برو به محتوای اصلی

ازدواج
ازدواج

آیا در مورد ازدواج سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره ازدواج بپرس!

انواع ازدواج | ازدواج موقت

ازدواج موقت که به نام صیغه نیز شناخته می‌شود، ازدواجی است که در آن زن و مرد برای مدت معینی به یکدیگر محرم می‌شوند و مهریه‌ای نیز برای زن مشخص می‌شود. باطل کردن ازدواج موقت یا صیغه راحت است و با تمام شدن زمان آن خود به... (بیشتر)

۱

1- تفاوت نگاه به مسائل جنسی: زنان معمولا بعد از تامین شدن نیاز احساسی و عاطفی در صدد برقراری رابطه جنسی بر می‌آیند؛ در صورتی که مردان از رابطه جنسی به عنوان ابزاری برای رسیدن به بعد احساسی و عاطفی در رابطه عاشقانه خود استفاده میکنند.

2- استقلال... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

برخی از افراد  با این سوال مواجه می‌شوند که آیا افسردگی همسر می‌تواند دوام ازدواج را تحت تاثیر قرار دهد بطوری که منجر به طلاق شود؟ متخصصان می‌گویند افسردگی خود به طور مستقیم منجر به طلاق نمی‌شود. اما اگر تلاشی برای بهبودی فرد صورت نگیرد، این ا... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

از جمله مهمترین مشکلات در زمان ازدواج با دختر بزرگتر می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • فرسودگی جسمانی زن به دلیل زایمان و تفاوت فیزیولوژیکی
  • کنترل بیش از حد زنان به دلیل نقش مادرانه‌ای که در زندگی ایفا می‌کنند
  • از بین رفتن اقدار زن

از جمله مهمترین مشکلاتی... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- زیبایی مفهومی نسبی است

زیبایی امری مطلق نیست که همه افراد درباره آن اتفاق نظر داشته باشند. در نتیجه هنگامی که می‌خواهید برای ازدواج تصمیم بگیرید سعی کنید که ملاک‌های خودتان را بشناسید. آنچه که برای دیگران اهمیت دارد ممکن است از نظر شما اهمیت چندا... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

علل فرهنگی

در برخی از فرهنگ‌ها، ازدواج در سن پایین یک فضیلت و ارزش محسوب می‌شود. این مسئله بیشتر در مورد زنان صادق است تا مردان؛ ولی به هرحال فرهنگ غالب جامعه تشویق به ازدواج در سن پایین می‌باشد. در واقع تا همین چندی پیش تخطی از این امر، ف... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

انگیزه ازدواج موقت، برای برخی از مردان صرفا ارضا تمایلات جنسی است. همان طور که گفته شد صیغه موقت در واقع راه فراری برای برخی افراد به وجود آورده است که به کامجویی‌های متعدد پرداخته و در عین حال تن به یک رابطه متعهدانه ندهند. بسیاری از افراد به صیغه... (بیشتر)

۳

هیچ «باید»ی برای مجرد نماندن یا مجرد ماندن وجود ندارد!

 

۵

به نظر می‌رسد به این سوال کلی می‌توان این جواب را داد که وجود عشق در رابطه لازم است اما کافی نیست.

و اینکه بر طبق آمار و ارقام، عشق‌های آتشین، معمولاً به ازدواج‌های موفقی ختم نمی‌شود.

ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنم این مقاله۲ را هم بخوانید.

موفق باشید.

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

۱.سبک مقتدر

خانواده‌هایی با این سبک موفق‌ترین فرزندان را پروش می‌دهند. آن‌ها به کودکان انتخاب کردن و مسئولیت‌پذیری را می‌آموزند و به آن‌ها ابزار انتخاب کردن را می‌آموزند. این خانواده‌ها کودکان را آماده زندگی و چالش‌های پیش رو می‌کنند. این افراد در ر... (بیشتر)

۴
👤 Top Contributors