برو به محتوای اصلی

سلامت
سلامت
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد سلامت سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره سلامت بپرس!

ناشناس
  1. صمغ (امروزه پلیمرهای پلاستیکی یا پارافین جامد)
  2. شیرین کننده (شکر یا قندهای مصنوعی)
  3. نرم کننده (مثل گلیسیرین و لیسیتین)
  4. سفیدکننده (تیتانیوم دی‌اکسید)
  5. مواد رنگی (غیر محلول)
  6. اسانس (نعنا، اکالیپتوس و...)
  7. دیگر افزودنی‌ها در بعضی آدامس‌ها (کافئین، فلوراید و...)
۳
لیدر ،

آنلی بیتون می‌گوید:
۱ـ اگر خواب ببینید یکی از اطرافیان شما مرده است، نشانه مقابله با ناامیدی و پریشانی و از هم پاشیدگی است.
۲ـ اگر در خواب خبر مرگ یکی از دوستان یا اقوام خود را بشنوید، نشانه آن است که بزودی درباره دوست یا نزدیکان خبر بدی می‌شنوید.
۳ـ ... (بیشتر)

۴

غذاهای آبدار.

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

برای درمان بدغذایی کودک‌تان ابتدا باید منشا آن را پیدا کنید. معمولا منشا بدغذایی کودک‌تان را می‌توانید در شیوۀ فرزندپروری خود بیابید. برخی شیوه‌های نادرستی که والدین برای غذا دادن به کودک به کار می‌برند، دلیل اصلی بدغذایی کودک می‌باشد. برای مثال بر... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

ابتدایی‌ترین بخش مغز ساقۀ مغز نام دارد. این بخش از مغز مسئولیت کنترل عملکردهای پایه‌ای، مانند هوشیاری، تنفس، فشار خون و درجه حرارت بدن را بر عهده دارد. در بالای ساقه مغز، بخش عاطفی است که به آن دستگاه لیمبیک می‌گویند. وظیفه دستگاه لیمبیک، کنترل هور... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

بیش از 90 درصد تب‌هایی که کودکان دچار آن می‌شوند توسط عفونت‌های ویروسی آغاز می‌شوند که به دریافت آنتی‌بیوتیک نیاز ندارند. اما اگر تب ناشی از عفونت‌های باکتریایی نظیر عفونت مجاری ادراری یا گلودرد چرکی باشد در اکثر اوقات (اما باز هم نه همیشه)، برای ب... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

معمولا پزشک زمانی برای کودک شما آنتی‌وتیک تجویز می‌کند که او دچار بیماری‌های عفونی شده باشد. اگر شما مطمئن نیستید که فرزندتان باید آنتی‌بیوتیک مصرف کند، می‌توانید در مورد علت تجویز داروها از پزشک خود سوال کنید. موارد زیر نمونه‌ای از بیماری‌های عفون... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

داشتن خواب کافی از ضروریات مهم در زندگی است، چرا که میزان و کیفیت خواب مستقیما بر عملکرد فرد در طول روز تاثیر می‌گذارد. خواب کافی در طول شبانه روز نیروی بدن، توازن احساساتی، خلاقیت، سرزندگی جسمی و حتی وزن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

جالب است که حتی د... (بیشتر)

۳
محمد ، مهندسی نرم افزار

فارغ‌التحصیل پزشکی بین‌المللی، در تعریف به شخصی اطلاق می‌شه که مدرک پزشکی پایه را از یک دانشکده پزشکی درخارج از ایالات متحده و کانادا، دریافت کرده است. در واقع این مدرک، توسط یک هیاًت تائید صلاحیت در ایالات متحده، نظیر کمیته ارتباطات آموزش پزشکی یا... (بیشتر)

۴
تشک روما ،

زمانی که صبح‌ها به هنگام بیدار شدن، با کسالت و درد عضلانی و کوفتگی بدن مواجه میشوید و احساس خستگی میکنید، بدانید که این علایم نشان‌دهنده غیر استاندارد و یا فرسوده بودن تشک تخت شماست و زمان تعویض آن فرا رسیده است.

اگر بدخواب هستید، سخت به خواب میروید... (بیشتر)

۳
👤 Top Contributors