برو به محتوای اصلی

فرزندپروری (Parenting)
فرزندپروری (Parenting)

آیا در مورد فرزندپروری (Parenting) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره فرزندپروری (Parenting) بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

چگونگی رفتار با فرزندان از مسائل مهمی است که والدین از ابتدای زندگی مشترک باید مراقب آن باشند. فرزندان آخر ته‌تغاری خانواده هستند و محبت و عشق تمام اعضای خانواده را دریافت می‌کنند. این برخورد باعث می‌شود که آن‌ها احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس بسیا... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می‌شوند افراد از لحاظ شخصیتی و رفتاری با والدین خود شبیه باشند. از جمله این دلایل می‌توان به این مسئله اشاره کرد که پدر و مادرها سبک‌های تربیتی متناسب با خصوصیات رفتاری خود را در ارتباط با فرزندانشان برمی‌گزینند این س... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- تعارض درونی والدین

خیلی اوقات تعارض‌های درونی حل نشده والدین بدون اینکه فرد از آن آگاه باشد منجر به واکنش‌هایی مثل بیزاری از فرزند می‌شود. تعارض‌ها و مسائل حل نشده فرد می‌تواند منجر شود فرد احساس منفی نسبت به خود پیدا کند و در مورد فردی که ارتباط... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- ترس از جدایی از خانواده: این کودکان مدوام ترس از جدایی از والدینشان را دارند همین امر سبب ایجاد اضطراب پیاپی در آنان می‌گردد. ترس از جدایی یکی از مهمترین علائم اضطراب جدایی در کودکان است.

2- از دست دادن افراد وابسته: همواره نگ... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

بدیهی است که با قرار گرفتن افراد در مسیر جوانی میل به استقلال  نیز در آن‌ها افزایش یابد. اما در بسیاری از مواقع نداشتن تعریف درست از استقلال و فراهم نبودن پیش‌نیازهای لازم برای آن منجر به این می‌شود که این مسئله به بهای هزینه‌ها و آسیب‌های بسی... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

پیامدهای مثبت اشتغال مادران

در گذشته باور بر این بود که اشتغال مادران امری مخرب در جریان رشد کودک است. با تغییر نگرش جامعه به اشتغال مادران و ورود روزافزون زنان به حیطه‌های شغلی، این نگرش تغییر پیدا کرده است و حتی بررسی‌های دانشمندان حاکی از اث... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

فرزندان شاد الگو می‌خواهند

چگونگی رفتار با کودکان مهارت و آگاهی است که می‌توان کسب کرد. اولین نکته‌ای که برای داشتن فرزندان شاد باید رعایت کنید این است که به خود اهمیت دهید. میزان شاد بودن شما بر شادی کودکتان تاثیر بسیار زیادی دارد. واضح است که اولی... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- تربیت کودک با برقراری ارتباط و بازی کردن با او

زمانی که شما در کنار کودکتان هستید و با او بازی می‌کنید تنها بخشی از اوقات فراغت فرزندتان نیست، چرا که بیشترین یادگیری برای کودک در این زمان اتفاق می‌افتد. در حقیقت بازی بخشی از فرآیند یادگیری کودک ش... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

برای جلوگیری از اشتباهات نوجوان رابطه خود را با او صمیمی کنید

صمیمی بودن والدین با فرزندانشان می‌تواند بسیاری از مسائل را حل کند و علاوه بر این زمانی که نوجوانی رابطه صمیمی و دوستانه‌ای با والدین خود داشته باشد بیشتر احتمال دارد از آنها الگوبرداری و... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

در مواجهه با کار بد کودک خود ناراحتی و اشتباه خود را با بی‌محلی، اخم و رو برگرداندن نشان دهید. هیچ وقت به کودک خود نگویید که او را دوست ندارید. این کار احساس بی‌امنی به او دست می‌دهد و اعتماد به نفسش را کاهش می‌دهد. به او بگویید که هر اتفاقی بیفتد ... (بیشتر)

۳
👤 Top Contributors