برو به محتوای اصلی
امیرحسین‌سلطانی
۴ ماه پیش پرسیده شده

تفاوت‌های قفل الکترونیکی و مکانیکی چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بیشتر افرادی که قصد خرید قفل‌های الکترونیکی را دارند این سوال را می‌پرسند که این قفل با قفل‌های سنتی و مکانیکی‌ای که خریداری می‌کنیم چه تفاوت‌هایی دارند، و کدام یک از آنها بیشتر می‌توانند بهتر پاسخگویی نیازشان باشند؟

قفل مکانیکی چیست؟

این قفل‌ها، همان قفل‌هایی هستند که از گذشته از آنها استفاده می‌کنیم و با استفاده از کلید باز می‌شوند، هنوز هم روی درب اکثر ادارات و خانه‌ها این قفل‌ها نصب شده‌اند.
مشکل این قفل‌ها امنیت پایین و آسان بودن سرقت از آنها است، سارقان به سادگی با یک سنجاق یا سیم می‌توانند این قفل‌ها را باز کرده و به داخل ساختمان دسترسی پیدا کنند.
همچنین به این دلیل که مدت زمان زیادی است که از آنها استفاده می‌شوند، همه سارقان مکانیزم بازکردن آنها را می‌دانند.

قفل الکترونیکی چیست؟

قفل الکترونیکی از جدیدترین تکنولوژی‌های امنیتی دیجیتالی است که به جای کلیدهای مکانیکی از رمز، کارت و یا اثر انگشت استفاده می‌شود. انرژی مورد استفاده برای کار کردن قفل‌های الکترونیکی توسط برق یا باتری‌های قلمی تولید می‌شود.
امکان سرقت از این قفل‌ها به دلیل تکنولوژی پیشرفته‌ای که دارند تقریبا غیر ممکن است. اما نصبشان نیاز به دانش فنی است و حتما باید نحوه نصبشان را بدانید.
قفل‌های الکترونیکی معمولا به تلفن همراه نیز متصل می‌شوند و می‌توان آنها را از راه دور به صورت ریموت کنترل کرد و وارد خانه شد. از برترین برندهای تولیدکننده قفل کارتی و الکترونیکی می‌توان به برند: یوکا، سامسونگ و یال اشاره کرد.

سوالات مشابه

آمار سوال

۴۲ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۴ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه