برو به محتوای اصلی
سوال
زبان
امیرحسین‌سلطانی
۳ ماه پیش پرسیده شده

یادگیری دو زبان همزمان چه فوایدی دارد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

یادگیری دو زبان همزمان به دلیل اینکه شما را با فرهنگ و تاریخ کشورهای مختلف آشنا می‌کند و به شما جهان‌بینی می‌دهد جذاب است. وقتی که بتوانید به خوبی یک زبان خارجی را صحبت کنید اعتماد به نفستان را بالا می‌برد و شما را هم به یادگیری بیشتر ترغیب می‌کند. 

فواید یادگیری چند زبان همزمان

با یادگیری همزمان دو زبان مغز خود را تمرین بدهید.

تحقیقات نشان می‌دهند که زبان‌آموزانی که به صورت همزمان 2 زبان را می‌آموزند نسبت به کسانی که 1 زبان یاد می‌گیرند هنگام آزمون‌های مختلف بهتر می‌توانند تمرکز کنند و نتایج بهتری هم بگیرند . دلیل آن هم تقویت بخش اجرایی و عملکردی مغز هنگام یادگیری 2 زبان به صورت همزمان است.

این سیستم عملکردی مغز به افراد اجازه می‌دهد که بهتر تمرکز کنند و از عهده مولتی‌تسک (انجام چند کار به صورت همزمان) بهتر برآیند. افراد چندزبانه مدام از لغات و گرامرهای زبان‌های مختلف استفاده می‌کنند و به همین دلیل قادر خواهند بود در کارهای خود بتوانند بهتر تمرکز داشته باشند.

تقویت انعطاف‌پذیری شناختی

افراد چندزبانه از انعطاف‌پذیری شناختی بهتری برخوردار هستند. بخشی از مغز که وظیفه یادگیری زبان را دارد باعث می‌شود که بتوانند یک مطلب را به روش‌های مختلف ابراز کنند و همین به افراد چند‌زبانه در حل مشکلات برتری قابل توجهی می‌دهد. همچنین خلاقیت اینگونه افراد بالاتر است و بهتر می‌توانند شرایط را آنالیز کنند و و سریع‌تر راه‌حل‌هایی برای مشکلات پیدا کنند. 

یادگیری همزمان دو زبان می‌تواند از بیماری‌های ذهنی جلوگیری کند

تحقیقات بسیاری نشان داده است که یادگیری همزمان چند زبان می‌تواند ریسک بیماری‌هایی نظیر آلزایمر در سنین پیری را کاهش دهد.

از بیمارانی که دچار به آلزایمر هستند آن‌هایی که به 2 زبان صحبت می‌کنند با سرعت کمتری نشانه‌های بیماری را بروز می‌دهند و سرعت پیشرفت آلزایمر در آن‌ها نسبت به افرادی که فقط 1 زبان صحبت می‌کنند کمتر است.