برو به محتوای اصلی

طلاق

آیا در مورد طلاق سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره طلاق بپرس!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

نقش خانواده‌ها

نقش خانواده‌ها در طلاق توافقی و کاهش آسیب‌های آن می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد. ممکن است زن و شوهر جلوی دخالت خانواده‌ها را بگیرند، اما بزرگترهای فامیل می‌توانند نقش میانجی‌گری ایفا کنند و تا جای ممکن همه‌چیز را به سمت تفاهم بیشتر ب... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

متاسفانه آمار طلاق در کشور ما بسیار بالاست؛ به طوری که در شهرهای بزرگی همچون تهران، آمار طلاق نزدیک به پنجاه درصد است. یعنی به طور میانگین از هر دو زوج، یکی از آن‌ها طلاق می‌گیرند. جالب اینجاست که در ابتدای ازدواج هیچ یک از زوجین فکر نمی‌کرده‌اند ک... (بیشتر)

پاسخطلاق
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- عدم گفتگو در مورد نقش‌ها و وظایف پیش از ازدواج

بسیار اهمیت دارد که زوجین در مورد انتظارات خود از یکدیگر  پیش از ازدواج به طور دقیق با یکدیگر صحبت کنند تا بتوانند تصویر واضحی از وظایف و نقش‌های خود و دیگری در زندگی مشترک داشته باشند. اگر این ... (بیشتر)

پاسخطلاق
پویا عبدی
مشاور روانشناس

ابتدا خوب است بدانید که حق طلاق کاملا در اختیار مرد نیست و اینگونه هم نیست که زن هیچ حق و حقوقی در این زمینه نداشته باشد. شرط وکالت زن برای طلاق از مهم‌ترین شروطی است که هنگام عقد ازدواج می‌توان ثبت کرد. برای زنان در جامعه موردی با عنوان حق طلاق وج... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- اجتناب از صرف هزینه و وقت زیاد در فرایندهای حقوقی و قانونی
2- حفظ احترام و کرامت زن و مرد 
3- کاهش یافتن صدمات روحی و اجتماعی 
4- امکان تحقق درصد مناسبی از مطالبات زن و مرد در زمانی کوتاه
5- داشتن بار مثبت همراه با یادگیری مهارت احترام و ا... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- تصمیمات شتاب‌زده 

اکثر دختران و پسران جوان در اوایل ازدواج، دیوانه‌وار عاشق هم هستند اما این احساسات آتشین در بسیاری از مواقع به سرعت فروکش می‌کند و مدتی بعد از ازدواج، بسیاری از اختلاف نظرها آغاز می‌شود. گرفتن تصمیمات شتاب‌زده و از روی احسا... (بیشتر)

پاسخطلاق
پویا عبدی
مشاور روانشناس

طلاق عاطفی، پیش مقدمه‌ای برای کمرنگ شدن صمیمیت در زوجین و عمیق شدن تنش‌ها بین آنان است؛ همچنین از مهم‌ترین دلایل طلاق و جدایی در زوجین هست. جدایی می‌تواند در ابتدا برای افراد نامشخص بوده و نتوانند تشخیص دهند که در کجای رابطه مشکل پیش آمده است. در ذ... (بیشتر)

پاسخطلاق
پویا عبدی
مشاور روانشناس

نگرش مردم و جامعه

قبل از آنکه بخواهید به پرسش «طلاق بگیرم یا نه؟» پاسخ درستی بدهید لازم است این موضوع را از جنبه‌های متفاوت بررسی کنید. یکی از مهمترین جنبه‌های طلاق، نگاه معمولا منفی مردم و اطرافیان به این مسئله است. ممکن است بگویید ک... (بیشتر)

پاسخطلاق
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- طلاق رجعی

کلمه رجعی از ریشه کلمه رجعت به معنای قابل بازگشت. طلاق رجعی یعنی اگر زوجین پس از طلاق پشیمان شوند می‌توانند طلاق ثبت شده را فسخ کرده و دوباره با یکدیگر ازدواج کنند. پس اگر احتمال می‌دهید که ممکن است در آینده از ارائه دادخواست و انجام طل... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

برای رفع احساس پشیمانی بعد از طلاق چه باید کرد؟ اول از همه باید بگوییم که بخشی از این پشیمانی کاملا طبیعی است. زیرا واقعیت این است که طلاق یک تصمیم بسیار سخت و بزرگ است که زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اولین قدم این است که بدانید هیچ وقت برای... (بیشتر)

👤 Top Contributors