برو به محتوای اصلی

پویا عبدی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

https://honarehzendegi.com/

آیا از پویا عبدی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از پویا عبدی بپرس!

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- عزت نفس پایین

افرادی که ازعزت نفس پایین رنج می‌برند، در واقع تصویر مثبت و واقعی از خودشان در ذهن ندارند. اکثر اوقات خود را کم‌تر از آنچه که هستند می‌بینند و معمولا بیشتر به واکنش‌های دیگران نسبت به خودشان حساس هستند. به همین دلیل بیشتر به دنبال ت... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس


اثر فردی

ورزش روی جنبه‌های گوناگون زندگی فرد اثر می‌گذارد. ورزش باعث می‌شود توانایی‌های جسمی افزایش یابد و باعث سلامتی فرد می‌شود و هم به برقراری تعادل در فرد کمک می‌کند. با ورزش روح انسان با نشاط‌تر می‌شود و احساس شادابی و طراوت می‌کند.


اثر اجتماعی

ا... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

روان درمانی

با هدف سازگار شدن به لحاظ عاطفی برای برخورداری از ارتباط صحیح، رتباط درمانگر با مراجعه کننده بر اساس همدلی صورت می‌گیرد.

برای آگاهی بیشتر در زمینه روان درمانی کلیک کنید.

روانکاوی

با هدف تجزیه و تحلیل محتویات ضمیر ناخودآگاه شخص می‌باشد.

روان ... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس
  • استعدادها و نقاط قوت شخص را شناسایی کنید و این نقاط قوت را پرورش دهید. در تربیت و آموزش به کودک صبر و حوصله داشته‌باشید.
  • از تلاش‌های شخص برای رسیدن به موفقیت حمایت کنید.
  • از شخص انتظارات واقع‌بینانه و منطقی داشته باشید.
  • زمانی که کودک شما می‌خواهد حرف ... (More)
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. نقص در خواندن کلمات

شخص کلمات را غلط، آهسته و به دشواری می‌خواند؛ مثلا کلمات جداگانه را با صدای بلند و غلط، به آهستگی و با تردید می‌خواند. به طور فراوان کلمات را حدس می‌زند و یا خواندن کلمات با صدای بلند برایش مشکل است.

در حالتی دیگر شخص در هجی کر... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- برنامه‌ریزی مالی داشته باشید

هر ماه مخارج خود را از قبل پیش‌بینی و تلاش کنید تا در طول ماه بر اساس اولویت‌هایتان پیش بروید. شما می‌توانید هزینه‌ای را برای خرج‌های اضافی که صرفا بر اساس لذت می‌خواهید داشته باشید در نظر بگیرید. اگر همه چیز به طور د... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

دسترسی راحت و رایگان به اطلاعات

بسیاری از کودکان از اینترنت برای استفاده از کتاب‌ها و مجلات صوتی یا مجازی استفاده می‌کنند. بعضی از آن‌ها نیز با استفاده از برنامه‌هایی اطلاعات عمومی شان را بالا می‌برند و در تبلت، گوشی یا لپ‌تاپ خود بدون پرداخت هزینه ... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1-توجه به عواطف از مهم‌ترین نیاز‌های اساسی زنان

چرا عواطف زن‌ها برای خودشان اهمیت زیادی دارد؟ دلیل این امر این است که عواطف زنان برای آن‌ها نمادی از امنیت، رضایت مندی و تایید شدن است. برای مثال وقتی مردان عواطف و احساسات خود را به همسرشان نشان می‌ده... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. پرخاشگری

کودکان و نوجوانان مبتلا رفتارهای پرخاشگرانه انجام می‌دهند و به دیگران آسیب می‌رسانند. پرخاشگری افراد معمولا به صورت رفتارهای زیر بروز پیدا می‌کند:

_به دیگران زور می‌گوید و قلدری می‌کند و یا آنها را تهدید می‌کند.

_اولین نفریست که دعوا‌های ف... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

از جمله علائمی که در زمان ابتلا به آنفولانزا بروز می‌کند شامل موارد زیر می‌شود:

_درد ناگهانی یا ترشح از یک یا دو گوش

_بالا بود درجه حرارت بدن به مدت بیش از دو روز

_احساس درد در گوش و ادامه بیش از چند روز

_آبریزش و گرفتگی بینی بیش از 10 روز

_سرفه همراه ب... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- افسردگی در مردان

مردان با توجه به ویژگی‌ها و صفاتی که دارند، از افسردگی خود بیشتر شرمنده و خجالت زده می‌شوند و به همین دلیل سعی می‌کنند که بیماری و شرایط سخت زندگی خود را از همه پنهان کنند و در برابر این بیماری و شرایط بد تاب بیاورند یا به قول خو... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1-مراجعه به مراکز مشاوره و ازدواج

شما می‌توانید به مراکز ازدواج مراجعه کنید. این مراکز با هدف آشنا کردن دو نفر با علائق، سلائق و ویژگی‌های مشترک تاسیس شده‌اند و برای پیوند زدن این افراد به هم تلاش می‌کنند و در این مراکز می‌توانید گزینه‌های مناسبی بر... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

اختلال صدای گربه مشکل ژنتیکی است که تحت عنوان سندرم فریاد گربه یا گریه گربه نیز شناخته می‌شود. این اختلال به دلیل ازبین رفتن یکی از بازوهای کروموزوم شماره 5 ایجاد می‌شود. سندرم فریاد گربه مشکل بسیار نادری است که تقریباً از هر 20 هزار نفر یک نفر را ... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1-اراده بیشتری بدست بیاورید

همان طور که اگر تغذیه خوبی داشته باشید و ورزش کنید بدن تان سالم خواهد ماند؛ درصورتی که مراقب ذهنتان باشید و مغز خود را ورزش دهید و نرمش دهید، به تقویت اراده خود کمک می‌کنید.

2-اراده مورد نیاز در کارتان را کم کنید!

اگر میزان... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

در سال 1886 فروید با مارتا برنیز که نوه‌ یک خاخام ارشد بود درهامبورگ ازدواج کرد. نتیجه‌ این ازدواج 6 فرزند به نام‌های ماتیلد، ژان مارتین، اولیور، ارنست، سوفی و آنا بود. آنا فروید به دنبال راه پدرش رفت و خودش تبدیل به یک روانکاو بزرگ شد.
زیگموند فروی... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

فیزیولوژی بدن

یکی از علل کمردرد در زنان بعد از رابطه ممکن است فیزیولوژی بدن آن‌ها یا داشتن سابقه کمردرد در آن‌ها باشد که می‌تواند بر روابط جنسی موثر باشد. به همین علت برای پیشگیری از کمردرد در زنان بعد از نزدیکی، بهتر است ادرار خود را تخلیه و دوش ب... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

علائم و نشانه‌های این سندروم موارد زیر را شامل می‌شود

- بی‌قراری و گریه بسیار شدید نوزاد

- ناتوانی در بیدار ماندن

- بروز مشکلات تنفسی

- ناتوانی در خوردن

- استفراغ

- کبودی یا رنگ پریدگی صورت

- تشنج

- فلج شدن دراندام‌های مختلف

- به کما رفتن

توجه کنید در برخی م... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- حتما واقعیت را به فرزندخوانده خود بگویید

پیشنهاد روانشناسان به شما این است که باید واقعیت را به فرزندتان بگویید. به هرحال همیشه خطر شنیدن این مسأله از دیگران وجود دارد و چه بهتر که کودکتان از زبان شما این مسأله را بشنود؛ چرا که شنیدن آن از دیگران... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. افزایش سن مادر

در مادرانی که سنِ بیشتر از 35 سال دارند احتمال تولد نوزاد سندروم داون بیشتر است. تخمک‌های قدیمی‌تر با احتمال بیشتری در تقسیم سلولی دچار مشکل می‌شوند. با این حال بیشتر کودکان سندرم داون از مادران زیر 35 سال متولد شده‌اند؛

بنابراین ای... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. پیشگیری از اعتیاد در خانواده | کمبود محبت در خانواده

هنگامی که نیازهای عاطفی و نیاز به محبت در افراد توسط خانواده و اطرافیان ارضا نشود، فرد مجبور به ارضای این نیاز از طریق سایرین می‌شود. به همین دلیل ممکن است به سمت کسانی دست دراز کند که او را به... (More)