برو به محتوای اصلی

بازار ایران
بازار ایران

آیا در مورد بازار ایران سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره بازار ایران بپرس!

میلاد نور در شهرک غرب و مرکز خرید محسنی.

۲
نیک ،

چون منابع محدوده و با افزایش تقاضا افزایش نمیابه و کمیاب‌تر میشه، هر چیزی کمیاب‌تر شد گران‌تر میشه.

۳
مهدی صابری منش ، سرپرست برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات - متخصص کدینگ کالا (مهندسی صنایع - تکنولوژی صنعتی، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی)

بحث تغییر در عرضه و تقاضا در اقتصاد همیشه یکی از مهمترین عوامل تعیین قیمت‌ها و همچنین ایجاد تورم محسوب میشه. فرض کنید از کالایی به مقدار محدود عرضه شده که برای این کالا تقاضای زیادی وجود نداره. لذا در مواردی فروشنده مجاب میشه جهت رد نمودن کالا و جل... (بیشتر)

۱۰

همه محصولات غذایی در بازار ایران جواب میدن. ولی رقابت در بعضی شدیدتره و برای حضور در اون باید علاوه بر توجه به کیفیت و مزه ، هزینه تبلیغاتی بالایی بکنید. مثلا آبمیوه و نوشیدنی بازار پررقابتیه و برای حضور یک برند جدید باید کمپین پرهزینه ای اجرا کنید... (بیشتر)

۵

فرض کنیم یک نفر 10 قرص نان دارد که قیمت هر کدام 10 تومان است.

اگر 20 نفر متقاضی 10 نان باشند بین آنها رقابتی برای بدست آوردن نان شکل می‌گیرد. حالا صاحب نان‌ها می‌تواند تقاضای رقم بیشتری کند (مثلا 15 تومان)  و احتمال زیاد، 10 نفر از 20 نفر میتوا... (بیشتر)

۶

مضاربه به معامله‌ای گفته می‌شود که فردی سرمایه نقدی می‌گذارد و طرف مقابل با آن تجارت کرده و دو طرف، در سود بدست آمده شریک می‌شوند.

در این معامله سرمایه‌گذار و مجری دارای نقش مجزا هستند. یعنی مالک یا همان سرمایه‌گذار عهده‌دار هیچ وظیفه و مسئولیتی نیس... (بیشتر)

۵
حجت مردانه زاده ، بنیان گذار افزونه ها دات کام - طراح و توسعه دهنده سیستمهای متن باز

عملا این یک چیز ناموجود و غیرممکن هست... دنبالش نباشید دوست بزرگوار... البته چیزی که گفته شده توسط مدیران این هستش که کلیه لوازم موبایل و گوشی ها ارز دولتی بهشون اختصاص داده شده اما عملا در بازار هیچ فروشنده و تامین کننده ای رو نمیتونید پیدا کنید ک... (بیشتر)

۶
سیاوش محمودیان ، بنیانگذار جواب‌کو

من این جواب رو در ارتباط با بازار هاستینگ ایران می‌نویستم و خیلی از این موارد با توجه به محصولاتی مانند Amazon Web Services و DigitalOcean و ... در خارج از ایران بسیار متفاوت هستند.

در ایران اکثر شرکت‌ها خدمات Shared Hosting یا میزبانی مشترک رو ارا... (بیشتر)

۵
👤 Top Contributors