برو به محتوای اصلی

زیست‌شناسی (Biology)
زیست‌شناسی (Biology)

آیا در مورد زیست‌شناسی (Biology) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره زیست‌شناسی (Biology) بپرس!

برای رشد بهتر مو در طب اسلامی چندین روغن سفارش شده که واقعا معجزه میکنن چنتا از اونا شامل:

  • روغن براهمی
  • روغن نارگیل
  • روغن کنجد
  • روغن زرده‌ی تخم مرغ

علم تکامل یا فرگشت رو از منابع معتبر به صورت کامل مطالعه کنید، این اتفاق بارها افتاده و همچنان در حال وقوعه، چندین بار مسیر کلی حیات بر روی کره زمین تغییر کرده و بعد از این هم این اتفاق میوفته، مدت زمان گونه‌زایی و تولید نژادهای جدید نسبت به عمر کو... (بیشتر)

به این اتفاق Olfactory Adoption گفته میشه.

وقتی یک مولکول از ماده خاص به گیرنده‌های بویایی واقع در سقف بینی میرسه، باعث تحریک گیرنده‌ها و ارسال پیام عصبی به مرکز بویایی در مغز میشه و درنتیجه‌ی این اتفاق، ما بویی رو حس میکنیم.

بعد از مدتی که یک مولکول... (بیشتر)

زغال زیستی یا بیوچار (Biochar) زغال تهیه شده از زیست توده‌های گیاهی و ضایعات کشاورزی است که سوختن آن‌ها در حضور کم و یا عدم حضور اکسیژن انجام می‌شود. این ماده به علت سرعت تجزیه بسیار کند نسبت به سایر مواد آلی ظرفیت زیادی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای ... (بیشتر)

داود متولی زاده
موسس شرکت هلینوس-دکتری هوش مصنوعی-رباتیکز

تقریبا مثل شوک میمونه و موقع عطسه خیلی از عضله‌های قسمت‌های مختلف بدن منقبض میشن که باعث این مسئله میشه.

سیامک

همانطور که تارهای گیتار با ارتعاش صدا تولید می‌کنند، تارهای صوتی ما نیز با قرار گرفتن در معرض جریان هوا مرتعش می‌شوند و صدا تولید می‌کنند. فشار هوا، دمای هوا، کوچک شدن و بزرگ شدن مجرای هوا، عوامل تاثیرگذار در کیفیت صدای خروجی هستند.

بابک
هوش مصنوعی

فرضیات مختلفی درباره‌ی چگونگی آغاز حیات وجود دارد. بعضی توضیحاتی غیرقابل سنجش و آزمون ارائه می‌دهند که در این پاسخ به آنها نمی‌پردازم.

- شاید حیات در فضا یا سیاره‌ای دیگر (مثل مریخ) شکل گرفته باشد و بعدا توسط شهاب‌سنگ‌ها به زمین منتقل شده باشد.

- ا... (بیشتر)

پنگوئن‌ها مانند سایر مهره‌داران زانو دارند! اما استخوان بالای پای آنها با پر پوشیده شده و این باعث می‌شود به نظر بیاید که زانو ندارند.

در اینجا۵۰۱ می‌توانید عکس اسکلت و اکس‌ری یک پنگوئن را ببینید که در آن زانوهای پنگوئن به خوبی مشخص است.

پنگوئن‌ها به ... (بیشتر)

پنگوئن‌ها هم زانو دارن و ساق پاهاشون مشابه بقیه حیوانات هست ولی به دلیل شکل ظاهری بدنشون این زانو دیده نمیشه و خیلی‌ها گمان می‌کنن که این حیوانات زانو ندارن. شکل ظاهری بدن پنگوئن‌ها طوری هست که به راحتی در آب شنا کنند، چون هم غذای آن‌ها در زیر دریا... (بیشتر)

ناشناس

موها یک چرخه سه مرحله‌ای دارن:

  1. آناژن (فاز رشد): این مرحله بین 2 تا 8 سال طول می‌کشه. سلول‌ها در جوانه مو به سرعت تقسیم شده و تنه مو از پیاز مو خارج می‌شه و به سمت بالا میاد، در اصطلاح شاخی میشه. در عین حال پیاز مو هم به بخش‌های عمیق پوست سر نفوذ... (بیشتر)
👤 Top Contributors