برو به محتوای اصلی

زندگی زناشویی

آیا در مورد زندگی زناشویی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره زندگی زناشویی بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

زمانی که در زندگی زناشویی خیانتی اتفاق می‌افتد، طرفین معمولا موقعیت را صرفا از دریچه نگاه خود تحلیل می‌کنند. به عنوان مثال بسیاری از مردها بحث سردمزاجی همسر خود را عنوان می‌کنند و بسیاری از زنان از عدم توجه و محبت مردان خود شکایت می‌کنند. اما حقیقت... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- پیش‌بینی استرس و مشکلات

برای این کار باید از برنامه هفتگی و روزانه همسرتان اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید از قبل پیش‌زمینه‌ای برای آرامش همسرتان فراهم کنید. برای مثال وقتی همسرتان قرار است در یک جلسه کاری سخت شرکت کند که بسیار برای حضور در آن مض... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

صداقت در مورد گذشته

شاید سوال شود که تا چه حد می‌توان در مورد گذشته خود حقایق را برای شریک زندگی بیان کرد. واقعیت آن است که در این مورد نمی‌توان حکم کلی داد، اما هر موضوعی از زندگی گذشته که زندگی مشترک را در آینده تحت تاثیر قرار دهد باید با صداقت بی... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

فقدان درک متقابل از خلق و خوی یکدیگر

بسیار مهم است که شما در جریان زندگی مشترک به شناخت دقیق و عمیقی از ویژگی‌های شخصیتی و خلق و خوی همسرتان دست پیدا کنید. اما بیشتر از هرچیز مهم است که بتوانید درک متقابلی از آن خصوصیات داشته باشید و همسرتان را آن گ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مردان دیکتاتور

برخی از زنان، از اینکه هیچ آزادی عمل و انتخابی در زندگی ندارند و تحت سلطه همسرشان قرار گرفتند ناراضی هستند. با وجود چنین احساساتی پس از مدتی نسبت به شوهر خود سرد، بی‌توجه و بی‌تفاوت می‌شوند. زنانی که تحت خشونت خانگی همسر یا انواع مختل... (بیشتر)

۳

باید دید استفاده از این ابزار (تحقیر و توهین) چقدر به 1) مشکلات روانشناختی یا 2) نبود مهارت حل مسئله برمی‌گردد؟ که تشخیص این موضوع معمولاً کار یک روانشناس است.

اگر مشکلات روانشناختی باشد باید به روانشناس مراجعه کرد.

اگر کمبود مهارت باشد، می‌توان با م... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- قهر اولین و راحت‌ترین تنبیه

خیلی وقت‌ها از صحبت کردن با همسرتان ناامید می‌شوید. گویی قصد دارد راه خودش را برود و اصلا گوشش به حرف شما بدهکار نیست. به نظر خودتان تنها راه باقی مانده قهر کردن می‌باشد تا شاید متوجه ناراحتی شما بشود.

این روش شاید گاهی... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

نگذارید اختلافات زناشویی پیچیده شود

در هر رابطه‌ای امکان بروز اختلاف نظرها و تفاوت سلیقه وجود دارد. برخورد مناسب در این زمان‌ها می‌تواند به پایداری آرامش خانواده منجر شود. اگر زوجین در هر بار که اختلافی پیش می‌آید به جای مقصر دانستن یکدیگر و یا اثبا... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تعداد رابطه جنسی در هفته یا ماه، چیزی نیست که بتوان مشخصا آن را بیان کرد. اما بر اساس تحقیقات، یک میانگین طبیعی برای تعداد رابطه در سال وجود دارد. بر این اساس، در سن 18 تا 29 سالگی، میانگین نزدیکی حدود 112 بار در سال، یعنی 2 بار در هفته می‌باشد. در... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

اغلب شوهران دلیل دیر آمدن خود را مشغولیت شغلی بیان می‌کنند. اما زنان جذاب بودن محیط بیرون را دلیل دیر آمدن شوهرشان در نظر می‌گیرند. این در حالی است که در بررسی‌های انجام شده، جذاب نبودن محیط خانه و کمبود آرامش و عدم دریافت لذت از خانه اصلی‌ترین دلی... (بیشتر)

۳
👤 Top Contributors