برو به محتوای اصلی

روابط عاطفی

آیا در مورد روابط عاطفی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره روابط عاطفی بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- مکان مناسب و متفاوت

برای بهبود کیفیت رابطه و عشق‌بازی باکیفیت، همواره از مکان‌های متنوع استقبال کرده و آن‌ها را آماده کنید. اگر همیشه برای عشق‌بازی و پیش‌نوازی‌های‌تان از اتاق خواب استفاده می‌کنید، زمان آن رسیده تا تا جایی به غیر از آن را برای مع... (بیشتر)

۳

به طور خلاصه و ساده می‌گویم:

سواد عاطفی یعنی اینکه این چهار مولفه را داشته باشی. خوبش را داشته باشی:

  1. شناخت و فهمیدن هیجانات خودت (در لحظه بفهمی که چه احساسی داری؟ چته؟)
  2. قدرت مدیریت هیجانات خودت (بفهمی و بدانی که حالا برای این هیجانت چه باید بکنی؟)
  3. شناخ... (بیشتر)
۴

باید دید استفاده از این ابزار (تحقیر و توهین) چقدر به 1) مشکلات روانشناختی یا 2) نبود مهارت حل مسئله برمی‌گردد؟ که تشخیص این موضوع معمولاً کار یک روانشناس است.

اگر مشکلات روانشناختی باشد باید به روانشناس مراجعه کرد.

اگر کمبود مهارت باشد، می‌توان با م... (بیشتر)

۴

توصیه اول: لطفاً تا اونجایی که می‌توانید به زبان بیاورید.

توصیه دوم: کافی است (بر اساس تئوری 5 زبان عشق از آقای گری چاپمن۸) زبان عشق‌اش را بفهمی، و با همان زبان به آن ابراز محبت بکنی. کتابش را بخر و بخوان.

موفق باشید...

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

همه عاشقان و دلباختگان می‌دانند که لذت بردن همسر و شریک زندگی، نیمی از لذت و خوشحالی خودشان است. به عبارت دیگر، هنگامی که شما تلاش می‌کنید تا نیازهای شریک زندگی خود را برآورده کنید و همسرتان هم برای شما این کار را می‌کند، رضایت و لذت فوق‌العاده‌ای ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

هیجان و برانگیختگی جنسی در زنان و مردان، دارای چند مرحله می‌باشد. تحریک جنسی در هر مرحله برای زنان احساس متفاتی ایجاد می‌کند؛ پس برای به اوج لذت رساندن زنان باید متناسب با هر مرحله او را تحریک جنسی نمود. روانشناسان ایجاد هیجان جنسی را به چهار بخش ت... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تجربه‌های تلخ کودکی

تجربه‌های کودکی معمولا به تفکرات یک فرد در بزرگ‌‌سالی شکل می‌دهند. اگر در زمان کودکی کسی را مثل (پدر، مادر، برادر بزرگتر) دوست داشتید و آن شخص چیزی را از شما گرفته باشد (مانند؛ قدرت، حس احترام یا معصومیت)، چنین شخصی در ضمیر ناخود... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تصمیم‌گیری برای برقرای رابطه جنسی پیش از ازدواج به کیفیت آشنایی، سنت‌های فرهنگی، باورهای مذهبی، تربیت خانوادگی، ساختار جنسیتی خانواده و میزان تحصیلات وابسته است. در ادامه به بررسی جوانب مختلف رابطه جنسی می‌پردازیم.

تجربه جنسی بیشتر، موفقیت در زندگی ... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

یکی از نیرومندترین و بهترین تجربه‌های انسانی عشق است که می‌تواند میان دو نفر اتفاق بیافتد. در رابطه‌ای با صمیمیت جنسی می‌توان گفت علاوه بر پیوند جسمانی؛ پیوند و یگانگی قلبی دو نفر را به یکدیگر متصل می‌کند. در این نوع رابطه باید چارچو... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

چگونه یک ارتباط عاشقانه را آغاز کنیم؟

برای شروع یک رابطه عاشقانه پیش از آن که کسی را برای چنین ارتباطی کاندید کنید، لازم است مسائلی را پیش خود حل نمایید. هر کسی این امکان را دارد که یک رابطه عاشقانه داشته باشد. نگاه شما به رابطه با جنس مخالف مهم‌تری... (بیشتر)

۳
👤 Top Contributors