برو به محتوای اصلی

حیوانات
حیوانات

آیا در مورد حیوانات سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره حیوانات بپرس!

مورچه‌ی "دراکولا" که محل اصلی زیست او آفریقا، استرالیا و جنوب آسیا است به دلیل داشتن قدرت خارق‌العاده‌ای در فکش چنین عنوانی را به خود اختصاص داده است چرا که این مورچه‌ی شگفت‌انگیز می‌تواند فک خود را با سرعت خارق‌العاده 320 کیلومتر بر ساعت (200 مایل... (بیشتر)

۴

یه جور غذای مخصوص، از همون ماهی فروشا میتونین تهیه کنید. البته زیاد بریزین تو آب، آب رو آلوده و میکنه و موجب مرگ ماهی میشه.

۴
زهرا باغبان ، معمار و طراح داخلی

1. گربه ایرانی یا پرشین

گربه پرشین از محبوب‌ترین گربه‌هایی است که در خانه نگهداری می‌شود. گربه‌ی پرشین باهوش است و نسبت به صاحب خود ارادت و عشق دارد. صورت خاص این نژاد گربه او را در میان گربه‌های خانگی محبوب ساخته. 

2. گربه‌ حبشی

گربه‌ی حبشی گوش‌... (بیشتر)

۶

مارها صداها را حس می‌کنند. برای مثال وقتی حیوانات بزرگ حرکت می‌کنند، موج‌های صوتی را از طریق هوا تولید کرده و منتقل و ارتعاشات را بر زمین منعکس می‌کنند. دانشمندان دریافته‌اند که پوست و عضلات مارها این ارتعاشات را کشف کرده و به مغز منتقل می‌کنند و م... (بیشتر)

۶

اولین تفاوت بین راسته آنها می‌باشد که کروکودیل‌ها از خانواده crocodile می‌باشند در صورتیکه تمساح‌ها از خانواده alligator هستند. کروکودیل خیلی بزرگ، باریک، با پوزه‌ای به شکل V، در صورتیکه تمساح‌ها دارای پوزه‌ای پهن و U شکل می‌باشند. پوزه پهن تمساح‌ه... (بیشتر)

۹

در حدود 70 درصد از مارها تخم می‌گذارند که به آنها تخم‌گذار گفته می‌شود و 30 درصد مابقی فرزندان خود را به صورت زنده به دنیا می‌آورند که به آنها مارهای زنده‌زا گفته می‌شود. این مارها از این نظر شبیه به پستانداران هستند. دلیل اینکه گروهی از مارها زنده... (بیشتر)

۱۲

(جواب از نظر تجربی) چند سال پیش یه گرگی جوگیر شده بود اومده بود پشت مجتمع گاوداری شهرمون، بچه‌ها گرفته بودنش تا محیط زیست بیاد ببردتش تو منطقه حفاظت شده رهاش کنه، نزدیک 2 روز اونجا بود تو قفس ولی خودخوری و این کارهارو نکرد.

ولی تو یه مستند دیدم که ا... (بیشتر)

۵

پناهگاه حیات وحش موته در استان اصفهان غنی‌ترین زیستگاه حیات وحش کشور به لحاظ تعداد پستانداران شاخص و قابل سرشماری می‌باشد.

۸

ایگوانا، نوعی خزنده است که در مناطق گرمسیری زندگی می‌کند و دمای مناسب برای این حیوان ۲۲ تا ۳۰ درجه‌ی‌ سانتی‌گراد است.

برای نگهداری این حیوان، لازم است که یک خانه‌ی شیشه‌ای مانند آکواریم، با ابعاد ۹۰ در ۶۰ و ارتفاع ۶۰ سانتی‌متر، برای سال اول، تهیه نم... (بیشتر)

۷

طوطی، مرغ مینا و مرغ عشق از جمله پرندگان باهوشی هستند که قادر به تقلید صدا هستند که بعضی از طوطیان جنگل آمازون مانند طوطی تاج زرد، طوطی پیشانی آبی و طوطی کاکلی از جمله باهوش‌ترین‌‌ها هستند.

جالب است که بعضی از این پرندگان قادرند که با تقلید صداهایی،... (بیشتر)

۵
👤 Top Contributors