برو به محتوای اصلی

روانشناسی
روانشناسی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد روانشناسی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره روانشناسی بپرس!

1- عدم اعتماد به نفس کافی

زمانی که خود کم‌بینی و عدم اعتماد به نفس در افراد وجود نداشته باشد، گرایش به مقایسه خود با دیگران به طور طبیعی شکل می‌گیرد و روز به روز قوی‌تر می‌شود. شاید علت این امر این است که می‌خواهیم بدانیم چرا نمی‌توانیم مانند دیگران... (بیشتر)

۱

1. با همسرتان گفتگو کنید: چه کسی تعیین‌کننده است

این موضوع را به همسر خود بگویید که زندگی مشترک شما تنها به شما تعلق دارد. نقش دیگران در تصمیم‌گیری‌های شما برای زندگی مشترکتان صرفا در حد پیشنهاد دادن است. شما و همسرتان در قبول یا رد این پیشنهادات مخ... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مصرف دارو‌های روان‌پریشی ممکن است بر میل جنسی این افراد تاثیر بگذارد و منافع جنسی بیمار را کاهش دهد. اگر این مسئله مشکل‌ساز شد می‌توانید با مشورت پزشک اختلالات جنسی را توسط دارو‌های مکمل درمان کنید، علاوه بر دارو‌های روان‌پریشی عوامل جسمانی و روان‌... (بیشتر)

۱
نیلوفر پارسا ، کارشناسی طراحی صنعتی

بله حتما همین طوره. من برای مدتی استرس درس و امتحان داشتم و مشاور روانشناسم از من خواست حین امتحان بنویسم و البته در طول هفته هر روز افکار نگران‌کننده‌ام و حتی ایده‌هایم را بنویسم تلنبار نشن. در مستندی هم دیدم کارشناس‌ها در مورد این روش گفتن. غیر ا... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

شما می‌توانید تشخیص دهید که جزو افراد نامناسب برای ازدواج باهم هستید یا نه. از نشانه‌های فرد خسیس در دوران نامزدی، کادو نخریدن است. او تا جای ممکن از کادو خریدن طفره می‌رود. اگر هم بخرد معمولا چیز بسیار بی‌ارزشی می‌خرد که البته سال‌ها عمر کند و باد... (بیشتر)

۳

1.به قول و عهد خود پایبند باشید

قول دادن و تعهد شما در دوستی بسیار مهم است. اگر زیر قول‌های خود بزنید از اعتبار خود کم کرده‌اید و دیگران کمتر روی شما حساب باز میکنند. هیچ‌گاه قولی ندهید که نمی‌توانید به آن عمل کنید یا حداقل عادت نکنید که همیشه قول ب... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- علل تربیتی: مراقبت‌های شدید والدین از فرزند، ترس فرزند از تنبیه و سرزنش والدین، محرومیت فرزند از محبت والدین، عدم دریافت استقلال در نوجوانی از والدین، توقع والدین از فرزند برای اطاعت و تسلیمِ همیشگی.

2- علل روانی: استرس محیطی و عدم احسا... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- تکانشگری

تِکانشگری ویژگی رفتاری مربوط به شخصیت است که باعث می‌شود افراد در لحظه و بدون فکر قبلی تصمیم بگیرند و عمل کنند. از آنجایی که این  افراد مدت زیادی را صرف فکر کردن نمی‌کنند و سریعاً عمل می‌کنند معمولاً  نمی‌توانند قضاوت دقیق و در... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

روانشناسی ازدواج: تصمیم‌گیری برای ازدواج

همان‌طور که گفتیم یکی از مباحث روانشناسی ازدواج تصمیم‌گیری برای آن است که نقش مهم و حیاتی در زندگی شما ایفا می‌کند. اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید و دست به انتخاب اشتباه بزنید ممکن است در زندگی مش... (بیشتر)

۱

روش‌ها و رویکردهای مختلفی برای تغییر عادت و ایجاد عادت‌های جدید وجود داره.

به نظر می‌رسه یکی از بهترین و موثرترین روش‌های روش استفان گایز۷ باشه.

اینکه برای حل این موضوع پیچیده‌ی زندگی باید به ساختار مغز و کارکردهای آن توجه ویژه داشت و بر اساس اقتضای آ... (بیشتر)

۱
👤 Top Contributors