برو به محتوای اصلی

عشق

آیا در مورد عشق سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره عشق بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تعریف عشق

صمیمیت، شهوت و تعهد، سه عنصر عشق واقعی هستند؛ در نتیجه روابط آتشینی که تنها میل شدید جنسی را شامل می‌شوند یا روابط طولانی که بدون صمیمیت و رابطه جنسی تنها متعهدانه سالیان سال ادامه پیدا می‌کنند نمونه‌های درستی از روابط عاشقانه نیستند.

در حق... (بیشتر)

۵

توصیه اول: لطفاً تا اونجایی که می‌توانید به زبان بیاورید.

توصیه دوم: کافی است (بر اساس تئوری 5 زبان عشق از آقای گری چاپمن۶) زبان عشق‌اش را بفهمی، و با همان زبان به آن ابراز محبت بکنی. کتابش را بخر و بخوان.

موفق باشید...

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

چگونه یک ارتباط عاشقانه را آغاز کنیم؟

برای شروع یک رابطه عاشقانه پیش از آن که کسی را برای چنین ارتباطی کاندید کنید، لازم است مسائلی را پیش خود حل نمایید. هر کسی این امکان را دارد که یک رابطه عاشقانه داشته باشد. نگاه شما به رابطه با جنس مخالف مهم‌تری... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- ترشح هورمون استرس، کورتیزول

زمانی که عاشق می‌شوید سطح بالایی از هورمون استرس یعنی کورتیزول در بدن آزاد می‌شود. شاید به این خاطر که برایتان مهم است که چه تصویری از شما در ذهن معشوق نقش می‌بندد و چگونه او را تحت تاثیر قرار دهید؛ حتی ممکن است کمی عص... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

شادی و محبت (maitri):

اگر شما مدام در حال گریه کردن برای کسی هستید، شما عاشق او نیستید. عشق واقعی باید شادی ایجاد کند نه درد و عذاب. هنگامی که با هم مهربان هستید، هر دو احساس رضایت، درک متقابل و خوشحالی خواهید داشت. درک نیازها، خواسته‌ها، ترس‌ها و م... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

چگونه شادی و عشق را زیاد کنیم؟

همانطور که می‌دانید رابطه ذهن و بدن یک رابطه یک طرفه نمی‌باشد. به این معنا که هم ذهن بر بدن و هم بدن بر ذهن تاثیر می‌گذارد. بنابراین تغییراتی که در هورمون‌های بدن ایجاد می‌شود می‌تواند بر احساسات شما تاثیر بگذارد. لازم... (بیشتر)

۲
مهدی صابری منش ، سرپرست برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات - متخصص کدینگ کالا (مهندسی صنایع - تکنولوژی صنعتی، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی)

با توجه به تعریف عشق که شاید برای افراد متفاوت، فرق کنه جواب این سؤال هم میتونه متفاوت باشه. ولی از نظر من وقتی که در بازه زمانی طولانی از ناراحت کردن کسی که عاشقش هستین، ناراحت و از خوشحال کردنش، خوشحال نشین شاید بشه گفت دیگه عاشق نیستن. اینکه به ... (بیشتر)

۵
حجت مردانه زاده ، بنیان گذار افزونه ها دات کام - طراح و توسعه دهنده سیستمهای متن باز

طبیعی هست که با پول نشه عشق رو خریداری کرد. اما به نظرم بشه گفت که با پول میشه محبت یک فرد رو نسبت به خودش (فرد صاحب پول) جلب کرد...! ولی عشق رو نمیشه مطلقاً با پول جلب کرد!

۷
سیدمحمدرضا احمدی ، شخصیت شناسی انیاگرام

پاسخ‌های متعددی در این زمینه گفته شده. نادر ابراهیمی عشق رو واضح توصیف کرده و دکتر شریعتی دوست داشتن رو، اما اگه از بحث ادبی بگذریم و بخوایم بحث فلسفی و روانشناسی بکنیم استاد محی‌الدین‌ابن‌عربی خیلی خوب جواب داده و فرق انواع دوست داشتن و عشق رو گفت... (بیشتر)

۸
سیدمحمدرضا احمدی ، شخصیت شناسی انیاگرام

مهم‌ترین دلیل اینه که ویژگی‌های اون فرد با ضمیر ناخودآگاه ما بیشترین تطابق رو داره.

۷
👤 Top Contributors