برو به محتوای اصلی

افسردگی
افسردگی

آیا در مورد افسردگی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره افسردگی بپرس!

ناشناس

اگرچه اختلال دوقطبی مادام‌العمر است، اما به این معنی نیست که شما ناتوان هستید. بسیاری از چیزهایی که می‌توانید انجام دهید تا به خودتان کمک کنید فراتر از جلسات پزشکی و مشاوره روانشناسی است. روش‌های خودآموزی و تغییرات شیوه زندگی ساده می‌تواند به شما د... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

افکاری که در این درمان مورد بررسی قرار می‌گیرند شامل هر نوع فکری می‌شود که به سلامت روان فرد آسیب می‌زند و دائماً اعتماد به نفس او را زیر سؤال می‌برند. این افکار تحت عنوان تحریف‌های شناختی تعریف شده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد... (بیشتر)

ناشناس

اختلال افسردگی یک بیماری معمول و جدی پزشکی است که منفی بر احساس شما، نحوه فکر کردن و نحوه رفتار شما تاثیر می‌گذارد. خوشبختانه، این نیز قابل درمان است. افسردگی احساس غم و اندوه و/یا از دست دادن علاقه به فعالیت‌های یک بار لذت می‌برد. این می‌تواند منج... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

کمک گرفتن از دیگران

بعضی کارها را بهتر است تنهایی انجام ندهید. شما با گام‌های کوچک اما قدرتمند می‌توانید در درمان افسردگی به خود کمک کنید. برای مبارزه با افسردگی بهتر است از حمایت دیگران استفاده کنید و لجبازی را کنار بگذارید. کمک گرفتن از اشخاصی که ... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اعتیاد تغییراتی در سیستم‌های مغزی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود افراد از نظر جسمانی و روانی به آن ماده وابسته شوند. در این شرایط قطع مصرف ماده اعتیادآور منجر به نقص در عملکردهای بدنی و روانی فرد می‌شود. به عنوان مثال، مو... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- به سبک زندگی خود بیشتر دقت کنید

بسیاری از ما سبک زندگی یکنواخت و کسل‌کننده‌ای داریم. ممکن است دچار افسردگی پنهان شده و خودمان خبر نداشته باشیم. در یک زندگی روتین رخ دادن افسردگی چیز عجیبی نیست. چرا که ذهن ما نیازمند تجربه افت و خیز و احساس پویایی... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- ایجاد تغییرات اساسی در زندگی

سازگاری با هر تغییری در زندگی کار آسانی نیست. برای مثال شرایطی مثل از دست دادن شغل یا بازنشستگی فرد را مجبور می‌کند تا به شیوه‌ای زندگی کند که به آن عادت ندارد. ناتوانی در سازگاری در ابتدا می‌تواند منجر به اختلال سازگ... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

خستگی

خستگی یکی از شایع‌ترین نشانه‌های افسردگی در آقایان است. مردان افسرده همواره احساس خستگی می‌کنند و تحرکات بدنی و صحبت کردنشان بسیار کند می‌شود.

مشکلات خواب

مردان افسرده معمولا در خواب مشکل دارند. یا خیلی زود از خواب بیدار می‌شوند و یا بیش از حد ن... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

افسردگی ناشی از نگرانی در مورد آینده

یکی از دلایل مهمی که افراد پس از شکست عشقی افسرده می‌شوند ترس از آینده است. فردی که دچار شکست عاطفی شده است با خود فکر می‌کند که آیا من همیشه باید تنها بمانم؟ آیا می‌توانم کسی را پیدا کنم که به قدر کافی من را دوس... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

افسردگی اساسی

در این نوع ‌از افسردگی فرد بیشتر زمان زندگی‌اش را با نوعی احساس غم و اندوه سپری می‌کند و در زمان کمتری احساس خوشی و شادی دارد. علائم این نوع افسردگی غمگینی، احساس گناه و بی‌ارزشی، اختلال در خوردن و خوابیدن است. حتی ممکن است فرد گاهی به... (بیشتر)

👤 Top Contributors