برو به محتوای اصلی

دندان‌پزشکی

آیا در مورد دندان‌پزشکی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره دندان‌پزشکی بپرس!

توصیه می‌شود که به طور متوسط هر ۳ ماه یکبار مسواک خود را تعویض نمایید. البته این مدت زمان می‌تواند بیشتر شود. این به دارنده مسواک و شرایط مسواک برمی‌گردد. اگر شما دستان سنگینی داشته باشید برس مسواک ممکن است بسیار سریع‌تر از این زمان فرسوده شود. آنچ... (بیشتر)

۱۰
امید ایروانی ، دانشجوی مهندسی پزشکی

دندان‌ها بعد از خوردن قهوه ممکن است رنگ آن را به مرور به خود بگیرند. بنابر این توصیه میشه بعد از خوردن قهوه مقداری آب نوشیده بشه تا دندان‌ها شسته شوند.

۶

من میدونم بیمه طلایی و خدمات درمانی نیروهای مسلح دندون‌پزشکی رو پوشش میدن.

۸

بعد از کشیدن دندان نیاز به برخی مراقبت‌ها است تا لثه و جای زخم دچار مشکل نشوند و خونریزی نکنند:

اجازه دهید خون در محل لخته شود

باید بگذارید که لخته خون در محل کشیدگی دندان تشکیل شود و محل را پوشش دهد تا اجازه درمان به زخم را بدهد. دندانپزشک شما پس از... (بیشتر)

۲
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

بهترین روش اینکه از نخ دندون شروع کنید. بعد مسواک بزنید و بعد از مسواک دهانشویه اب نمک با نمک دریا انجام بدید. قبل از دهانشویه با مسواک سقیدی‌های ته حلق و روی زبان رو هم پاک کنید برای رفع بوی بد دهان. البته اگه هم بخواید به صورت سنتی کار کنید نیاز ... (بیشتر)

۲

در مواقعی که دچار درد دندان شدید و به هر دلیلی به دندانپزشک دسترسی ندارید، می‌توانید از روش‌های زیر برای تسکین موقت دندان خود استفاده نمایید:

روغن میخک

میخک یکی از مواد اصلی در ساخت بی‌حس کننده‌هایی است که دندانپزشکان بر روی دندان بیمار خود مورد استف... (بیشتر)

۱۱

آشنایی با انواع دندان‌ها

دندان بهترین نقش و سخت‌‌ترین ساختار را در فک انسان و بسیاری از جانوران مهره‌دار به عهده دارد. عمده‌ترین کاربرد دندان، تکه تکه و آسیاب کردن غذا‌ها می‌باشد. علاوه بر این، در انسان‌ها، دندان نقش بسیار مهمی در تکلم و ادای صحیح ک... (بیشتر)

۳

دندان شیری به دندان‌های موقتی گفته میشود که تکامل آنها از دوران جنینی آغاز شده و در سن ۶ سالگی شروع به افتادن میکنند. تعداد دندان‌های شیری ۲۰ عدد بوده که با دندان‌های اصلی در سن نوجوانی جایگزین میشوند. 

دندان‌های شیری در واقع هنگامی لق میشود که... (بیشتر)

۱۰
سیامک ،

استفاده از قالب دندان Invisalign یکی از موثرترین جایگزین‌های اورتودنسی است که حالت ژله‌ای داشته و در طول روز قابل استفاده و برداشتن است.

۴

به نظر من قبل از اینکه مسواک بزنین باید نخ دندون بکشین. اینجوری اگه چیزی بین دندوناتون باشه بیرون میاد و موقعی که مسواک میزنین، خمیر دندون بین دندوناتون هم نفوذ میکنه و دندوناتون بهتر تمیز میشه.

اما اگه بعد از مسواک زدن نخ دندون بکشین، فقط غذاهایی ... (بیشتر)

۸
👤 Top Contributors