برو به محتوای اصلی

روابط عاطفی

آیا در مورد روابط عاطفی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره روابط عاطفی بپرس!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

بایدها در پایان دادن به رابطه عاشقانه

- به آنچه که می‌خواهید بگویید و دلایل آن فکر کنید. برای این کار وقت بگذارید و احساسات و دلایل خود را بیشتر بشناسید. هم چنین به واکنش‌های طرف مقابل نیز فکر کنید و برای روبه‌رو شدن با آن آمادگی داشته باشید. اگر از... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1-نیازهای جنسی، عاطفی و هیجانی

ازدواج یکی از رابطه‌های پایداری است که پاسخگوی هر سه نیاز جنسی، هیجانی و عاطفی خواهد بود اما گاهی دیده می‌شود که سردی یکی از طرفین به این مسائل باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود. نادیده گرفتن هر یک از سه نیاز، به ویژه نیاز... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- خشونت خانگی

متأسفانه خشونت خانگی در بین بسیاری از خانواده‌ها جریان دارد. افراد به‌جای آن‌که بتوانند از طریق گفت‌وگوهای سالم و صمیمانه مشکلاتشان را با یکدیگر در میان بگذارند از روش‌های پرخاشگرانه کلامی مثل تهدید و ترساندن و روش‌های پرخاشگرانه... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. می‌خواهند جدا شوند اما شهامت ندارند

افراد گاهی اوقات به دلایل مختلف نمی‌خواهند با شریک عاطفی خود روبه‌رو شوند و حرف دلشان را درباره‌ی جدایی بزنند. شهامت برخورد مستقیم و صحبت کردن از ترک رابطه را ندارند. این وضعیت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- مکان مناسب و متفاوت

برای بهبود کیفیت رابطه و عشق‌بازی باکیفیت، همواره از مکان‌های متنوع استقبال کرده و آن‌ها را آماده کنید. اگر همیشه برای عشق‌بازی و پیش‌نوازی‌های‌تان از اتاق خواب استفاده می‌کنید، زمان آن رسیده تا تا جایی به غیر از آن را برای مع... (بیشتر)

به طور خلاصه و ساده می‌گویم:

سواد عاطفی یعنی اینکه این چهار مولفه را داشته باشی. خوبش را داشته باشی:

  1. شناخت و فهمیدن هیجانات خودت (در لحظه بفهمی که چه احساسی داری؟ چته؟)
  2. قدرت مدیریت هیجانات خودت (بفهمی و بدانی که حالا برای این هیجانت چه باید بکنی؟)
  3. شناخ... (بیشتر)

باید دید استفاده از این ابزار (تحقیر و توهین) چقدر به 1) مشکلات روانشناختی یا 2) نبود مهارت حل مسئله برمی‌گردد؟ که تشخیص این موضوع معمولاً کار یک روانشناس است.

اگر مشکلات روانشناختی باشد باید به روانشناس مراجعه کرد.

اگر کمبود مهارت باشد، می‌توان با م... (بیشتر)

توصیه اول: لطفاً تا اونجایی که می‌توانید به زبان بیاورید.

توصیه دوم: کافی است (بر اساس تئوری 5 زبان عشق از آقای گری چاپمن۱۲) زبان عشق‌اش را بفهمی، و با همان زبان به آن ابراز محبت بکنی. کتابش را بخر و بخوان.

موفق باشید...

پویا عبدی
مشاور روانشناس

همه عاشقان و دلباختگان می‌دانند که لذت بردن همسر و شریک زندگی، نیمی از لذت و خوشحالی خودشان است. به عبارت دیگر، هنگامی که شما تلاش می‌کنید تا نیازهای شریک زندگی خود را برآورده کنید و همسرتان هم برای شما این کار را می‌کند، رضایت و لذت فوق‌العاده‌ای ... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

هیجان و برانگیختگی جنسی در زنان و مردان، دارای چند مرحله می‌باشد. تحریک جنسی در هر مرحله برای زنان احساس متفاتی ایجاد می‌کند؛ پس برای به اوج لذت رساندن زنان باید متناسب با هر مرحله او را تحریک جنسی نمود. روانشناسان ایجاد هیجان جنسی را به چهار بخش ت... (بیشتر)

👤 Top Contributors