برو به محتوای اصلی

تجربه در زندگی
تجربه در زندگی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد تجربه در زندگی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره تجربه در زندگی بپرس!

آکو بیری ، نویسنده و محقق

من برای سیستم خانگی که جمع کردم بسیار تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که حافظه‌های اس‌اس‌دی سامسونگ از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و برای اطمینان عرض کنم که همه متخصصان هم همین مارک رو به من پیشنهاد دادند.

۵

میتونید از پماد زینک اکساید بعد از حموم استفاده کنید. تا جایی که میدونم بیشتر ورزشکارا استفاده میکنن. پیشنهادم این پماده چون تعریق کردن باید وجود داشته باشه اما این پماد بو رو از بین میبره. 

۳

ساخت یک عادت و یا تغییر یک عادت، اصولاً کار پیچیده و مشکلی است. چرا؟ چون ما در اینجا با یک موجودِ فوق‌العاده هوشمند و خسیس به نام مغز سروکار داریم. حال اینکه چطور از پسِ این موجود برآییم، خود موضوع مهمی است.

آقای استفان گایز روشِ MiniHabits را برای ... (بیشتر)

۱

دو تا از مهمترین ثروت‌های آدمی:

  1. اعتقاداتش
  2. مسئولیت‌پذیری‌اش.

جالبه که هر دو رو همین الان می‌تونی داشته باشی. پس برای به دست آوردن و حفظشون تلاش کن.

۴

برای من، بزرگترین علت این بود که اصولاً نگاه درستی به مقوله‌ی عادت و تغییر دادنش نداشتم.

اینکه فکر کنیم عادت‌ها را میشه به راحتی تغییر داد بزرگترین اشتباهه و اینکه فکر کنیم انگیزه و اراده بزرگترین ابزار برای این مسئله است هم یکی دیگه از اشتباهات می‌... (بیشتر)

۴

پیشنهاد می‌کنم این مقاله۵ را بخوانید. به صورت موثری به مقوله شانس پرداخته.

 

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تحقیقات نشان داده است که ظرفیت امید به زندگی در همۀ افراد وجود دارد و حتی اگر در برخورد با موانع امید خود را از دست بدهند، باز هم می‌توان به آن‌ها آموزش داد که چگونه امیدوارانه فکر کنند. برای آموزش امیدواری، آموزش‌هایی در رابطه با عناصر سه‌گانه امی... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

به دنبال یک راهنما باشید

برای حل مشکل و ترک خود ارضایی خجالت نکشید. با اینکه ممکن است فکر کنید این یک رفتار سالم است اما در نهایت ممکن است به حدی برسید که نتوانید در مقابل میل به خود ارضایی مقاومت کنید. مشاوران و روانشناسان، افرادی هستند که در این ز... (بیشتر)

۳

یک خودروی نو و به اصطلاح صفر کیلومتر در 30 هزار کیلومتر اول تقریبا (در صورت سلامت فنی کارخانه‌ای) فقط به بنزین و روغن و یکسری قطعات مصرفی مثل لنت و تسمه احتیاج داره. بین کیلومتر 30 هزار تا 60 هزار لوازم مصرفی گران‌قیمت‌تری برای ماشین نیاز هست که ام... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

همیشه باید از خود سوال‌های اساسی بپرسید. هدف‌تان از خودشناسی چیست؟ چرا می‌خواهید معنایی برای زندگی‌تان پیدا کنید؟ مگر شما نمی‌توانید مانند حیوانات صرفاً براساس غریزه و طبیعت‌تان عمل کنید؟ بنظر می‌رسد نکته اصلی همین جاست. انسان تنها موجودی است که زب... (بیشتر)

۴
👤 Top Contributors