برو به محتوای اصلی
شقایق نبی‌بخش
مهندس کامپیوتر
۴ سال پیش پرسیده شده

کبد چرب چگونه ایجاد می‌شود؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

دوست عزیزمون به نکات خوبی اشاره کرد در تکمیل صحبت‌های ایشون باید عرض کنم که علاوه بر دانستن اینکه چه طور کبد چرب میشه، باید یه نکته خیلی مهمی رو دقت کنید و اونم اینکه باید ببینید چه چیزایی چربی بدن رو سفت میکنه. دوستمون به آب یخ اشاره کرد، تنها آب یخ نیست در کل هر چیزی که خیلی یخ و تگری باشه دو پیامد منفی داره در استفاده کردنش، اول اینکه چربی رو سفت میکنه در ثانی به عصب آسیب وارد میکنه این نکته دوم در کتاب بوعلی سینا بهش اشاره شده. درنتیجه سفت شدن این چربی‌ها باعث میشه چربی‌های کبد هم باقی بمونه و عملکرد کبد رو دچار مشکل کنه

وقتی فردی غذاهایی میخوره که چربی اشباع داره به کبد چرب مبتلا میشه و عوارضشم خیلی زیاد یکی از بارز‌ترین اون‌ها اختلال در عملکرد صفرا که خودش موجب به وجود اومدن سنگ صفرا میشه و سنگ صفرا هم باعث یرقان یا همون زردی میشه.

ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر

بهتر است ابتدا از قدرت و نقش کبد در بدن براتون بنویسم. کبد نقش یک بیمارستان مجهز را برامون بازی میکنه یک بیمارستان به تمام معنا مجهز و فوق هوشمند.

دانشمندان تا امروز تونستن مغز، قلب، کلیه و سایر اعضای بدن را بازآفرینی و حتی تولید کنند ولی وقتی پروژه کبد را مورد مطالعه قرار دادن متوجه شدند برای تولید کبد باید فضای به مقیاس 400 هکتار نیاز است و این فضا در بدن ما وجود ندارد لذا هنوز یکی از معماهای حل‌نشده بشر است. بهتر است کبد را یک بیمارستان فوق هوشمند فرض کنیم.

وقتی غذاها و نوشیدنی‌های چرب و شیرین  غیر ویتامین میخوریم مثلا نان سفید و یا برنج سفید کبد خیلی سریع این کربوهیدرات غیر ویتامین را در خودش ذخیره میکند تا به سایر اعضای بدن آسیب نرسد اگر این داستان غذاها و خوردنی و نوشیدنی‌های غیر ویتامین ادامه پیدا کند ذخیره‌های کبد انباشته شده و راه خروجی هم نداره لذا کبد آنها را روی هم تلنبار کرده و اینجاس که میگیم کبدمون چرب شده.

اگر خواستیم از این بیمارستان فوق هوشمند مواظبت کنیم باید سبزی‌ها، میوه‌ها و غذاهای سالمی چون برنج قهوه‌ای، نان سبوس‌دار و روغن‌های گیاهی جایگزین غذاهای امروزیمون کنیم.