برو به محتوای اصلی

نجوم
نجوم
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد نجوم سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره نجوم بپرس!

  • بنا به نظریه‌ای که درباره‌ی منشاء منظومه‌ی شمسی ارائه شده است، در حدود پنج میلیارد سال قبل، غبار ابر مانند عظیمی تشکیل شد و به چرخش در آمد. غبار مورد بحث سپس پهن شد و به صورت یک بشقاب یا صفحه‌ی عظیم در آمد و نقطه‌ی داغ مرکزی آن هم به خورشید مبدل گر... (بیشتر)
۴
داود متولی زاده ، موسس شرکت هلینوس-دکتری هوش مصنوعی-رباتیکز

معمولا دو نوع دسته‌بندی داریم:

با ناظر و بدون ناظر

هر کدوم دارای دو نوع دسته‌بندی به نام‌های کلاسترینگ و کلاسفیکیشن هستن.

روش کار به این صورت هست داده‌ها رو جمع‌آوری می‌کنید و مدلتون رو طراحی می‌کنید با استفاده از یکی از روش‌های بالا و دسته‌بندی رو ان... (بیشتر)

۵

چون طول هر ماه قمری حدود 29 روز و 12 ساعته. پس سال معمولی قمری 354 روز و سال کبیسه قمری 355 روزه.

 

منبع : ویکیپدیا۲۴

۵

دنباله‌دار در واقع گلوله‌ای برفی کیهانی است که از گاز‌های منجمد، سنگ و گرد و غبار ساخته شده است که شامل سه بخش هسته، گیسو و دم می‌باشد. هسته که بخش مرکزی آن است از گرد و غبار و گاز و یخ ساخته شده است. هنگامی‌که دنباله‌دار به نزدیکی خورشید می‌رسد یخ... (بیشتر)

۵
سیامک ،

4.5 میلیارد سال قبل، در روز پیدایش زحل، یک قمر بسیار به آن نزدیک بود و به همین دلیل نتوانست مدار خود را حفظ کند، لذا از هم پاشید و مقداری یخ و بقایای آن همچنان بصورت جرم در اطراف زحل می‌چرخند و بصورت حلقه دیده می‌شوند.

۴
سیامک ،

جهان ما به سمت بی‌نظمی بیشتر و انرژی پتانسیل کمتر می‌رود. تعیین‌کننده شکل اجسام، برآیند نیروهایی هستند که به آنها وارد می‌شوند. زمین روزی کره‌ای مذاب بوده که با سرعت به دور خود می‌چرخیده، بیضی بودن زمین نیز از آنجا باقی مانده. چرا یک قطره آب بدون ت... (بیشتر)

۵
سیامک ،

هر سیاره‌ای که جرم داشته باشد، جاذبه دارد، حتی توپ پینگ پونگ هم جاذبه دارد، ولی آنقدر ناچیز است که قابل صرف نظر کردن است.

۴
حجت مردانه زاده ، بنیان گذار افزونه ها دات کام - طراح و توسعه دهنده سیستمهای متن باز

بنده به شخصه این مسئله رو مورد تایید نمیدونم چون شخصیت هر فرد از عوامل زیادی تشکیل میشه و پیکربندی میشه و در یک جسم و روح انسان به نمایش در میاد...خیلی تمایل دارم که دلیل عقلانی و منطقی دوستانی که به این نظریه‌ها معتقد هستند رو بشنوم چون برای بنده ... (بیشتر)

۳

«طالع‌بینی» یا Astrology به ایده‌ای باستانی اطلاق می‌شود که از تاثیر «وضعیت ستارگان در کره‌ی آسمان بر زندگی افراد» سخن می‌گوید. این ایده مبتنی بر سوژه‌های زمینی است و ریشه‌اش به نوعی نگاه «انسان‌مرکزی» باز می‌گردد (اینکه همه چیز برای انسان خلق شده ... (بیشتر)

۱۰
سیدمحمدرضا احمدی ، شخصیت شناسی انیاگرام

شاید علمی نباشه‌، اما ممکنه واقعی باشه. دلیل منم اینه: 

ما در دنیایی زندگی میکنیم که هم فیزیک موثره و هم متافیزیک، هم ماده و هم انرژی. قانون پایستگی ماده و انرژی هم مشخصه چیه.

موقعیت ستاره‌ها و نحوه قرارگیری و آرایششون در زمان‌های مختلف، ... (بیشتر)

۵
👤 Top Contributors