برو به محتوای اصلی

بانوان
بانوان
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد بانوان سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره بانوان بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

پیامدهای مثبت اشتغال مادران

در گذشته باور بر این بود که اشتغال مادران امری مخرب در جریان رشد کودک است. با تغییر نگرش جامعه به اشتغال مادران و ورود روزافزون زنان به حیطه‌های شغلی، این نگرش تغییر پیدا کرده است و حتی بررسی‌های دانشمندان حاکی از اث... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

شخصیت اجتنابی

زنان دارای اختلال شخصیت اجتنابی افرادی هستند که  به دلیل ترس از مورد تمسخر واقع شدن و مورد محبت قرار نگرفتن، روابط محدودی دارند و از انجام کارهای جدید استقبال نمی‌کنند. ازدواج کردن برای این افراد رابطه‌ای گسترده و جدید است که می‌ت... (بیشتر)

۲
ناشناس

در دوران قاعدگی بعضی تغییرات جسمانی از جمله دردهای شکم، حساس شدن و تورم پستان وجود دارد. این تغییرات با شدت مختلف در زنان اتفاق می‌افتد. همچنین احتباس آب، تغییر در فعالیت و تمایل به رابطه جنسی، خستگی و دردناک شدن پستان‌ها در این دورا... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- کمبودهای بدن مادر

در دوران بارداری بدن مادر به ویتامین، پروتئین‌ها و مواد معدنی بیشتری نیاز دارد. چرا که باید بتواند نیازهای بدن جنین را نیز برآورده کند تا او به رشد و سلامت کافی دست یابد. کمبودهای مربوط به این مواد می‌تواند خود را در قالب احساس ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- تنفر از همسر در دوره بارداری به دلیل تغییرات هورمونی

در طول دوران مختلف بارداری، هورمون‌های بدن زنان دائم در حال تغییر است. این تغییرات تاثیر مستقیمی بر خلق و احساسات آنان دارد و باعث بی‌ثباتی هیجانی می‌شود. همانطور که در دوران قاعدگی هیجان بسیار... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مهم‌ترین علت سرد شدن رابطه زناشویی بعد از بچه‌دار شدن، بی‌توجهی زوجین به یکدیگر است، در واقع زن و مرد فراموش می‌کنند که نقش آنان به عنوان همسر کماکان دارد. معمولا زنان بعد از زایمان، خودشان و همسرشان را نادیده میگیرند و تمام زندگی‌شان به بچه معطوف ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- احساس درد هنگام نزدیکی

به کلی احساس درد دخول در زنان می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. که در ادامه مهمترین دلایل احساس درد در هنگام نزدیکی را بیان کرده‌ایم:

1- احساس درد در هنگام نزدیکی در بسیاری از موارد ذاتی است و ریشه عصبی دارد. بسیار... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

عوامل متعددی می‌توانند در ایجاد و شکل‌گیری این حس در بدن شما تاثیرگذار باشند. برای مثال تعداد دفعاتی که عمل آمیزش را با همسر خود انجام می‌دهید، مدت زمان آمیزش، دمای محیط، میزان لذت و... عواملی هستند که در ایجاد این حس در شما تاثیر دارند. تحقیقات نش... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- بی‌میلی جنسی

بی میلی جنسی در زنان برای بسیاری از آن‌ها در برهه‌های مختلف زندگی پیش می‌آید. از جمله آن‌ها می‌توان به طول دوران بارداری و  پس از زایمان اشاره کرد. علاوه بر این زنان معمولاً در شرایط فشار و استرس زیاد نیز به بی‌میلی جنسی دچ... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

زنان و مردان از نظر جسمی با تغییرات هورمونی و شیمیایی متفاوتی رو به رو هستند. چرخه قاعدگی در زنان باعث می‌شود که آن‌ها در طول ماه دستخوش تغییرات خلقی گوناگونی بشوند برای مثال آن‌ها در اواخر این چرخه یعنی در روزهای نزدیک به شروع قاعدگی دچار خلق پایی... (بیشتر)

۱
👤 Top Contributors