برو به محتوای اصلی

آرش اصغری
آرش اصغری
۴۲۴
طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

آیا از آرش اصغری سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از آرش اصغری بپرس!

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

من با سیستم بج دادن خیی موافق‌هستم. حس خیلی خوبی به کاربران میده.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

تا جایی که می‌دونم برای داشتن کردیت‌کارت، کشور باید متصل به بانک‌های بین‌المللی باشه. تا وقتی تحریم‌ هستیم و.. ایران به بانک‌های بین‌المللی متصل نخواهد‌ بود و ما هم به صورت رسمی کردیت‌کارت نخواهیم‌ داشت.

تنها راه داشتنش، دور زدن ایرانی‌ بودنمون هست که خیلی نیاز به مراقبت‌ داره.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

با یکی از دوستان‌که اینکارو می‌کرد حرف می‌زدم و می‌گفت احساس آزادی در غذا خوردن می‌کنم و مزه‌اش رو بهتر حس‌ میکنم. 

این قضیه جز آزار دیگران هیچ‌چیزی نداره.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

یکی از دلایلش می‌تونه خراب‌ شدن عمدی باشه، تا کاربران به سمت گوشی‌های جدید برن. اما لازمه به این هم توجه‌کنیم که هر روز موبایل‌های جدیدی روانه‌ بازار میشن و این موبایل‌ها دارای امکانات و پردازشگرهای قوی‌تری ‌هستند. هرچقدر پردازشگرها قوی‌تر باشن، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار بیشتر از امکانات موبایل و پردازشگرها استفاده‌ می‌کنند.

حالا شما فرض‌کنید سیستم‌ عامل iOS که هربار بازه بزرگی از موبایل‌های iPhone رو پشتیبانی‌میکنه به دستگاه این امکان رو میده که همون اپ‌هایی‌که روی iPhone X قابل اجرا هستند، روی iPhone 6s یا SE هم قابل اجرا باشند. البته که این مسئله بی‌ضرر نیست. فشار بیش‌ از حد به پردازشگر‌ها باعث میشه‌ تا اون‌ها با قدرت بیشتری کار‌ کنند و عمرشون زودتر به پایان‌ برسه و زودتر فرسوده‌ بشن. در همین‌ حال باعث‌ میشه تا پردازشگرها از باتری استفاده خیلی بیشتری برای پرفورمنس بیشتر بکنند و باتری زودتر چرخه‌اش تموم‌ میشه و فرسوده‌ میشه. 

اخیرا اپل کاری‌ کرده تا از قصد پردازشگر‌های گوشی‌های قدیمی‌تر کمتر کار‌ کنند تا کمتر به دستگاه فشار بیاد تا باتری‌ کمتر مصرف‌ بشه. بنابراین گوشی کندتر کار می‌کنه.

درسته این قضیه می‌تونه بار و استفاده تجاری‌ هم داشته باشه – که احتمالا داره – اما بخش منطقی‌ای هم داره.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

همه‌ ما جاهایی از زندگیمون رو ریسک‌ میکنیم، گاهی پاسخ می‌گیریم و گاهی شکست می‌خوریم، این قضیه باعث‌ میشه تا یاد بگیریم با احتیاط بیشتری ریسک‌ کنیم. 

برای مثال، برای راه‌ انداختن کسب‌وکار شخصی خودتون نیازی نیست اگر جایی فعلا مشغول بکار هستید و حقوق ثابت‌ دارید، درجا کارتون رو ول‌ کنید تا به کار و پروژه شخصیتون برسید. به نظر من باید تغییر از کار برای دیگران تا کار برای خودتون به صورت آروم انجام‌ بشه تا کمترین صدمه به شما وارد بشه.

بحث بالا باعث‌ میشه تا شما در کاری که می‌خواید بنا کنید موفق‌تر باشید. هر چقدر شما کمتر در زندگی از نظر مالی تحت فشار باشید، ذهنتون بهتر کار می‌کنه برای راه‌حل‌ها و روش‌هایی که می‌تونید بیزنس خودتون رو قدرتمند‌ کنید.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

من شخصا خیلی با ادی بازی می‌کردم.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

شاید قبلا هم به این جمله اشاره‌ شده باشه. 

از بازی‌های کامپیوتری درس گرفتم که هروقت سر راهت سختی و دشمن هست، بدون‌که داری راه رو درست میری و پیشرفت می‌کنی.


آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

من معمولا از فیس‌تایم استفاده می‌کنم. در صورتی که فیس‌تایم موجود نبود از WhatsApp استفاده می‌کنم. 

واتس‌اپ نرم‌افزار خیلی پایداری هست و معمولا همه ازش استفاده می‌کنند.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

من 22 Jump Street رو خیلی پیشنهاد می‌کنم. درواقع مجموعه دوتایی هستند به نام‌های 22 Jump Street و 21 Jump Street.
Jumanji جدید هم خیلی خوب بود.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

برای مثال فیلم Mom and Dad. فیلمی بود که نیازی نبود اصلا بسازنش ولی بخاطر موضوع ضعیف و کارگردانی ضعیفش یجورایی باحال بود برای دیدن. 

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

بعضی از بازی‌ها این اختیار رو به کاربر میدن که خشونت بخرج‌ بده و همچنین این امکان رو می‌دن که خشونت بخرج‌ نده.
خشونت از جامعه وارد بازی میشه نه از بازی وارد جامعه.
تمام بازی‌هایی که منتشر میشن رده‌ سنی مخصوص دارن و نوشته دقیقا به چه دلیل این بازی برای بالای ۱۸ سال درنظر گرفته‌ شده. برای مثال Grand Theft Auto V یا همون GTA رده بالای ۱۸ سال داره بخاطر فحاشی‌هایی که توش هست، خشونت و مسائل جنسی.
طبیعتا این بازی برای افراد زیر ۱۸ سال طراحی‌ نشده و اگر افراد زیر ۱۸ سال این بازی رو انجام‌ بدن بی‌شک تاثیراتی روشون می‌ذاره.

اخیرا پیش‌نمایش بازی The Last Of Us 2 منتشر شده‌ بود، این پیش‌نمایش خوی شدیدا خشونت‌آمیز بازی رو نشون‌ میداد ولی این خشونت بی‌دلیل نبود، داستان بازی این خشونت رو میطلبید و همونطور که حدس می‌زنید برای بالای ۱۸ سال طراحی‌شده.

از همه مهم‌تر اینکه بازی‌ها خلاقیت مخاطبین رو تحریک می‌کنند و اونها مسائل خیلی سخت رو توی بازی‌ها حل می‌کنند. نمیشه حکم قطعی داد ولی وقتی ما در جامعه خشونت داریم طبیعتا این خشونت -یا حداقل کمی از اون- وارد بازی‌هامون هم میشن. چون این بازی‌ها معمولا بر اساس روابط انسانی و توسط انسان‌ها طراحی‌شدن.

شخصا به عنوان کسی که خیلی از بازی‌های شدیدا خشن رو انجام‌داده می‌تونم بگم این قضیه در زندگیم تاثیری نگذاشته. حتی خیلی‌ها میگفتند اونهایی که GTA بازی می‌کنند به راحتی می‌تونند آدم‌ها رو در دنیای واقعی زیر بگیرند. به نظر من این حرف‌ها هیچ سندیتی نداره. بازی‌ها خلاقیت بازیکن‌ها رو تحریک می‌کنن و در نتیجه باعث می‌شن شخص اوقات خوبی رو سپری‌کنه. 

من شنیدم که خیلی اوقات بحث‌هایی مطرح میشه مبنی بر اینکه اگر این بازی ترسناکه یا خشونت داره چه لذتی ازش میبری؟ جواب اینجاست که این خود خشونت نیست که کسی ازش لذت میبره،‌ این تطابق واقعیت و بازیه که همه ازش لذت میبرن در اغلب اوقات.

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

از نظر من، شبکه‌های اجتماعی صرفا بستری هستند برای نمایش اطلاعاتی که کاربرانشون واردشون می‌کنند. دقیقا نمیشه گفت چه شبکه‌ اجتماعی خلاق‌تر از دیگری هست چون افراد مختلفی با تخصص‌های مختلفی در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند.
وجه تمایز شبکه‌های اجتماعی در شیوه مدیریت اطلاعات توسط اونهاست و اغلب اوقات همین وجه‌ تمایزهاست که اشخاصی با تخصص‌های یکسان رو به خودشون جذب می‌کنند. 

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

اگر کاربر ویندوز هستید FL Studio۳۲ گزینه خوبیه و اگر در نظر دارید که با تجهیزاتتون ارتباط بیشتری داشته‌باشید مثل Novation Launchpad و... از Ableton۳۲ استفاده‌کنید.

اگر کاربر مک هستید می‌تونید از Logic Pro X۳۲ استفاده‌کنید (که برای کاربرهای حرفه‌ای‌تر هست).  اپلیکیشن موازی هم وجود داره برای Logic Pro X که اون رو هم اپل توسعه‌داده، Garageband.۳۳

آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

به نظر من سرمه‌ای تیره بهتره البته اگر از طیف رنگیش استفاده بشه، دلنشین‌تر میشه.

رسیدیم به آخرش!