برو به محتوای اصلی

پویا عبدی
پویا عبدی
۱٬۴۴۴
مشاور روانشناس

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

http://honarehzendegi.com/

آیا از پویا عبدی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از پویا عبدی بپرس!

پویا عبدی، مشاور روانشناس

علت چاقی کودکان معمولا به یک عامل وابسته نبوده و معمولا همزمانی چند عامل باعث چاقی کودکان می‌شود. عواملی که در بهم ریختن تعادل بین انرژی مصرفی و دریافتی کودک موثر است، عبارتند از:  

ژنتیک:

  • در بعضی موارد، چاقی در یک خانواده ارثی است.
  • احتمال چاقی در فردی که برادر یا خواهرش یا پدر و مادرش چاق باشد، بیشتر است.
  • عوامل ژنتیکی و ارثی به این معنی نیست که حتما کودک چاق می‌شود. چاقی در این کودکان تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که بیشتر از میزان مورد نیازش، انرژی دریافت کند.

عادات غذایی:

  • مصرف بیشتر غذاهای آماده، خوراکی‌های بسته‌بندی شده و فرآوری شده و نوشابه به جای غذاهای سالم مانند سبزی‌ها و غلات و میوه است.
  • دریافت کالری و چربی بالاتر و مواد مغذی کم در رژیم غذایی روزانه.

میزان فعالیت بدنی و ورزش:

  • تماشای تلویزیون و بازی‌های کامپیوتری منجر به تحرک و فعالیت بدنی کمتر و در نتیجه چاقی کودکان می‌شود. مثلا در آمریکا بچه‌ها به صورت متوسط روزی 3 ساعت فقط تلویزیون نگاه می‌کنند.
  • وقتی که تلویزیون نگاه می‌کنند یا در حال بازی‌های کاپیوتری هستند، نه تنها فعالیت کمتری دارند؛ از خوراکی‌ها و تنقلات پر کالری بیشتری استفاده می‌کند.

بعضی شرایط بدنی و بیماری:

گاهی عدم تعادل در هورمون‌ها یا سایر مواد شیمیایی یا اختلالات ارثی در متابولیسم بدن باعث چاقی کودک می‌شود؛ اما این موضوع بسیار نادر است.

عوارض داروها:

بعضی از بچه‌ها و کودکان به دلایلی ممکن است از داروهایی استفاده کنند، این داروها با تغییر فرایند غذاها در بدن یا ذخیره‌سازی چربی در بدن باعث چاقی می‌شوند.

پویا عبدی، مشاور روانشناس

در رابطه جنسی مشکل دارید

مشکلات در رابطه جنسی می‌توانند به مشکلات زیادی در رابطه منجر شوند. همچنین مشکلات در رابطه جنسی نیز می‌تواند نشانه‌هایی از مشکلات و اختلافات در دیگر زمینه‌ها باشد. گاهی رابطه مکرر کم می‌شود؛ ارضا شکل نمی‌گیرد یا از سوی طرف مقابل رد می‌شود یا بیشتر از رابطه جنسی به عنوان ابزاری برای چانه‌زنی و باج‌گیری استفاده می‌شود. در چنین شرایطی ضرورت مشاوره زناشویی بیشتر می‌شود.

اختلال روانی در میان زوجین

شما یا شریک زندگی‌تان ممکن است دچار یکی از اختلالات روانی یا روحی شده باشد. از اختلال‌های افسردگی و وسواس‌گونه گرفته تا اختلالات شخصیت می‌توانند عامل اصلی اختلافات‌تان باشند. در چنین شرایطی آگاهی شما درباره نوع رفتار مناسب برای درمان همسرتان اهمیت پیدا می‌کند. این که شما چگونه باید رفتار کنید، او چطور باید بهبود یابد تا بتواند به یک سازگاری دست یابد؛ شدیدا به حضور یک مشاور نیاز است.

وقتی به جدایی فکر می‌کنید

ممکن است در زندگی مشترک‌تان به این نتیجه رسیده باشید که تنها راه رهایی از این وضعیت جدایی است. جدایی در برخی شرایط پیچیده و خطرناک، بهترین و توصیه شده‌ترین راهکارهای روبروی شماست. شما بهتر است در شرایطی که به طلاق فکر می‌کنید با مشورت با یک مشاور؛ شک و تردیدهای لازم را برای تصمیم خود رفع کنید. در این وضعیت ضروری است که از علت و ریشه‌های مشکلات خود، آگاه باشید. خصوصا چون ممکن است به همین دلایل در رابطه بعدی با مشکل روبرو شوید.

همیشه ناراضی هستید

از زندگی خود احساس رضایت ندارید و شاید هر روز از خود می‌پرسید که واقعا چرا همچنان در این رابطه مانده‌اید و یا چرا باید همچین رابطه‌ای نصیب شما شود. در چنین شرایطی نیز می‌توانید با صحبت با یک مشاور دلایل نارضایتی درونی خود را کشف کرده و در نهایت با بیان احساسات فرو خورده خود؛ از احساس نارضایتی کلی خود که بر زندگی‌تان سیطره یافته؛ خلاص شوید.

مشکلاتی که هیچوقت حل نمی‌شوند

بعضی مشکلات به صورت کلی به رابطه صدمه نمی‌زنند، اما هرگز نتوانسته‌اید با همسرتان به یک توافق درست دست پیدا کنید. این مشکلات غیر قابل حذف هم هستند. معمولا مشاوران و روانشناسان در حل این تعارضات کمک شایانی به شما می‌کنند و روش‌های مناسبی برای حل تعارضات سراغ دارند.

منبع: مشکلات زناشویی که نیاز به مشاوره دارد!

پویا عبدی، مشاور روانشناس

خطر بزرگ برای سلامتی بشر

رابطه جنسی با حیوانات، عفونت‌هایی را از حیوانات به انسان‌ها منتقل می‌کند که به نام زونوز شناخته می‌شود. برخی از این عفونت‌ها از تماس معمولی و برخی از آن‌ها از طریق توسط مایع منی و مایعات واژینال، ادرار، بزاق، مدفوع و خون حیوانات انتقال می‌یابد. عفونت‌های ناشناخته‌ای که هنوز علم پزشکی برای مقابله با آن آماده نیست اتفاق می‌افتد.

واکنش‌های آلرژیک نیز ممکن است اتفاق بیفتد. قارچ، انگل، هاری که با تاثیر بر سیستم عصبی منجر به مرگ می‌شود، سرطان، باکتری‌های منجر به مننژیت و مرگ، بیماری‌های کبد، ریه، مغز، قلب و کلیه که در صورت عدم درمان باعث مرگ می‌شود. این‌ها فقط تعدادی از بیماری‌هایی است که رابطه جنسی با حیوان برای انسان در پی دارد.

در کشورهای خاورمیانه این ارتباط با حیوانات اهلی مثل گوسفند، الاغ، گاو و مرغ شایع‌تر است. این مسئله، می‌تواند باعث آلودگی گوشت و محصولات این حیوانات شود و بیماری‌های غیر قابل درمانی را به وجود بیاورد.

منبع: رابطه جنسی با حیوانات!۲

پویا عبدی، مشاور روانشناس

اختلاف طبقاتی در ازدواج۱ یکی از مسائلی است که خانواده‌ها و جوانان اغلب آن را یکی از عوامل تعیین کننده برای انتخاب همسر مناسب می‌دانند. اما در برخی موارد به دلایل مختلف فرد اختلاف طبقاتی دو خانواده را نادیده گرفته و وارد ازدواجی پر از حاشیه می‌شود. از آنجا که اختلاف طبقاتی خانواده‌ها یکی از عوامل اصلی طلاق شناخته شده، باید برای ازدواج با کسی که دارای سطح پایین‌تر یا بالاتر جامعه است، بیشتر تامل کنید. اختلاف طبقاتی بر مسائلی مثل فرزندپروری تاثیر زیادی می‌گذارد و همیشه معاشرت دو خانواده را به مسئله‌ای استرس‌زا تبدیل خواهد کرد. 

پویا عبدی، مشاور روانشناس

تنوع‌طلبی جنسی ۲معمولا زمانی نمود پیدا می‌کند که عشق در روابط زناشوئی کم‌رنگ و ارضای جنسی ناقص باشد. محرک‌های زیادی (پورنوگرافی، فیلم‌های نامتعارف، سایت‌های مبلغ جنسی و...) می‌تواند در این رابطه تاثیر گذاشته و باعث ایجاد هیجانات کاذب در فرد شود؛ در نتیجه یک انتظار سیری‌ناپذیر در فرد ایجاد می‌شود. این امر در مردان بیشتر دیده می‌شود، به طوری که فرد دیگر نمی‌تواند به صورت طبیعی با همسر خود به رضایت و ارضای جنسی دست یابد. در این حالت به فرد گرسنه‌ای شبیه است که همه چیز را مانند غذا می‌بیند و هرچه می‌خورد سیر نمی‌شود. این افراد همیشه در پی یافتن فردی جذاب‌تر و یا روشی جدیدتر برای ارضای میل جنسی‌شان می‌گردند.

پویا عبدی، مشاور روانشناس

1- اصیل باشید:

برای اینکه دیگران شما را دوست داشته باشند، باید خودتان باشید. هیچ کس، آدمی را که مدام در حال نمایش باشد را دوست ندارد. برای اطلاع از راه‌های اصیل بودن۱ کلیک کنید.

2- قدرشناس باشید:

یک شخص دوست‌داشتنی، قلب مهربانی دارد. از احساسات دیگران آگاه هست و به دیگران کمک می‌کند. شخص دوست‌داشتنی قدر محبت دیگران را می‌داند و برای جبران محبتشان تلاش می‌کند.

3- غرور خود را حفظ کنید:

حفظ کردن غرور با متکبر بودن متفاوت است. نگاه از بالا به پایین درست نیست، اما شما باید سطح و احترام خود را حفظ کنید. در مقابل بی‌احترامی‌ها و توهین‌ها واکنش محترمانه و قاطع نشان دهید و همزمان با دیگران هم حس باشید.

4- خود را دوست داشته باشید:

فردی که عاشق خودش نباشد و همیشه از ضعیف بودن خود صحبت کند دوست داشتنی نیست. هیچ وقت برای جلب محبت دیگران خود را تحقیر نکنید و ترحم نخرید. به خود اعتماد داشته باشید و دوست داشتن خود را تمرین کنید.

منبع: چگونه فردی دوست‌داشتنی باشیم؟

پویا عبدی، مشاور روانشناس

دلایل بروز افسردگی مزمن

عوامل مختلفی می‌تواند در بروز افسردگی مزمن نقش داشته باشند. عواملی مانند ژنتیک و سابقه خانوادگی، کارکرد نامناسب مدارهای مغزی و انتقال‌دهنده‌های عصبی، افسردگی درمان نشده، وجود استرس‌زاهایی مانند بیماری‌های مزمن، مشکلات در روابط اجتماعی، از دست دادن شغل، مشکلات اقتصادی و... در بروز و تداوم افسردگی مزمن می‌توانند نقش داشته باشند.

منبع: افسردگی مزمن | نشانه‌ها، علل و درمان افسردگی مزمن۲

پویا عبدی، مشاور روانشناس

مرحله اول: انگیزه

اولین مرحله در یادگیری انگیزه داشتن است. حتما توجه کردید زمانی که انگیزه کافی برای یادگیری دارید، صرف نظر از سطح هوش و زمانی که برای یادگیری معمول صرف می‌کنید، در مدت زمان کمتری یادگیری حاصل می‌شود. داشتن انگیزه با رغبت در یادگیری همراه است که به آزاد شدن هورمون دوپامین کمک می‌کند. در نتیجه یادگیری راحت‌تر حاصل می‌شود. شما با ایجاد انگیزه در کودک خود می‌توانید او را برای یادگیری ترغیب کنید.

مرحله دوم: برقراری ارتباط بین هدف و انگیزش

زمانی که اهداف خودتان را تعیین می‌کنید و از انگیزه کافی برای رسیدن به هدف برخوردار باشید، فرایند یادگیری تسهیل می‌شود. برای صرفه‌جویی در زمان، می‌توانید انگیزه‌تان را در جهت رسیدن به اهداف هدایت کنید.

نخستین سطح یادگیری مبتنی بر حافظه و به خاطر سپردن تئوری‌ها یا معلومات کسب شده است تا در مراحل بعدی بتوانید آن را به سطح عمل برسانید. در مراحل اولیه، تکلیف برایتان تازگی دارد پس در ابتدا به توجه و تمرکز بالایی نیاز دارید که باعث می‌شود از پردازش همزمان امور غافل شوید. از سویی پیشرفت در یادگیری در مراحل اولیه سریع‌تر است.

مرحله سوم: داشتن محرک قوی

هدفی را برگزینید که به اندازه کافی برایتان چالش برانگیز باشد. هدفی که به راحتی به آن برسید نمی‌تواند شما را برای تداوم یادگیری موثر باشد، چون سریع به مطلوب خود می‌رسید. از طرفی تعیین اهدافی که خیلی دور از دسترس هستند، ممکن است در مسیر رسیدن ناکام شوید پس به طور کلی از آن دست می‌کشید.

مرحله چهارم: جستجو برای بهترین راهکار 

هنگام یادگیری هر موضوعی، با گزینه‌های مختلفی رو به رو می‌شوید که باید از بین آن‌ها بهترین را انتخاب کنید. وقتی در آن زمینه مهارت کافی را به دست آوردید، دنبال تکنیک‌ها و روش‌هایی می‌روید که هر چه سریعتر به جواب یا هدف خود برسید. یافتن بهترین راه حل، یکی از مراحل یادگیری است که مانع از اتلاف وقت و انرژی‌تان می‌شود. در این مرحله، ناهماهنگی در مهارت کمتر می‌شود و به تدریج به سمت کارآیی بیشتر حرکت می‌کنید. برای مثال اطلاع از روش‌های صحیح درس خواندن یکی از این راه حل‌ها می‌باشد.

مرحله پنجم: ثبات یافتن و خودکار شدن در یادگیری

یادگیری که با تمرین و تکرار همراه باشد به تدریج شما را به مرحله تثبیت و حرفه‌ای شدن می‌رساند. البته رسیدن به این مرحله، نیاز به صبر و حوصله دارد. در این مرحله است که افراد در زمینه شغلی، ورزشی یا تحصیلی باتجربه و حرفه‌ای می‌شوند. پیشرفت در یادگیری، بر اثر تمرین و تکرار، با وارد شدن به مرحله خودکار شدن یادگیری حاصل می‌شود. در این مرحله توانایی و مهارت یادگرفته شده، به تمرکز و توجهی که در مراحل قبلی به آن نیاز داشتید ندارد، پس توانایی پردازش همزمان افزایش پیدا می‌کند.

ساده‌ترین مثال مهارت خواندن یا نوشتن است. در مراحل اولیه، شما باید روی محتوای مورد نظر تمرکز زیادی صرف می‌کردید ولی اکنون به راحتی و بدون نیاز به تمرکز این کار را انجام می‌دهید. در این سطح، یادگیرنده قابلیت تجزیه و تحلیل مباحث را پیدا می‌کند و می‌تواند موضوع را از جنبه‌های مختلف بررسی کند.

مرحله ششم: حذف رفتار‌های اضافی

زمانی که در یادگیری، پیشرفت داشته باشید، از مهارت کافی برخوردار می‌شوید. بسیاری از اعمال غیر ضروری از بین می‌روند. به عنوان مثال یک کودک قبل از اینکه به توانایی شناختی لازم برسد، در ابتدا با صدای بلند با خودش حرف می‌زند به تدریج که پیشرفت می‌کند صحبت کردن با خود با صدای بلند به خودگویی‌های ذهنی تبدیل می‌شود. آگاهی والدین از این مراحل به کودکان با اختلالات یادگیری کمک شایانی می‌کند. 

منبع: فرایند و مراحل یادگیری چیست؟۲

پویا عبدی، مشاور روانشناس

احتمال رفتار پر خطر بیشتر می‌شود:

به دلیل طبیعت و شرایط مردان در جامعه، آنها معمولا تحمل شکست را نداشته و راه سازگاری با این شرایط را بلد نیستند. بنابراین به رفتار جنسی پرخطر، مصرف دخانیات و مواد مخدر، مشروبات الکلی، رانندگی پرخطر و... روی می‌آورند.

انگار نه انگار:

یکی از بارزترین واکنش‌های مردان به جدایی، بی‌توجهی و بی‌محلی کامل به جدایی است. انگار نه انگار که همین دیروز از یک رابطه عمیق بیرون آمده یا طلاق گرفته است. آنها ممکن است شدیدا به کارهای خود برسند، تفریح کنند، ولخرجی کنند و خوش بگذرانند و هر چیزی که ازدواج یا رابطه آنها را محدود کرده بود انجام می‌دهند.

بالغ‌تر و پخته‌تر می‌شوند:

اکثر مردان بعد از جدایی، مخصوصا اگر به دلیل ضعف‌ها یا اشتباهات آنها باشد، سعی می‌کنند ضعف‌ها را اصلاح و از اشتباهات خود درس بگیرند و به طور کلی مردان بهتری از قبل می‌شوند.

منبع: واکنش مردان بعد از جدایی۱

پویا عبدی، مشاور روانشناس

سکوت کنید:

بهترین و مورد پسندیده‌ترین رفتار، سکوت است؛ پس خودتان را کنترل کنید. زیرا اگر شما پرخاشگری کنید، لجبازی او بیشتر و بیشتر می‌شود. شما می‌توانید در زمانی دیگر به علل لجبازی پی برده و آن‌ها را رفع کنید.

کمبود اعتماد به نفسش را درک کنید:

کمبود اعتماد به نفس و عدم خود باوری یکی از علل اصلی لجبازی می‌باشد. معمولا بیشتر افرادی دست به لجبازی می‌زنند که اعتماد به نفس ندارند و سعی می‌کنند با لجبازی به نوعی اقتدارشان را نشان بدهند. پس برای آرامش در زندگی خود به همسرتان کمک کنید تا خود را بهتر بشناسد و باور کند. برای این منظور راه‌های بالا بردن اعتماد به نفس همسر را بشناسید.

شما بی‌تقصیر نیستید:

لازم است بدانید همیشه همسرتان مقصر نیست؛ بلکه این رفتار اشتباه خودتان بوده که موجب لجبازی همسرتان شده است. خیلی وقت‌ها ممکن است به خاطر لحن اشتباه شما، همسرتان به لجبازی دست بزند. برخورد صحیح در دعوا با همسر به جلوگیری از لجبازی کمک می‌کند.

لجبازی با لجبازی فایده ندارد:

فراموش نکنید که لجبازی در زندگی زناشویی تنها به بدتر شدن رابطه خواهد انجامید و تنها با ایجاد تعارضات مختلف به هر دو شما صدمه وارد می‌کند. بهتر است اصول ارتباط موثر را یاد بگیرید.

منبع: چگونه لجبازی را از زندگی زناشویی حذف کنیم؟۱

پویا عبدی، مشاور روانشناس

استرس زیادی دارید و به دنبال یک چاره می‌گردید؟

خب راحت‌ترین و سریع‌ترین روش که بتواند در ابتدا اضطراب شما را کاهش بدهد، نوشتن برای کاهش استرس است. یک کاغذ آورده و استرس‌ها و نگرانی‌های ذهن خود را روی آن بنویسید. روانشناسان معتقدند زمانی که نگرانی‌ها و استرس‌های خود را روی کاغذ می‌نویسید، بهتر می‌توانید بر اضطراب خود غلبه کنید. برای غلبه بر استرس می‌توانید از روش‌های دیگری مانند ذهن آگاهی برای کاهش استرس، ورزش، مدیتیشن و... استفاده کنید. در مقایسه با این روش‌ها مهارت خاصی برای نوشتن احتیاج ندارید و در هر زمان می‌توانید از آن استفاده کنید.

منبع: برای کاهش استرس بنویسید!

پویا عبدی، مشاور روانشناس

اختلال در رشد:

گاه تخیلات ترسناک یک کودک موجب استرس و اضطراب کلی در او می‌شود. استرس و اضطراب، سیستم بدن را به حالت دفاعی درآورده و باعث می‌شود کودک شما به جای حرکت به سمت رشد و ذخیرۀ مواد غذایی و تنظیم مناسب هیجانات؛ تنها به حل تعارضات حال حاضر بپردازد و سیر رشدی او را مختل کند. در چنین شرایطی برای به جریان انداختن سیر رشدی، حضور یک مشاوره برای درمان اضطراب کودکتان بسیار ضروری است.

بیش فعالی:

گاهی بدن کودک برای فرار از خیالات ترسناک و کاهش اضطراب با ایجاد فعالیت بیشتر و پرت کردن حواس، به نوعی از خود دفاع کند. در روانشناسی این کودکان برای فرار از اضطراب کلی که حس می‌کنند، با استفاده از مکانیسم‌های دفاعی مثل بیش فعالی یا پرخاشگری و تکانشگری، دست به تخلیه هیجانی خود می‌زند و به صورت موردی خود را تسکین می‌دهد.

شب ادراری:

شب ادراری و ماندن شب ادراری در کودکان نیز می‌تواند از عواقب تماشای خشونت و فیلم ترسناک در کودک شما باشد. این شب ادراری احتمالا نشانه‌ای از اضطراب کلی در کودک شماست.

چاقی:

بعضی از کودکان در مقابل هیجان‌های خود، به خوردن پناه می‌برند؛ بنابراین تماشای فیلم‌های ترسناک با ایجاد هیجان زیاد در این کودکان، خوردن بدون کنترل را در آن‌ها افزایش می‌دهد. طولی نمی‌کشد این الگو در فرزند شما تقویت شده و هر بار که با مشکلی روبرو می‌شود، به خوردن رو می‌آورد. در چنین شرایطی باید برای درمان چاقی کودک اقدامی صورت بگیرد.

منبع: به کودکان فیلم ترسناک نشان ندهید

پویا عبدی، مشاور روانشناس

اتانازی، قتل یا خودکشی؟

کسی که مرتکب به قتل می‌شوند، به نیت آسیب زدن به فرد دیگر یا به دست آوردن منافعی این اقدام را انجام می‌دهد ولی پزشکی که طبق اصول، به مرگ بیمار کمک می‌کند نیت شومی ندارد، بلکه صرفا می‌خواهد در جهت آسایش بیشتر بیمار دست به این عمل بزند. از نظر ادیان آسمانی، اتانازی مورد قبول نیست، در واقع به عنوان اقدامی برای کمک به خودکشی فرد در نظر گرفته می‌شود.

منبع: اتانازی | راهی برای مرگ آسان

پویا عبدی، مشاور روانشناس

پر کردن خلاءهای عاطفی:

یکی از دلایل آرایش زیاد زنان نوعی نیاز افراطی آن‌ها به جلب توجه می‌باشد. این نیاز بیش از حد به توجه را می‌توان به صورت جای خالی توجه در خانواده و همسر، یا کمبود محبت در خانواده یافت. به صورتی که فرد برای اثبات وجود خود و تلاش برای ابراز وجود نیاز دارد تا دست به چنین کاری بزند و به اصطلاح خود را پر رنگ‌تر نشان بدهد.

حس نامناسب نسبت به خود:

ممکن است هر کسی به صورت معمولا بعضی روزها حس نامناسبی نسبت به خود داشته باشد و در بعضی روزها از اعتماد به نفس بالاتری بهره ببرد. اما به صورت کلی وقتی یک نفر نتیجه می‌گیرد که فرد زیبا و دوست داشتنی نیست، برای جبران دست به اقداماتی می‌زند. آرایش زیاد در برخی زنان نشان دهنده قبول زیبا نبودن و زشت بودن‌شان است. در چنین مواردی افکار منفی نسبت به خود بیشتر شده و فرد برای رهایی از این افکار به آرایش زیاد یا حتی عمل زیبایی رو می‌آورد.

اعتماد به نفس پائین:

آرایش زیاد زنان آن‌ها را به صورت متفاوتی نشان می‌دهد؛ پس به راحتی هدف افراد سودجو و فرصت‌طلب قرار می‌گیرند. توجه سودجویان، زنان را به این باور می‌رساند که واقعا مورد پسند آن‌ها واقع شده‌اند، اما زمانی که متوجه اهداف آن‌ها می‌شوند، اعتماد به نفسشان بیشتر تخریب می‌شود.

آرایش به قصد رقابت:

در بعضی از خانواده و دوستان به صورت عجیبی در هر چیزی، چشم و هم چشمی زیادی وجود دارد. این چشم و هم چشمی گاها تا جایی پیش می‌رود که زندگی آن‌ها را برای شوهر یا فرزندان خانواده به یک عذاب تبدیل می‌کند. این وضعیت تا جایی پیش می‌رود که این افراد حتی برای آرایش کردن هم به چشم و هم چشمی می‌پردازند.

آرایش به قصد بالا بردن سن:

بعضی از دختران برای بزرگ‌تر جلوه دادن سن خود آرایش‌های غلیظ می‌کنند که در بیشتر موارد نشانه نوعی از خود کم‌بینی در فرد است. تلاش برای بزرگ شدن زودتر از موعد و فرار از زمان حال حاضر، نشان از تعارضات درونی در حال و گذشته می‌باشد و به خانواده‌ها مشکل بحران هویت فرزندشان را هشدار می‌دهد.

منبع: پیامدها و دلایل آرایش زیاد زنان

پویا عبدی، مشاور روانشناس

روش ترک اهمیت دارد:

این که با چه روشی ترک کرده نیز در تصمیم شما موثر است. چرا که فرایند بهبودی باید تا همیشه ادامه داشته باشد و شما هم بعد از ازدواج با روش‌های بهودی او همراه می‌شوید و روی زندگی شما نیز اثر می‌گذارد. در برخی روش‌های درمانی مانند روان‌درمانی اعتیاد و یا گروه‌های خودیاری (انجمن معتادان گمنام) علاوه بر پاکی و ترک به بهبودی رفتار اعتیادی و ویژگی‌های شخصیتی نیز توجه می‌شود و شما هم بعد از ازدواج با ورود به درمان به این مسائل کمک خواهید کرد. ورود شما می‌تواند از راه خانواده‌درمانی روانشناس و یا گروه خانواده معتادان (نارانان) باشد. اما معمولا در روش‌های ترک مواد به وسیله دارو به تغییر روان‌شناختی فرد کمتر توجه می‌شود. ورود شما به همسر بهبودجو کمک می‌کند تا بازگشت به مواد نداشته باشد، نباید نقش خانواده در ترک اعتیاد را نادیده گرفت.

منبع: ازدواج با معتادی که ترک کرده است!

پویا عبدی، مشاور روانشناس

یکی از مشکلاتی که بسیاری از شهروندان آذربایجان غربی با آن مواجه هستند عدم آگاهی آنان از آدرس مراکز مشاوره کودک آذربایجان غربی باشد. آدرس بهترین مراکز مشاوره کودک آذربیاجان غربی در ادامه آورده شده است. 

آدرس مراکز مشاوره کودک آذربیاجان غربی:

نام مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربیآدرس مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی
مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربیآدرس مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی: ارومیه، خیابان خیام جنوبی، نبش کوچه ۲۱، پلاک ۲۸۳، طبقه سوم
مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی – یاورانآدرس مرکز مشاوره کودک یاوران: ارومیه، خیابان خیام جنوبی، نبش کوچه ۲۱، پلاک ۲۸۳، طبقه سوم
مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی – جمشیدیآدرس مرکز مشاوره کودک ارومیه – جمشیدی: آذربایجان غربی، خیابان خیام شمالی، جنب داروخانه دکتر فتاح پور، پلاک ۳۶، طبقه فوقانی مبل شیرزاد
مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی – نداآدرس مرکز مشاوره کودک ارومیه – ندا: آذربایجان غربی، خیابان سرداران، کوچه خان باباخان، ساختمان آریا، طبقه اول
مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی – هادیآدرس مرکز مشاوره کودک ارومیه – هادی: آذربایجان غربی، خیابان دانش یک، جنب دبیرستان شهید چمران، مجتمع آذربایجان، طبقه سوم
مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی – راه امیدآدرس مرکز مشاوره کودک ارومیه – راه امید: آذربایجان غربی، خیابان خیام جنوبی، روبروی داروخانه جابربن حیان، کلینیک مهر
مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی – ربیعآدرس مرکز مشاوره کودک ارومیه – ربیع: آذربایجان غربی، پنج راه، مدنی ۲، ابتدای زیرگذر، نبش کوچه نجفیان، مجتمع پزشکی رازک
مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی – عرفانآدرس مرکز مشاوره کودک آذربایجان غربی – عرفان: ارومیه، خیابان سرداران کوچه خانباباخان، مجتمع پزشکی سرداران، پلاک ۱۶، طبقه سوم
مرکز مشاوره کودک آیینه رهگشا – میاندوآبآدرس مرکز مشاوره کودک آیینه رهگشا – میاندوآب: میاندوآب، خیابان خالصه، ساختمان خالصی، طبقه سوم
مرکز مشاوره کودک ماکو – روان نماآدرس مرکز مشاوره کودک ماکو – روان نما: شهرستان ماکو، خیابان امام، بالاتر از کتابخانه عمومی کاشانی، نبش کوچه شهید حسین زاده، پلاک ۱، طبقه دوم
مرکز مشاوره کودک سقز – زانیاریآدرس مرکز مشاوره کودک سقز – زانیاری: آذربایجان غربی، بلوار شهید بهشتی، جنب بیمارستان آذربایجان، خیابان عدالت، پلاک ۲۹

منبع: مشاوره کودک آذربایجان غربی | آدرس مراکز مشاوره کودک آذربایجان غربی۱

پویا عبدی، مشاور روانشناس

یکی از مشکلاتی که بسیاری از شهروندان البرز با آن مواجه هستند عدم آگاهی آنان از آدرس مراکز مشاوره کودک البرزمی باشد. آدرس بهترین مراکز مشاوره کودک البرز در ادامه آورده شده است. 

آدرس مراکز مشاوره کودک البرز:

نام مرکز مشاوره کودک البرزآدرس مرکز مشاوره کودک البرز
مرکز مشاوره کودک البرز – معین البرزکودک البرز – معین البرز: ۴۵ متری گلشهر – بین پونه و بنفشه – مجتمع جاوید – طبقه سوم – واحد ۵
مرکز مشاوره کودک البرز – وصالبلوار طالقانی شمالی – کوچه شهید میرزایی – ساختمان سینا – طبقه ۳
مرکز مشاوره کودک البرز – نیک منشآدرس مرکز مشاوره کودک البرز – نیک‌منش: چهارراه طالقانی – ساختمان پزشکان ایرانیان – بلوک ۲ – طبقه اول
مرکز مشاوره آرامش برترکرج - طالقانی، بلوار هفت تیر، ساختمان بورس، طبقه چهارم، واحد ۲۴
مرکز مشاوره الفبای زندگیکرج - جهانشهر، بلوار ماهان، نبش کوچه‌ی غزل، ساختمان ماهان، پلاک ۶۵، واحد ۳، طبقه‌ی دوم
مرکز تخصصی مشاوره وکودک طراوتخیابان شهید بهشتی، میدان سپاه، به سمت سه راه گوهردشت، نرسیده بِه بازار ملاصدرا، جنب داروخانه فیروزبخت
مرکز مشاوره کودک البرز – نگاه نوکرج - چهارراه هفت تیر، مرکز تجاری اداری کیش، طبقه سوم شمالی، واحد ۴۰۲
مرکز مشاوره کودک البرز – دکتر امیر آرامیکرج - بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، نرسیده به اداره پست، ابتدای کنار گذر، ساختمان پزشکان ارم، طبقه ۹، واحد ۳۵
مرکز مشاوره کودک البرز – گروه زندگی برترکرج - خیابان درختی، روبروی میدان عطار، ساختمان الماس، واحد ۷
مشاوره کودک البرز – دفتر مشاوره منیژه جاسبیکرج بین چهارراه هفت تیر و کارخانه قند، ساختمان برلیان
کلینیک مشاوره و روان‌شناسی رام‌فرکرج - طالقانی جنوبی، نبش خیابان شهید عابدینی، جنب فست فود هایدا، ساختمان آسمان، طبقه ۱، واحد ۲
مرکز مشاوره وکودک راه مهربانیکرج - مهرشهر، فاز ۴، چهارراه مسجد جامع، نبش خیابان۵۰۴، پلاک۲
مرکز مشاوره کودک البرز – دفتر مشاوره حیدریکرج - سه راه گوهردشت، خیابان ولیعصر ۵، ساختمان سجادیان، طبقه ۱، واحد ۲
مرکز مشاوره کودک البرز – موسسه کودک کلید آفرینشکرج - خیابان بهشتی، بین پمپ بنزین حصارک و نمایندگی ایران خودرو، ساختمان آفرینش
مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی گلشنکرج - میدان شهدا، ضلع غربی میدان، بعد از آموزشگاه رحمانی، ساختمان زرندی
مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی رازیکرج - خیابان طالقانی شمالی، ابتدای بلوار ماهان
مرکز مشاوره کودک البرز – دکتر حسین روحانیکرج - چهار راه طالقانی، جنب داروخانه دکتر چلنگر، ساختمان هستی
مرکز مشاوره کودک البرز – مرکز مشاوره نظام سلامت محورکرج - خیابان شهید بهشتی، بین میدان سپاه و بازار ملاصدرا، روبروی باشگاه فرهنگی ورزشی سپاه، جنب موسسه اعتباری ثامن – طبقه ۶، واحد ۶۰۲
مرکز مشاوره کودک البرز – مرکز مشاوره دکتر معینکرج - متری گلشهر، بین خیابان پونه و بنفشه، مجتمع جاوید، طبقه سوم، واحد ۵
مرکز مشاوره کودک البرز – مرکز مشاوره فراز اندیشانکرج - هفت تیر، بلوار استقلال میدان بهارستان
مرکز مشاوره انگیزهکرج - حصارک، بعد از خیابان المهدی، ساختمان فرش آریانا، طبقه ۲
مرکز مشاوره نیک منشکرج - چهار راه طالقانی، ساختمان پزشکان ایرانیان، بلوک ۲، طبقه اول

منبع: مشاوره کودک البرز | آدرس مراکز مشاوره کودک البرز۲

پویا عبدی، مشاور روانشناس

آدرس مراکز مشاوره کودک خوزستان

مرکز مشاوره کودک خوزستان آدرس مرکز مشاوره کودک خوزستان 
مرکز مشاوره کودک سازمانآدرس مرکز مشاوره کودک سازمان: خوزستان، خ آزادگان، کوچه بیمارستان شهید رجایی، تقاطع اول سمت راست
مرکز مشاوره کودک خوزستان ناحیه ۳آدرس مرکز مشاوره کودک خوزستان ناحیه ۳: خوزستان، بلوار آیت ا… بهبهانی، چهارراه آبادان، جنب اداره‌ی آموزش پرورش ناحیه ۳

منبع: مشاوره کودک خوزستان | آدرس مراکز مشاوره کودک خوزستان۱

پویا عبدی، مشاور روانشناس

آدرس مراکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی:

نام مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقیآدرس مرکز مشاوره رواشناسی آذربایجان شرقی
مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی – الهامآدرس مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی – الهام: تبریز، تقاطع خیابان ۱۷ شهریور جدید و طالقانی، روبروی بانک مسکن، ساختمان امروز ـ طبقه دوم
مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی – رشد آذربایجان شرقیآدرس مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی – رشد تبریز: تبریز، خیابان ۱۷ شهریور جدید، روبروی ناحیه ۲ آموزش و پرورش
مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی – شمسآدرس مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی – شمس: تبریز، خیابان آبرسان، درمانگاه خصوصی بیمارستان شمس
مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی – صدراآدرس مرکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی – صدرا: تبریز، خیابان ۱۷ شهریور، روبروی بستنی وحید، برج امپراتور، طبقه اول، واحد B

منبع: مشاوره کودک آذربایجان شرقی | آدرس مراکز مشاوره کودک آذربایجان شرقی۱

پویا عبدی، مشاور روانشناس

آدرس مراکز مشاوره کودک بیرجند:

نام مراکز مشاوره کودک بیرجندآدرس مراکز مشاوره کودک بیرجند
مرکز مشاوره کودک بیرجند – امینآدرس مرکز مشاوره کودک بیرجند – امین: بیرجند-نبش طالقانی ۵-طبقه فوقانی عینک رضا
مرکز مشاوره کودک بیرجند – نویدآدرس مرکز مشاوره کودک بیرجند – نوید: بیرجند-نبش طالقانی ۱۱-درمانگاه فرهنگیان-طبقه فوقانی
مرکز مشاوره کودک بیرجند – مهرآدرس مرکز مشاوره کودک بیرجند – مهر: بیرجند-خ طالقانی ۵- ساختمان شفا – طبقه دوم
 مرکز مشاوره کودک بیرجند – امیدآدرس  مرکز مشاوره کودک بیرجند – امید: بیرجند-خ مفتح- کلنیک قائم- طبقه همکف- موسسه مشاوره امید
 مرکز مشاوره کودک بیرجند – میثاقآدرس  مرکز مشاوره کودک بیرجند – میثاق: بیرجند-خ طالقانی-طالقانی۱۴-مجتمع اورژانس اجتماعی
 مرکز مشاوره کودک بیرجند – مشاوره تخصصی تربیتی تحصیلی هادیآدرس  مرکز مشاوره کودک بیرجند – مشاوره تخصصی تربیتی تحصیلی هادی : بیرجند-خ جمهوری۱۹-میدان شهید سندروس-درمانگاه خیریه ولیعصر(عج)
 مرکز مشاوره کودک بیرجند – رهنمونآدرس  مرکز مشاوره کودک بیرجند – رهنمون: بیرجند-خ مفتح-مفتح ۳- پلاک ۷۸
 مرکز مشاوره کودک بیرجند – مشاوره تخصصی تربیتی تحصیلی ساراآدرس  مرکز مشاوره کودک بیرجند – مشاوره تخصصی تربیتی تحصیلی سارا : بیرجند-خ عدالت-نبش شهید فلاحی -پلاک ۱۱

منبع: مشاوره کودک بیرجند | آدرس مراکز مشاوره کودک بیرجند۱