برو به محتوای اصلی
کاشانه‌مدرن
فروشگاه اینترنتی کاشانه مدرن
سال گذشته پرسیده شده

سانترال چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

کاشانه‌مدرن
فروشگاه اینترنتی کاشانه مدرن

سانترال در واقع شبکه مخابراتی هوشمند است که با پشتیبانی از خطوط شهری استفاده از خطوط تلفن را برای کاربران راحت می‌کند و حتی ویژگی‌های دیگری نیز برای کاربران دارد. شرکت‌های مختلفی در زمینه سانترال فعالیت می‌کند و هر شرکتی مدل‌های مختلفی را در این زمینه طراحی می‌کنند.

برای مثال شرکت پاناسونیک ۳ سری دستگاه را روانه بازار کرده است: 1- سری کم‌ظرفیت ۲- پرظرفیت دیجیتال 3- پرظرفیت تحت شبکه.

شاید شما هم بارها از این سیستم استفاده کرده باشید برای مثال وقتی با قسمت‌های خاصی از دانشگاه، یک شرکت بیمارستان و... تماس میگیرید. بعد از شماره‌گیری شماره اصلی آن شرکت یا سازمان یک صدای ضبط شده شما را راهنمایی می‌کند با شماره‌گیری اعداد به بخش مورد نظر خود وصل شوید.

راهنمای صوتی سانترال چیست

یکی از مهمترین ویژگی‌های دستگاه سانترال راهنمای صوتی سه مرحله‌ای یا تلفن گویا سرویس دینا (به ازای هر کارت دیزا یا کارت تلفن گویا بر روی سانترال به کسانی که از بیرون از شبکه تماس می‌گیرند اما این کار را می‌دهد بدون استفاده از اپراتور، به داخلی سانترال موردنظرشان وصل شوند. در واقع فرد تماس گیرنده به یک پیغام صوتی گوش می‌دهد که با راهنمایی آن مقام سعودی به واحدی و شخص مورد نظرشان متصل می‌شود) است. با این امکانات کاربران در کمترین زمان به راحت‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن به واحد مورد نظرشان وصل می‌شوند.

برنامه‌ریزی دستگاه سانترال

برنامه‌ریزی‌های دستگاه سانترال از طریق تلفن و نرم‌افزار انجام می‌شود. در سری‌های کم‌ظرفیت از طریق هم تلفن و هم نرم‌افزار می‌توان برنامه‌ریزی را انجام داد اما در سریال پرظرفیت چون خطوط شهری و داخلی حجم زیادی دارد از طریق تلفن نمی‌توان برنامه‌ریزی را انجام داد و فقط از نرم‌افزار استفاده می‌شود و با اتصال مرکز تماس به کامپیوتر امکان‌پذیر می‌شود.

سوالات مشابه

آمار سوال

۳۴ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه