برو به محتوای اصلی

پزشکی
پزشکی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
شغل یا حرفه
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد پزشکی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره پزشکی بپرس!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

تأثیر جسمی مواد مخدر بر عملکرد جنسی

برخی از افراد بر این باورند که مصرف مواد مخدر دردهای جسمی آنان را کاهش می‌دهد و این سبب بالا رفتن عملکرد آنان در زمان برقراری رابطه جنسی می‌شود. این در حالی است که مصرف این مواد به هر بهانه‌ای بر روی مسائل جنسی آن... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- قاطع باشید اما سرزنش نکنید

قطعا رفتار همسرتان شما را آزار داده است. صرف پول زیاد برای تهیه مواد، وقت نگذاشتن برای خانواده و یا رفتار غیر طبیعی بعد از مصرف شما را عصبانی می‌کند. اما سرزنش و تحقیر او برای اشتباهاتی که انجام داده و آسیب‌هایی که... (بیشتر)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

برای آشنایی بیشتر مقاله علائم، عوارض و آثار اعتیاد به کراک را بخوانید. کراک یک ماده مخدر محرک است که بر سیستم عصبی مرکزی انسان تاثیر می‌گذارد و با بالا بردن خلق، باعث سرخوشی زیاد در فرد می‌شود. کراک یکی از فراورده‌های کوکائین است و از نظر ترکیبات و... (بیشتر)

پاسخاعتیاد

اول از خودتون بپرسین چرا سراغ مواد رفته بودم؟!
بعد بپرسین آیا بعد از مصرف مواد اون مسئله‌ام حل شد؟!
تنهاییم کمتر شد؟ شادی واقعیم بیشتر شد؟ 
وقتی جواب این دوتا سوال رو مدام تو ذهنتون تکرار کنین، ذهنتون آگاه میشه و حالا با آگاهی از اینکه این کار جز... (بیشتر)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

از بین بردن وابستگی به مواد

یکی از دلایل اعتیاد و یا وسوسه برگشت به آن، توانایی نداشتن در کنترل استرس و مدیریت درست آن است. بسیاری از افراد برای رهایی از فشار روانی، سرپوش گذاشتن روی مشکلات و خاطرات تلخ، به مواد مخدر یا الکل پناه می‌آورند. بنابراین ... (بیشتر)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

در مورد مواد غذایی مناسب برای ترک باورهای اشتباه زیادی میان مردم رایج است. برای مثال بسیاری از افراد فکر می‌کنند مصرف روزانه مولتی‌ویتامین‌ها می‌تواند تمام پایگاه‌های مورد نیاز تغذیه‌ای را پوشش دهد. درست است که خوردن قرص‌های مکمل مفید است، اما اغلب... (بیشتر)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1-شناخت برانگیزنده‌های مصرف

برانگیزنده‌ها در واقع موقعیت یا شرایطی هستند که فرد را برای مصرف دوبارۀ مواد تحریک می‌کنند. برانگیزاننده‌ها به دو گروه درونی و بیرونی تقسیم می‌شوند.

برانگیزاننده‌های بیرونی به شرایط و محیطی گفته می‌شود که فرد با قرار گرفتن... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

۱) پذیرفتن، قدم اول در درمان اعتیاد به اینترنت

در ابتدای درمان هرگونه اعتیادی از جمله اعتیاد به اینترنت باید بتوانید این مسئله را به عنوان یک مشکل بپذیرید، طرز فکرتان را تغییر دهید و قبول کنید که در حال آسیب رساندن به خود هستید. تا زمانی که پذیرش ات... (بیشتر)

پاسخپزشکی
پویا عبدی
مشاور روانشناس

مشکلات تخمک‌گذاری

اختلال در تخمک‌گذاری عمده‌ترین دلیل ناباروری در زنان است. 39 درصد از علل ناباروری در زنان به این دلیل رخ می‌دهد که یا تخمک‌گذاری به صورت نامنظم است و یا خیلی کم است. بنابراین باعث می‌شود فرد عادت ماهانه نشود و یا عادت ماهانه‌ی او غ... (بیشتر)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- هویت

فرد اگر نتواند هویت تثبیت‌شده‌ای پیدا کند، تعادل روانی وی به هم می‌خورد و دچار ناامیدی، گوشه‌گیری، انزوا، بی‌اعتمادی خواهد شد که می‌تواند زمینه‌ساز سوء مصرف مواد یا اعتیاد شود. همچنین اختلال بحران هویت در طول زمان منجر به بروز ... (بیشتر)

👤 Top Contributors