برو به محتوای اصلی

سلامت
سلامت
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد سلامت سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره سلامت بپرس!

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

لغزش، جزء طبیعی بهبودی!

بیشتر خانواده‌ها وقتی پس از ترک لغزش عضو مبتلا به اعتیاد را می‌بینند یا حداقل به آن مشکوک می‌شوند تصور می‌کنند که درمان به کلی شکست خورده و راه برگشتی وجود ندارد. به همین دلیل معمولا خانواده‌ها همیشه نگران هستند. این نگر... (بیشتر)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

درمان استرس

استرس‌ و عوامل بیرون در عود دردهای روانی تنی (پا درد و سایر عضلات بدن) ناشی از ترک اعتیاد رابطه‌ای مستقیم دارند. در روان‌درمانی به افراد کمک می‌شود تا راه‌های مقابله و درمان استرس را بیاموزند و شرایط محیطی و زندگی خود را تحت کنترل د... (بیشتر)

پاسخسلامت
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- مدیریت و کنترل استرس توسط تکنیک‌های کنترل استرس مثل یوگا و مدیتیشن، تجسم‌سازی، ورزش، انجام کارهای مورد علاقه و...

2- ماساژ سر و حمام با رزماری و آویشن و مقداری روغن زیتون یا نارگیل

3- کمپرس سرد و دوش آب داغ

4- استفاده از سرکه‌ی سیب

5- مصرف نعناع فلف... (بیشتر)

پاسخپزشکی
هادی

با توجه به اینکه من خودم هم دیسک کمر دارم معمولا دیسک کمر درمان دائم ندارد و بهترین درمان ‍‍آن راه رفتن در استخر (عمق کم) می‌باشد.

پویا عبدی
مشاور روانشناس

تأثیر مواد مخدر بر بدن به‌گونه‌ای است که همه چیز را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. متخصصان سلامت معتقدند افرادی که به سوءمصرف مواد می‌پردازند بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا به ویروس HIV هستند. هم‌چنین احتمال انتقال این بیماری از طریق آن‌ها نیز بسیار ... (بیشتر)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

برنامه ترک اعتیاد 12 قدمی روشی با جهت‌گیری معنوی قوی است. این روش بر اساس اقرار به عجز فرد و یاری گرفتن از قدرت برتر شکل گرفته است. گروه دوازده قدم یک محیط امن، سالم و حمایتی است و از افراد معتادی که مصرف مواد یا رفتار اعتیادی‌شان را کنار... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

تأثیر جسمی مواد مخدر بر عملکرد جنسی

برخی از افراد بر این باورند که مصرف مواد مخدر دردهای جسمی آنان را کاهش می‌دهد و این سبب بالا رفتن عملکرد آنان در زمان برقراری رابطه جنسی می‌شود. این در حالی است که مصرف این مواد به هر بهانه‌ای بر روی مسائل جنسی آن... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- قاطع باشید اما سرزنش نکنید

قطعا رفتار همسرتان شما را آزار داده است. صرف پول زیاد برای تهیه مواد، وقت نگذاشتن برای خانواده و یا رفتار غیر طبیعی بعد از مصرف شما را عصبانی می‌کند. اما سرزنش و تحقیر او برای اشتباهاتی که انجام داده و آسیب‌هایی که... (بیشتر)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

برای آشنایی بیشتر مقاله علائم، عوارض و آثار اعتیاد به کراک را بخوانید. کراک یک ماده مخدر محرک است که بر سیستم عصبی مرکزی انسان تاثیر می‌گذارد و با بالا بردن خلق، باعث سرخوشی زیاد در فرد می‌شود. کراک یکی از فراورده‌های کوکائین است و از نظر ترکیبات و... (بیشتر)

پاسخاعتیاد

اول از خودتون بپرسین چرا سراغ مواد رفته بودم؟!
بعد بپرسین آیا بعد از مصرف مواد اون مسئله‌ام حل شد؟!
تنهاییم کمتر شد؟ شادی واقعیم بیشتر شد؟ 
وقتی جواب این دوتا سوال رو مدام تو ذهنتون تکرار کنین، ذهنتون آگاه میشه و حالا با آگاهی از اینکه این کار جز... (بیشتر)

👤 Top Contributors