برو به محتوای اصلی

شیمی
شیمی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد شیمی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره شیمی بپرس!

محمد غفاری ، مترجم زبان انگلیسی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه

والا من که تخصصی در این حوزه ندارم اما ظاهرا تبدیل اتانول به متانول ممکنه (از لحاظ شیمیایی عرض می‌کنم). فرمولش رو هم خانمی در Quora گذاشته بودند که من همون رو در پایین براتون آوردم. اما به نظر تبدیلش کار راحت و منطقی‌ای به نظر نمی‌آد.

فرمول تبدیل ات... (بیشتر)
۸

زغال زیستی یا بیوچار (Biochar) زغال تهیه شده از زیست توده‌های گیاهی و ضایعات کشاورزی است که سوختن آن‌ها در حضور کم و یا عدم حضور اکسیژن انجام می‌شود. این ماده به علت سرعت تجزیه بسیار کند نسبت به سایر مواد آلی ظرفیت زیادی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای ... (بیشتر)

۶

ظرفیت گرمایی به معنی میزان گرمایی است که به یک ماده داده می‌شود تا دمای آن به اندازه یک درجه سانتیگراد افزایش یابد. ظرفیت گرمایی به حالت فیزیکی، خواص شیمیایی و ساختار مواد بستگی دارد. هیدروژن بسیار سبک است و تنها یک لایه الکترونی دارد و همین باعث ش... (بیشتر)

۵

تیزاب ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

  • در شیمی، تیزاب نام تجاری نیتریک اسید است. در افغانستان به همه انواع اسید، تیزاب گفته می‌شود.
  • تیزاب (داراب) یکی از روستاهای واقع در بخش مرکزی شهرستان داراب در استان فارس ایران است.
  • در جغرافیا، تیزاب رودخانه‌ای در ا... (بیشتر)
۸

تیزاب یک محلول به رنگ قرمز و یا زرد است که بسیار خورنده و دودکننده می‌باشد. این محلول از ترکیب اسید نیتریک غلیظ و اسید هیدروکلریدریک غلیظ به نسبت حجمی یک به سه به دست می‌آید که به آن تیزاب سلطانی گفته می‌شود. اگر مخلوط قوی‌تری نیاز باشد ب... (بیشتر)

۴

الکل صنعتی از نظر ماهیت هیچ فرقی با الکل سفید یا الکل طبی ندارد و هر دوی آنها اتانول یا الکل اتیلیک می‌باشند. اما برای جلوگیری از سوء استفاده از آنها و بنا به دلایلی نظیر گرفتن مالیات از نوشابه‏‌های الکلی، کارخانجات تولید کننده الکل مواد سمی، مواد ... (بیشتر)

۱۰
ناشناس

اگر هنوز رنگ نکردید یه سری رنگ‌ها هستن Water Based و بدون بو. من استفاده کردم واقعا عالی بود و تنوع رنگیش هم بسیار بالاست و قابل شستشو.

۶

در هوای آزاد، نقره با هیدروژن سولفید H2S (همون چیزی که باعث بوی بد تخم مرغ گندیده هستش) ترکیب میشه و نقره سولفید تشکیل میده که همون سطح کدری هست که ما میبینیم. 

2Ag(s) + H2S(g) => Ag2S(s) + H2(g) h

دقت کنین که این واکنش یه طرفه هست و راه برگش... (بیشتر)

۴

بازگذاشتن پنجره‌ها لازمه البته باید مراقب بود غبار و پرز روی رنگ خیس دیوار ننشینه.

یک پنکه روشن بسمت دیوار رنگ شده که هوا رو به طرف پنجره هل بده خوبه.

اگر یک اتاق رنگ شده هم دارید یک پنکه اضافی داخل اتاق بذارید (روبه دیوار) تا هوارو بسمت بیرون اتاق ه... (بیشتر)

۱۰
کاوه متمادی ، مشاور تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین

مدتی است که از گاز ازن در کنار کلر در استخرهای عمومی استفاده می‌شود. ازن اکسیدکننده‌ای بسیار قوی می‌باشد که قابلیت حذف ترکیبات بیماری‌زای کلر و بی‌اثر کردن کلیه میکروارگانیسم‌های مقاوم در برابر کلر را دارا می‌باشد. این ماده بر خلاف کلر ترکیبات مضر ... (بیشتر)

۵
👤 Top Contributors