برو به محتوای اصلی

رژیم غذایی

آیا در مورد رژیم غذایی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره رژیم غذایی بپرس!

بنده کارشناس طب سنتی و مزاج‌شناسی هستم. اصولا علت اضافه وزن در بیشتر افراد غلبه سردی و رطوبت در بدن هست که باعث افزایش توده چربی میشه. پیشنهاد و روش کار من با استفاده از پک‌های لاغری هست که بدون بازگشت و تضمینی هست. در این پک لاغری شما با استفاده ا... (بیشتر)

۲
امیر حریربافان ، بنیانگذار شبکه بازار آنلاین همبازار و شبکه اجتماعی جملک

بستگی مستقیم به میزان اضافه وزن شما داره، من ماه‌های اول هفته‌ای یک کیلو کم کردم، بعدش به جایی رسید که ماهی یک کیلو هم کم نمیشد. باز هم پوستم افتادگی پیدا کرد. سعی کن زیاد فشار نیاری به خودت.

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- در لیست خرید خود تجدید نظر کنید

مواد غذایی با ارزش غذایی بیشتر مثل سبزیجات، میوه‌ها، ماهی و... را در سبد خرید خود قرار دهید. از خرید موادی مثل سوسیس، چیپس، بستنی و مواد با ارزش غذایی پایین پرهیز کنید.

2- فقط زمانی که گرسنه‌اید غذا بخورید

نیازی نیست... (بیشتر)

۲

خیر، معده هر لحظه داره تولید اسید انجام میده برای هضم غذا خوابیدن با معده‌ی خالی موجب زخم معده و اگه شدت بیشتر باشه سوراخ شدن دیواره‌ی معده میشه.

۳
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

دوست عزیز اولا این که چربی به عضله تبدیل میشه یک تصور اشتباه هست. چربی زمانی به اصطلاح سوخته میشه که در اثر یک فعالیتی خروجی آب و دی اکسید کربن آزاد کنه. وقتی شما ورزش میکنید در واقع به نفس نفس می‌افتید و داره عرق شما هم درمیاد که در این صورت این ر... (بیشتر)

۶
سامان زاهدی ، برنامه‌نویس سمت سرور

تنها راه کاهش وزن، بودن در حالت نقصان کالری یا هیپوکالری (Calorie Deficit) هست.

یعنی میزان کالری دریافتی (غذا) کمتر از مصرفی (متابولیسم + فعالیت) باشه.

 

تمام.

۸

دوست گرامی توی بعضی از مقالات گفته شده که برعکس باعث افزایش وزن می‌شه و جدای از این عوارض زیادی رو به همراه داره. اگه هدفتون کم کردن وزنه من یه تجربه‌ای رو در اختیارتون قرار میدم؛ توی پادگان‌های نظامی برای کم کردن وزن سربازها ازش استفاده می‌شه!

  • هر ن... (بیشتر)
۷

با توجه به تخصص بنده در حوزه گیاهان دارویی میتونم یک سری از گیاهان دارویی برای لاغری۲۲ رو برای شما پیشنهاد کنم. مصرف زیر نظر متخصص این گیاهان دارویی باعث کم شدن اشتها یا افزایش سوخت و ساز بدن شما میشه و در بلندمدت میتونه روی لاغری تاثیر بذاره.

سیر، پو... (بیشتر)

۸
امید ایروانی ، دانشجوی مهندسی پزشکی

رژیم غذایی رابطه مستقیمی با سیستم و تیپ بدنی هر شخص دارد. اما در مجموع برای لاغری بدون از دست دادن عضلات و سوزاندن چربی در کنار آن رژیم با پروتئین و فیبر بالا و کربوهیدرات کم توصیه میشود.

کربوهیدرات در غذاهایی مثل سیب زمینی و برنج و نان فراوان است.

غ... (بیشتر)

۷
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

بنده طبق تجربه این مورد رو عرض میکنم و برای اطلاعات دقیق‌تر باید به متخصصین طب سنتی و اسلامی مراجعه کنید برای این مورد ولی در کل مواردی رو که عرض میکنم یه جامعیت کلی داره و میتونه بیشتر شما رو راهنمایی کنه. در درجه اول باید شناخت دقیق از هر یک از م... (بیشتر)

۴
👤 Top Contributors