برو به محتوای اصلی

عشق

آیا در مورد عشق سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره عشق بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- سرکوب احساسات و مواجه نشدن با هیجانات منفی

جدا شدن از کسی که دوستش دارید و نرسیدن به او به هر دلیلی می‌تواند آسیب‌های بسیاری را به سطح روان شما وارد کند. این آسیب‌ها گاهی آن‌قدر شدید است که فرد را درگیر اختلال‌هایی نظیر افسردگی و اضطراب می‌کند. ب... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1. انتظارات بیجا

یکی از نتایج عدم وجود درک درست از مفهوم عشق داشتن انتظارات بی‌جا و غیرمعقول از شریک زندگی است. این نوع نگاه که بعد از ازدواج عشق شکل می‌گیرد و همه‌ی مشکلات خود به خود حل می‌شوند یک دیدگاه کاملا غلط است. باید بدانیم که عاشق شدن و رسی... (بیشتر)

۲

اگر منظورتان این است که آیا این نوع عشق برای ایجاد ازدواج مناسب هست یا خیر:

جوابم این است که بسیار بستگی به این دارد که اولاً در چه سنی ایجاد می‌شود و ثانیاً پس از بوجود آمدن، این عشق چه مسیری را طی می‌کند تا به ازدواج برسد؟ این نوع عشق هم می‌تواند ... (بیشتر)

۴

به نظر می‌رسد به این سوال کلی می‌توان این جواب را داد که وجود عشق در رابطه لازم است اما کافی نیست.

و اینکه بر طبق آمار و ارقام، عشق‌های آتشین، معمولاً به ازدواج‌های موفقی ختم نمی‌شود.

ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنم این مقاله۴ را هم بخوانید.

موفق باشید.

۴

به نظر من به جای افزایش هورمون عشق باید به فکر بالا بردن مهارت‌های ارتباطی باشیم. مهارت‌های ارتباطی هم جز از راه مطالعه و آموزش حاصل نمی‌شود.

موفق باشید.

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تعریف عشق

صمیمیت، شهوت و تعهد، سه عنصر عشق واقعی هستند؛ در نتیجه روابط آتشینی که تنها میل شدید جنسی را شامل می‌شوند یا روابط طولانی که بدون صمیمیت و رابطه جنسی تنها متعهدانه سالیان سال ادامه پیدا می‌کنند نمونه‌های درستی از روابط عاشقانه نیستند.

در حق... (بیشتر)

۵

توصیه اول: لطفاً تا اونجایی که می‌توانید به زبان بیاورید.

توصیه دوم: کافی است (بر اساس تئوری 5 زبان عشق از آقای گری چاپمن۸) زبان عشق‌اش را بفهمی، و با همان زبان به آن ابراز محبت بکنی. کتابش را بخر و بخوان.

موفق باشید...

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

چگونه یک ارتباط عاشقانه را آغاز کنیم؟

برای شروع یک رابطه عاشقانه پیش از آن که کسی را برای چنین ارتباطی کاندید کنید، لازم است مسائلی را پیش خود حل نمایید. هر کسی این امکان را دارد که یک رابطه عاشقانه داشته باشد. نگاه شما به رابطه با جنس مخالف مهم‌تری... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- ترشح هورمون استرس، کورتیزول

زمانی که عاشق می‌شوید سطح بالایی از هورمون استرس یعنی کورتیزول در بدن آزاد می‌شود. شاید به این خاطر که برایتان مهم است که چه تصویری از شما در ذهن معشوق نقش می‌بندد و چگونه او را تحت تاثیر قرار دهید؛ حتی ممکن است کمی عص... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

شادی و محبت (maitri):

اگر شما مدام در حال گریه کردن برای کسی هستید، شما عاشق او نیستید. عشق واقعی باید شادی ایجاد کند نه درد و عذاب. هنگامی که با هم مهربان هستید، هر دو احساس رضایت، درک متقابل و خوشحالی خواهید داشت. درک نیازها، خواسته‌ها، ترس‌ها و م... (بیشتر)

۳
👤 Top Contributors