برو به محتوای اصلی

قانون (Law)

آیا در مورد قانون (Law) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره قانون (Law) بپرس!

محمد
مهندسی نرم افزار

بله. در تاریخ 13 اگوست 2014، OFAC در دستورالعمل قانون 50% بازنگری شده نشان داد که قانون 50% OFAC برای نهادهایی اعمال می‌شود تحت 50% مالکیت یا بیشتر توسط یک یا چند شخص تحریم شده هستند.

بر این اساس، اگر شخص تحریم شده X مالک 25% نهاد A باشد، و شخص تحری... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اگر به هر دلیلی ازدواج موقت خود را ثبت نکرده باشید و صاحب فرزندی شدید، برای این که بتوانید ثابت کنید همسر شما، پدر فرزندتان است چند راه وجود دارد که اگر در آن‌ها موفق شوید می‌توانید نسب پدری فرزندتان را ثابت کنید. اولین راه این است که همسر شما اقرا... (بیشتر)

تخلیه زمانی که قرارداد اجاره رسمی باشد

اگر سند اجاره‌نامه، رسمی ‌باشد موجر باید تقاضای حکم تخلیه کند، این امر مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید، زیرا در این صورت با صدور حکم، مستاجر حق تجدید ‌نظر‌خواهی پیدا می‌کند. بعد از طی این مدت اگر حکم به نفع موجر... (بیشتر)

محمد
مهندسی نرم افزار

تا جایی که من اطلاع دارم بین 194 کشور که در کل دنیا وجود دارد، تنها 30 کشور قانون شهروندی تولد (اقامت زایمان یا تولد) را بدون محدودیت اعطا می‌کنند. از جمله آمریکا، کانادا، آرژانتین، برزیل و...

برای اطلاع از لیست 30 کشوری که مشمول قانون شهروندی ... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- تهیۀ غذا و پوشاک در حد متعارف زمان، مکان و موقعیت زن

2- تهیۀ مسکن و لوازم آن در حد متعارف زمان، مکان و موقعیت زن

3- تهیۀ لوازم آرایشی و تزئینی در حد متعارف زمان، مکان و موقعیت زن

4- تهیه خدمتکار (اگر شأن اجتماعی و خانوادگی زن اقتضا دارد و یا اگر زن... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

در صورتی که با مشکلات زناشویی برخورد کنید و وارد دادگاه خانواده شوید، قاضی به بررسی انجام یکسری وظایف توسط زن و مرد می‌پردازد و بر اساس آن‌ها رای صادر می‌کند. برخی از وظایف زنان که در دادگاه‌های کشور مورد توجه قرار می‌گیرند به شرح زیر می‌باشند.

1- ت... (بیشتر)

مزدک صدقی
مدیر مارکتینگ و شبکه‌های اجتماعی

تعزیر در قانون مجازات اسلامی‌کشورمان به تادیب و عقوبتی گفته می‌شود که در برابر تخلفی برای مجرم در نظر گرفته می‌شود. در مورد نوع و مقدار مجازات تعزیری چیزی در قانون مجازات اسلامی‌آورده نشده است، به همین علت آن را به نظر حاکم واگذار کرده‌اند. برای تا... (بیشتر)

خب سن قانونی تو کشور ما به عنوان 18 سال بیان شده.

در اینصورت هیچ نیازی به اجازه از سرپرستش نیست چون این قانون از لحاظ شرع هم صدق میکنه و اینکه یه دختر یا پسر در سن 18 سالگی صاحب اختیار خودشون هستن و عقل انسان در سن 18 سالگی تقریبا رشد لازم رو کرده پ... (بیشتر)

عیسی نودهی

دور میدان هم استثنا هستش. امروز از پشت به من زد من تازه وارد میدان شده بودم. افسر گفت چون اون میخواسته از میدان خارج بشه حق تقدم با اونه. 

👤 Top Contributors