برو به محتوای اصلی

پویا عبدی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

https://honarehzendegi.com/

آیا از پویا عبدی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از پویا عبدی بپرس!

پاسخ
پزشکی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

در برخی موارد مصرف این دارو می‌تواند به بروز علائم جدی‌تری بیانجامد که در صورت مشاهده آن‌ها باید در اولین فرصت با پزشک خود تماس بگیرید. عوارض خطرناک مصرف لایریکا موارد زیر را شامل می‌شود:

- احساس تنگی نفس و... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- آموزش زبان انگلیسی به کودکان در جریان بازی و فعالیت بدنی

تلاش کنید تا از زبان انگلیسی در جریان فعالیت‌های کودک استفاده کنید و آن را به زندگی روزمره پیوند بزنید. برای مثال شما می‌توانید برخی افعال را با... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اصلی‌ترین علت بروز این پدیده، یک اتفاق استرس‌زای شدید است. البته برای همه یک اتفاق بزرگ این علائم را ندارد و زمینه خانوادگی و ژنتیکی لازم است. در کسانی که تجربه روان‌پریشی گذرا را دارند، احتمال وقوع دوباره این اتفاق... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. عوامل شخصی نوجوان برای خودکشی

میزان اقدام به خودکشی در نوجوانان دختر بیش از نوجوانان پسر است اما آمار خودکشی‌های موفق (خودکشی منجر به مرگ) در پسرها بیشتر است. در پسران اختلالات روانی مثل کمبود توجه و بیش‌فعالی (ADHD)،... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

حرف زدن مداوم

شاید از نظر خودتان و یا اطرافیان صحبت کردن با جنین کار خنده‌داری به نظر برسد ولی برای اینکه بتوانید بهترین سطح ارتباطی را با فرزند خود برقرار کنید باید در مورد اتفاقات روزانه خود با او... (More)

پاسخ
پزشکی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. ژنتیک

پارکینسون تا حد زیادی زمینه ژنتیکی دارد. دانشمندان چند جهش ژنی را شناسایی کردند که احتمال بروز این بیماری را بیشتر می‌کند. بر اساس پژوهش‌ها احتمال بروز بیماری پارکینسون در افرادی که خواهر برادر یا والدین مبتلا داشته‌اند،... (More)

پاسخ
ترسمرگ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. رفتار و کارنامه در زندگی

خیلی از شما، در واقع به دلیل عدم رضایت از خودتان در زندگی، از مرگ می‌ترسید. فکر می‌کنید که تا این سن، بد بودید و هیچ کاری برای دنیا و برای دیگران نکرده‌اید. شاید... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

حرف زدن با جنین

برخی بر این باورند که تنها حرف زدن و ارتباط مادر با جنین کافی خواهد بود اما اینطور نیست بلکه پدرها نیز باید با جنین خود رابطه برقرار کنند. بخش مهمی از این برقراری ارتباط از... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

نشانه‌های مثبت

در واقع علائمی هستند که ناگاه در فرد ظهور پیدا کرده و شامل مواردی است که بر فرد عارض می‌شود. یعنی مردم عادی در حالت معمول آن‌ها را تجربه نمی‌کنند. این علائم هذیان، توهم، اختلال فکر و گفتار... (More)

پاسخ
ترس
پویا عبدی
مشاور روانشناس

علائم ترس از موش در افرادی که به آن مبتلا هستند، متفاوت است. در بعضی از افراد این علائم خفیف و در بعضی دیگر این علائم شدید است. اصلی‌ترین علائم ترس از موش عبارت‌اند از:

- اضطراب افراطی در هنگام... (More)

پاسخ
سلامت
پویا عبدی
مشاور روانشناس

دردهای شکمی

بزرگ‌تر شدن هرچه بیشتر جنین به ماهیچه‌های شکم فشار وارد می‌کند که این امر می‌تواند سبب بروز دردهایی در ناحیه شکم بشود. این دردها اغلب طبیعی هستند و به عنوان علامتی از رشد جنین و تلاش کودک برای... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

همانطور که ورزش‌های فیزیکی به سلامت بدن کمک می‌کنند و آن را شاداب نگه می‌دارند، ورزش‌های ذهنی نیز منجر به تقویت کارکردهای مغز و سلامت آن می‌شوند. هر چه گوناگونی و تعدد این ورزش‌های ذهنی بیشتر باشد، مغز فعال‌تر شده... (More)

پاسخ
پزشکی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

کلونیدین را باید با تجویز پزشک مصرف کنید و قبل از مصرف تمامی مواردی که روی آن نوشته شده است را با دقت بخوانید. به دلیل افزایش عوارض یا کاهش مصرف نباید دوز بیشتر یا کمتری استفاده کنید اما ممکن... (More)

پاسخ
طلاق
پویا عبدی
مشاور روانشناس

مشکلات دانش‌آموزان طلاق در مدرسه

مسئولان مدرسه دائماً به اهمیت خانه و خانواده می‌پردازند و در این مورد با دانش‌آموزان صحبت می‌کنند. بعد از مدتی دانش‌آموز از خودش می‌پرسد چرا این اتفاق باید برای من رخ بدهد؟ همین عامل باعث... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

نکته اول، تفاهم والدین در تربیت فرزند

برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب در مورد تربیت کودکان بهتر است والدین به یک وجه اشتراک در مورد روش فرزندپروری رسیده باشند. عدم تفاهم والدین در مورد موضوعی و بیان آن در... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

برنامه‌های سلامت با هدف افزایش شاخص‌های سلامت در یک جامعه اجرا می‌شوند. سلامت جامعه در سطوح مختلف و با اهداف متفاوتی اجرا می‌شود و با ترغیب افراد جامعه به بهبود سطح زندگی و پیگیری برنامه‌های سلامت این اهداف را دنبال... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

ایجاد تعامل مثبت هنگام رفتار با فرزند ناتنی

مطمئن باشید فرزند ناتنی نیز خواهان برقراری ارتباط با شماست. از این رو وقتی شما اولین قدم را با اندیشه‌ها و رفتارهای مثبت به سمت او بردارید، می‌توانید با او تعاملی سازنده... (More)

پاسخ
پزشکی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

بروز علائم آلرژیک در پی مصرف دسموپرسین بسیار نادر است. با این حال علائم آن را باید بسیار جدی بگیرید چرا که می‌تواند پیامدهای خطرناکی را برای شما در پی داشته باشد. به همین خاطر در صورت مشاهده هریک از... (More)

پاسخ
پزشکی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

متخصصان هنوز در مورد علل بروز لب شکری مطمئن نیستند با این حال در ایجاد شکاف‌های دهانی، عوامل ارثی و محیطی دخالت دارند. عوامل زیر می‌تواند خطر بروز لب شکری در نوزاد را افزایش دهد:

  • وجود سابقه خانوادگی
  • استفاده از... (More)
پاسخ
پزشکی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

نالتروکسان دارویی است که به شخص کمک می‌کند تا الکل یا مواد مخدری که به آن اعتیاد دارد را به راحتی ترک کند. نالتروکسان به دسته‌ای از داروها به نام آنتاگونیست‌ تعلق دارد که مانع از تاثیر گذاشتن مواد مخدر... (More)