برو به محتوای اصلی

اقتصاد
اقتصاد
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد اقتصاد سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره اقتصاد بپرس!

پاسخاقتصاد
محمد
مهندسی نرم افزار

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی، برنامه‌های تحریم اقتصادی را عمدتا بر علیه کشورها و گروه‌هایی مانند تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر اجرا و اعمال می‌کند. تحریم‌ها را می‌توان جامع یا انتخابی بوده و با استفاده از مسدود کردن دارایی‌ها و محدودیت‌های تجاری ... (بیشتر)

پاسخاقتصاد
ابراهیم اسدی
لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

مردم جهان و بالاخص ایرانیان هر 5 الی 10سال؛ حداقل 50 درصد دارایی خود را از دست می‌دهند و این سرمایه عظیم به جیب افراد معدودی واریز می‌شود. 

برای جلوگیری از آب شدن ثروت و دارایی‌مان چه باید کرد.۸

پاسخاقتصاد
محمد
مهندسی نرم افزار

در حال حاضر ششمین رتبه در 10 اقتصاد بزرگ جهان به هند تعلق دارد. هند پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2020 از انگلستان که رتبه پنجم اقتصاد بزرگ جهان است، سبقت بگیرد. تا با تولید ناخالص داخلی اسمی 2.9 تریلیون دلار در سال 2018 به اندازه اقتصاد فرانسه برسد.

اد... (بیشتر)۶

محمد
مهندسی نرم افزار

اولین جواب این هست که جایگاه نهم از 10 اقتصاد بزرگ جهان به برزیل تعلق دارد. 10 سال قبل از بحران اقتصادی جهانی، یعنی از سال 1999 تا 2008، تولید ناخالص داخلی برزیل سالانه به طور متوسط 3.4 درصد افزایش داشت. این رشد به وسیله تقاضای جهانی کالاهای برزیل ... (بیشتر)

محمد
مهندسی نرم افزار

ژاپن سومین کشور در 10 اقتصاد بزرگ جهان است. اقتصاد ژاپن در حال حاضر در رتبه سوم از نظر پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی قرار دارد که در سال 2019 به 5.2 تریلیون دلار رسیده است.

قبل از دهه 1990، ژاپن مساوی با چین امروز بود که در دهه 1960، 70 و 80 به س... (بیشتر)

محمد
مهندسی نرم افزار

آلمان چهارمین اقتصاد برتر دنیاست، در ده سال قبل از رکود بزرگ آلمان، از سال 1999 تا 2008، تولید ناخالص داخلی آلمان سالانه به طور متوسط 1.6٪ بود.

با توجه به وابستگی آلمان به صادرات کالاهای سرمایه‌ای، اقتصاد آلمان در سال 2009 به میزان 5.2٪ کاهش یافت، چ... (بیشتر)

اقتصاد ایران با توجه به گستردگی مرزهای سرزمینی و همچنین تنوع محصولات معدنی و خصوصاً نفت و گاز،‌ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اقتصاد ایران گرچه در دهه‌های گذشته به واسطه اتفاقات تاثیرگذار در فرایندهای مالی و تجاری، دچار فراز و فرودهایی بوده ولی چش... (بیشتر)

پاسخاقتصاد

بله قطعا افزایش خواهد داشت و با قیمت آزاد 2500 تومان عرضه خواهد شد.

اگر ریسک‌پذیری پایینی دارید به نظر من جدیدا یه سایتی باز شده به اسم ایزان رنتر که شما توش ثبت نام میکنی و به عنوان سرمایه‌گذار مبلغی رو برای خرید کالا سرمایه‌گذاری میکنی بعد این پول شما بهتون تضمین میدن که سر ماه پرداخت بشه و به صورت ماهیانه پولتون... (بیشتر)

صنم والی زاده
کارشناس ارشد جهانگردی

در حال حاضر، نظام اقتصاد ایالات متحده آمریکا، بر اساس صنعت و خدمات پیش می‌رود. ایالات متحده در زمینه کشاورزی و دامپروری هم بسیار موفق عمل کرده، تولیدات صنعتی مهمی را نیز در حوزه نفت، فولاد، تجهیزات ارتباطی و هوا فضا، فناوری‌های پیشرفته، مواد شیمیای... (بیشتر)

👤 Top Contributors