برو به محتوای اصلی
متاسفانه در حال حاضر امکان ایجاد محتوا در این پورتال وجود ندارد.

همسر‌داری

آیا در مورد همسر‌داری سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره همسر‌داری بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- با همسرتان مانند یک کودک رفتار نکنید

حتی اگر همسرتان وظایف خودش را نمی‌شناسد، با او مانند یک کودک رفتار نکنید. برای مثال اگر همسرتان در انجام کارهای خود دائما از سختی آن‌ها شکایت می‌کند، سریعا به جای او کارهایش را انجام ندهید. تنها کاری که شما در... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- پیش‌بینی استرس و مشکلات

برای این کار باید از برنامه هفتگی و روزانه همسرتان اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید از قبل پیش‌زمینه‌ای برای آرامش همسرتان فراهم کنید. برای مثال وقتی همسرتان قرار است در یک جلسه کاری سخت شرکت کند که بسیار برای حضور در آن مض... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

روش یک: تشکیل یک گروه سالم

برای اینکه بتوانید شوهر خود را کنترل و هدایت کنید. لازم است ابتدا یک ارتباط سالم و رو به رشد با او شکل دهید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید.

1– به طور موثر ارتباط برقرار کنید

ارتباط صادقانه و راحت، یکی از پایه‌های رابطه... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مشکلات مالی

مشکلات مالی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانواده‌ها با آن درگیر هستند. اختلافات مالی اغلب بر سر نحوه خرج کردن می‌باشد. معمولا صحبت‌های زوجین در زمینه‌های مالی به نتیجه نرسیده و به دعوا ختم می‌شود. بعضی از زوج‌ها نمی‌دانند چطور پول را ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- به او در تامین هزینه‌ها کمک کنید

اگر می‌بینید که شوهرتان، علی رغم تلاش کافی، کار مناسبی پیدا نمی‌کند؛ بدون اینکه حس منفی به او منتقل کنید، سعی کنید بخشی از هزینه‌های زندگی را تامین کنید. اما باید دقت کنید که وظایف او را به عهده نگیرید و به شوهرتا... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- آراستگی و رعایت بهداشت عمومی

بانوان باید توجه داشته باشید که آراستگی و رعایت بهداشت، رابطه مستقیمی با کیفیت رابطه با همسرتان دارد. شانه کردن موها، استفاده از عطرهای خوشبو، پوشیدن لباس‌های مناسب علاوه بر تاثیر مثبتی که بر همسرتان دارد باعث می‌شود ... (بیشتر)

۲
👤 Top Contributors