برو به محتوای اصلی
متاسفانه در حال حاضر امکان ایجاد محتوا در این پورتال وجود ندارد.

الکترونیک
الکترونیک

آیا در مورد الکترونیک سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره الکترونیک بپرس!

راه های زیادی هست برای تشخیص مثبت و منفی اداپتور. برای مثال: اگر اداپتور فیشی است باید دانست که بدنه همیشه منفی است و مغزی مثبت.(مثل آداپتورهای لب تاب ایسوس و لنوو و...)

اگر اداپتور فیشی نباشد و سیم لخت باشد باید بر اساس رنگ سیم عمل کرد، به این صورت... (بیشتر)

۲

کالیبره کردن باتری دقیقا کاری است که منجر به از بین رفتن ناهماهنگی نمایش وضعیت شارژ (SOC Mismatch) می‌شود. اغلب در گوشی‌های هوشمند از باتری‌های لیتیوم یونی استفاده می‌شود. این باتری‌ها ظرفیت مشخصی دارند و به مرور و با شارژ‌های متعددی که انجام ... (بیشتر)

۴
محسن ،

فکر کنم با یک دیود نوری که قطب مثبت و منفی آن مشخص است بتوان این کار را انجام داد. اگر دیود روشن شود طرف ورودی دیود به مثبت باتری وصل شده است.

۵

خازن پلاریزه یا (بشکه‌ای) یا (الکترولیتی) یک سر مثبت و یک سر منفی دارد که بر روی بدنه آن جهت منفی مشخص شده است. این نوع خازن‌ها معمولا دیپ هستند (یعنی داخل برد جا میخورند) و معمولا نوع smd کمی دارند (smd: بر روی سطح برد جا میخورد). ولتاژ و چند میکر... (بیشتر)

۵

این نوع خازن‌ها قطبی هستند یعنی دارای سر مثبت و سر منفی هستند که معمولاً سر منفی بر روی بدنه خازن مشخص شده است و باید دقت کرد که سر منفی و مثبت اشتباه وصل نشوند چون در این صورت مایع الکترولیت داخل آن به گاز تبدیل می‌شود و احتمالاً باعث منفجر شدن خا... (بیشتر)

۹

اقتصاد آلمان دارای نیروی کار مجربی بوده و موجودی سرمایه در آن بسیار بالا است. سطح پایین فساد و سطح نوآوری در این کشور باعث شده است که آلمان بی‌اندازه برای سرمایه‌گذاری و کار مناسب باشد و از مابقی کشورهای اروپایی شرایط بسیار بهتری داشته باشد. این سط... (بیشتر)

۱۰

کار و عملکرد سلف در مدارات الکترونیکی و مجتمع به عنوان نویزگیر و ثابت نگه داشتن جریان یا آمپر (A) در مدار است که هنگام عبور جریان از سلف، انرژی به صورت میدان مغناطیسی موقت در کویل (پیچه سلف) ذخیره می‌شود.

سلف رو با نام‌های دیگری مثل {پیچه} یا {کویل}... (بیشتر)

۷
محسن ،

محصول زیر را نزدیک یک سال است من از دیجیکالا خریدم که نور خیلی خوبی دارد:

لامپ اس ام دی 40 وات پارس شهاب مدل Cylindrical پایه E27۲۶

۷

رزبری پای یک کامپیوتر بسیار کوچیکه که تقریبا تمام امکانات ضروری کامپیوتر رو داره: پردازنده، حافظه، فضای ذخیره‌سازی (با کارت اس‌دی)، کارت صدا، کارت شبکه، کارت ویدیو و... و ازش می‌شه به عنوان یه کامپیوتر معمولی (و البته کند) استفاده کرد.

ولی مهم‌ترین... (بیشتر)

۷
👤 Top Contributors