برو به محتوای اصلی

حقوق (Legal)
حقوق (Legal)

آیا در مورد حقوق (Legal) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره حقوق (Legal) بپرس!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اگر به هر دلیلی ازدواج موقت خود را ثبت نکرده باشید و صاحب فرزندی شدید، برای این که بتوانید ثابت کنید همسر شما، پدر فرزندتان است چند راه وجود دارد که اگر در آن‌ها موفق شوید می‌توانید نسب پدری فرزندتان را ثابت کنید. اولین راه این است که همسر شما اقرا... (بیشتر)

احسان خواجوی
موسس آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

این عبارت به همراه سایر مسائل و روش‌های جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها رو به صورت دوره آموزشی ترجمه شده به فارسی منتشر کردیم. اگر علاقه‌مند بودید مشاهده کنید: دوره آموزشی جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها۵

ناشناس

گاهی در شکایات حقوقی که علیه ما مطرح میشود، حکمی به ضرر ما صادر میشود، این حکم قطعی نیست و میتوان به طرق مختلف نسبت به رای صادر شده توسط دادگاه اعتراض کرد و موجب اجرای اعاده دادرسی حقوقی شد.

توقف عملیات اجرایی چیست؟

هدف هر فرد از طرح شکایت و تنظیم دادخواست در دادگاه، پیروزی و احقاق حق می‌باشد. از این رو با توجه به ادله‌ی طرفین در جهت اثبات و دفاع از خواسته‌ی خود، رایی را که دادگاه نسبت به یکی از طرفین صادر می‌نماید، ممکن است با توجه به ... (بیشتر)

احتمالا این مطلبی که من خوندم به دردتون بخوره: 

صدور قرار تامین خواسته مهریه

روش «قرار تامین خواسته‌ی مهریه» در واقع مطالبه‌ی مهریه از طریق تقدیم دادخواست به دادگاه‌های خانواده می‌باشد. در این شیوه زوجه با ارائه دادخواست مطالبه‌ی مهریه خود و همی... (بیشتر)

سلماز رضوی

در متون حقوقی و قوانین به واژه‌ی اعسار برمی‌خوریم. این واژه که از زبان عربی به زبان فارسی وارد شده است در اصطلاح حقوقی به معنای عدم توانایی فرد در بازپرداخت بدهی‌های خود می‌باشد. در جایی که اموال شخصی برای پرداخت دیون او کفایت نکند، آن شخص معسر نام... (بیشتر)

خیلی مهمه که وکیل توی همون زمینه‌ای که نیاز داری خوب و متخصص باشه. من سایت دادسان۵ رو پیشنهاد میکنم. توی این سایت بعد از اینکه مشکلت رو میگی، توی همون زمینه وکیل متخصص و با تجربه بهت معرفی میکنن.

شما می‌تونید از وینداد۷ استفاده کنید. وینداد ارائه‌دهنده راهکارهای حقوقی به شرکت‌ها و کسب‌وکارهای ایران است. در کشور ما کسب‌وکارها و شرکت‌های اقتصادی کوچک و متوسط به خدمات و راهکارهای حقوقی با کیفیت و مقرون به صرفه دسترسی ندارند، موسسات حقوقی و وکلا... (بیشتر)

ناشناس

وکیل۳ خوب باید دید از نظر شما چی می‌خواد باشه؟ اگر منظورتون وکیلی هست که روزمه کاری خوب داشته باشه و شما بتونید روزمه کاری وکیل‌ها رو ببیینی می‌تونید به سایت وکیل خوب کجاست بزنید.

 

به زبان ساده می‌توان گفت وام قابل تبدیل به سهام، نوع خاصی از وام کوتاه‌مدت است که در آینده می‌تواند تبدیل به سهام شود. استارتاپ‌ها زمانی که نیازمند جذب سرمایه‌ی سریع هستند می‌توانند از این نوع وام استفاده نمایند.

همچنین در زمانی که استارتاپ و سرمایه... (بیشتر)

👤 Top Contributors