی مشترک باید مراقب آن باشند. فرزندان آخر ته‌تغاری خانواده هستند و محبت و عشق تمام اعضای خانواده را دریافت می‌کنند. این برخورد باعث می‌شود که آن‌ها احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس بسیا... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

از جمله انواع محرک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • آمفتامین و متامفتامین
  • شیشه
  • کوکائین
  • نیکوتین و کافین
  • برخی از داروهای پزشکی‌ نظیر داروی ریتالین

آمفتامین و متامفتامین

این مواد حاوی کافئین و اپیدرین بوده و بصورت خوراکی، تزریقی و استنشاقی ... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می‌شوند افراد از لحاظ شخصیتی و رفتاری با والدین خود شبیه باشند. از جمله این دلایل می‌توان به این مسئله اشاره کرد که پدر و مادرها سبک‌های تربیتی متناسب با خصوصیات رفتاری خود را در ارتباط با فرزندانشان برمی‌گزینند این س... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- عدم گفتگو در مورد نقش‌ها و وظایف پیش از ازدواج

بسیار اهمیت دارد که زوجین در مورد انتظارات خود از یکدیگر  پیش از ازدواج به طور دقیق با یکدیگر صحبت کنند تا بتوانند تصویر واضحی از وظایف و نقش‌های خود و دیگری در زندگی مشترک داشته باشند. اگر این ... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مصرف داروهای جایگزین (b2 و متادون)

داروهایی که به عنوان داروی نگهدارنده در ترک مواد مخدر رواج دارند به این دلیل که در تست مورفین نشان داده نمی‌شوند، معمولا پیش از آزمایش مورفین مورد استفاده قرار می‌گیرند. بوپرنورفین یا قرص B2 و متادون شایع‌ترین این ... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- نشانه‌های فیزیکی و جسمی

علائم و نشانه‌های جسمی و فیزیکی مصرف مورفین در ظاهر و به صورت تغییر متابولیسم بدن فرد مشاهده می‌شوند. شایع‌ترین علائم فیزیکی اعتیاد به مورفین عبارتند از:

- ایجاد شدن لکه و جوش‌های ریز در نقاط مختلف بدن

- تغییرات پوستی از جمل... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

گرایش به مصرف مواد مخدر در کلیه طبقات اجتماع از طبقه مرفه گرفته تا طبقه ضعیف، از یک ساز و کار برخوردار است. کاهش و ضعف در ارزش‌های فردی و خلأهای عاطفی اصلی‌ترین دلایل گرایش به مواد مخدر هستند. این افراد از مواد مخدر به عنوان یک جایگزین برای رف... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- سرکوب احساسات و مواجه نشدن با هیجانات منفی

جدا شدن از کسی که دوستش دارید و نرسیدن به او به هر دلیلی می‌تواند آسیب‌های بسیاری را به سطح روان شما وارد کند. این آسیب‌ها گاهی آن‌قدر شدید است که فرد را درگیر اختلال‌هایی نظیر افسردگی و اضطراب می‌کند. ب... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

ابتدا خوب است بدانید که حق طلاق کاملا در اختیار مرد نیست و اینگونه هم نیست که زن هیچ حق و حقوقی در این زمینه نداشته باشد. شرط وکالت زن برای طلاق از مهم‌ترین شروطی است که هنگام عقد ازدواج می‌توان ثبت کرد. برای زنان در جامعه موردی با عنوان حق طلاق وج... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

چه کسی ترنس است؟

ترنس از نظر لغوی به معنای عبور است و ترنسکشوال به کسی گفته می‌شود که از جنسیت خود عبور کرده. چنین افرادی اختلال هویت جنسی هستند که البته امروزه نام اختلال را از آن برداشته و ملال جنسیتی نام گرفته‌است. فرد دارای ملال جنسیتی یا همان ت... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- گریه بعد از رابطه جنسی به خاطر شادی 

شما ممکن است به دلایل زیادی گریه کرده باشید اما لزوماً نباید به دلیل احساسات بد و منفی باشد. افراد در زمان‌هایی که خیلی خوشحال هستند هم گریه می‌کنند. در مراسم عروسی یا تولد یک نوزاد می‌توان شاهد اشک شوق ا... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس
  • تحقیر و توهین نکنید: فرد معتاد به اندازه کافی آسیب دیده و از خود عصبانی است. با تحقیر کردن او، فشارهای روحی را بیشتر کردید و با افزایش فشارها، مصرف بیشتر خواهد شد.
  • هرگز با او قهر نکنید: افرادی که درگیر اعتیاد می‌شوند معمولاً روحیه بسیار آس... (بیشتر)
۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- در  همسرداری مشکلات اصلی و مهم را بشناسید

در طول زندگی مشترک مسلما تعارض‌هایی بین شما و همسرتان پیش می‌آید. اما آیا همه‌ی این‌ها ارزش بحث و جنجال را دارند؟ واضح است که بسیاری از این تعارض‌ها نسبت به بقیه از اهمیت بیشتری برخوردارند. اگر شما د... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- احساس ناامنی

احساس ناامنی می‌تواند بزرگ‌ترین دلیل افراد در این ترس باشد. ازدواج کردن همیشه آسان نیست. در واقع زوج‌ها باید با مهارت‌های لازم برای ازدواج موفق آشنا باشند. ازدواج مسئولیت‌های زیادی را به دوش افراد اضافه می‌کند. علاوه بر این در ازدواج... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

عوارض کوتاه‌مدت

یکی از مهم‌ترین خطرات مصرف ال‌اس‌دی پیش‌بینی‌ناپذیری آن است. به این صورت که هر شخصی به شیوه‌ای متفاوت به این ماده واکنش نشان می‌دهد. ذهنیت، توقعات، افکار، محیط، استرس و روحیه فرد در زمان مصرف ال‌اس‌دی نحوه تاثیر آن را متفاوت می‌کند.

L... (بیشتر)

۳