برو به محتوای اصلی

پایگاه داده (Database)

آیا در مورد پایگاه داده (Database) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره پایگاه داده (Database) بپرس!

وقتی شما بخوای پایگاه داده رو از یک سرور به سرور دیگه منتقل کنی، یا از یه سیستم به سیستم دیگه یا اینکه بخوای ورژن برنامه رو تغییر بدی که باید یه سری تغییرات داخل پایگاه داده رخ بده و... از عملیات migration  استفاده می‌کنی.

 برای انتقال یا ... (بیشتر)

۳

یکی از پرهزینه‌ترین مراحل اجرای query بر روی DBMS‌ها مرحله ساختن connection برای اتصال کلاینت‌ها و سپس اجرای query از طریق آن connection است. بدلیل پر هزینه بودن ساخت connection، برای هر درخواست کلاینت‌ها، DBMS‌ها قابلیتی به نام Connection Pool دار... (بیشتر)

۶

با ابزار و نرم‌افزارهای آماده داده‌کاوی مثل RapidMiner۹،Weka۱۰،NodeXl ۹و... کاری رو که میخواهید میشه انجام داد و اگه با متلب یا R هم آشنایی دارید میتونید خودتون کدش رو بزنید.

۲
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

جزییات سوال شما یک مقدار کم ارایه شده و مسلما باعث میشه جواب‌هایی که ارایه میشه خیلی کلی باشه. المان‌های مختلفی برای این که شما بتونید یک Query از دیتابیس بگیرید نقش ایفا میکنن. مثلا بیایم چند مورد رو در پایگاه داده غیر رابطه‌ای MondoDB بررسی کنیم.

... (بیشتر)

۳
مهرشاد درزی ، توسعه دهنده وردپرس | Wordpress Developer

من به شما پیشنهاد میکنم به جای اینکه بخواید دونه دونه نصب کنید و هر بار درگیر آپدیت نرم‌افزار‌ها در لینوکس یا مک باشید، برید یکی از پکیج منیجر‌هایی که مجموعه‌ای از اپ‌ها رو دارن نصب کنید تا خیالتون راحت باشه این زیر سیستم‌ها خودشون براتون آپدیت میک... (بیشتر)

۴

پایگاه‌داده‌های شیءگرا (object-oriented database) یکی از انواع پایگاه داده‌ها۱۴ است که در آن اطلاعات به جای داده (مانند عدد صحیح یا رشته) به شکل شیء (مانند آنچه در برنامه‌نویسی شیءگرا استفاده می‌شود) هستند. پایگاه داده شیءگرا از پایگاه داده‌های رابطه... (بیشتر)

۷
مسعود قربانی ، توسعه دهنده نرم‌افزار

توزیع و تکثیر دیتابیس فرآیند انتقال اطلاعات جاری دیتابیس اصلی بر روی یک ماشین یا پایگاه داده دیگر است. انتقال داده‌ها به گونه‌ای است که دیتابیس مبدا و مقصد در همه سطوح اطلاعات یکسانی دارند. نتیجه این فرآیند میتواند رسیدن به مفهوم دیتابیس‌های توزیع ... (بیشتر)

۸

اگه اهل کتاب خوندن هستی این دوتا کتاب عالی هستن:

و اگه اهل فیلم دیدن هستی تعریف این مجموعه فیلم‌ها رو بیشتر شنیدم:

۵
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

زمانی که تراکنش‌هایی در سطح دیتابیس داره انجام میشه نیاز هست که این تراکنش‌ها از لحاظ دقت و جامعیت مورد بررسی قراره بگیره. مثلا یک زمانی شما نیاز به ثبت اطلاعات در زمینه داده‌هایی دارید که مربوط به امور بانکی یا مربوط به وضعیت سلامت افراد هست خوب پ... (بیشتر)

۴
Behzad babai ، Modir proje samanh ertebat baran

بطور خلاصه بخوام این موضوع شرح بدم باید بگم که:

یک Database یکی از پایگاه دادهای یک سیستم می‌تواند باشد.

و Data Warehouse معماری چندین پایگاه داده در یک سیستم می‌باشد که به طور خلاصه می‌تواند به شما برای آنالیز برای مثال کمک کند.

۵
👤 Top Contributors