برو به محتوای اصلی
ناشناس
۶ سال پیش پرسیده شده

فایده‌های ماساژ چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

ماساژ از قدیم‌الایام در ایران وجود داشته فقط اسم آن مشت ومال بوده است. ماساژ درمان بسیاری از بیماری‌ها است مانند:

  • افسردگی: وقتی دچار استرس زیادی هستید هورمن شادی‌آور در بدنتان کمتر ترشح می‌شود و به جای آن هورمون استرس ترشح می‌شود. وقتی ماساژ می‌گیرید استرس تحت کنترل در‌می‌آید و بدنتان حس بهتری پیدا می‌کند.
  •  ضد درد و یکجا‌نشینی: مشکل ما از وقتی شروع نشد که صندلی کشف شد، بلکه از وقتی شروع شد که نوع شغل‌هایمان عوض شد و ما را از دل طبیعت و سرزمین به پشت میز و کامپیوتر کشاند و به زندگی مدرن عادت پیدا کردیم! درست بعد از یکجانشینی و ساکن بودن و زندگی مدرن که بعد از یکجانشین شدن اجدادمان اتفاق افتاد، مشکلات عضلانی ما هم شروع شدند. نشستن‌های طولانی مدت ما منجر به تغییر فرم بدن ما شدند و مشکلات زیادی را برایمان ایجاد کردند. یکی از این مشکلات هم کمردردهای مزمن است که حتی جوان‌های امروزی هم با آن آشنا هستند.  

      براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که از هر 10 آمریکایی 8 نفر کمردرد دارند؛ اما خوشبختانه ماساژ گرفتن می‌تواند تا حد زیادی این مشکل را حل کند. 

  •  شبیه ویتمامین ث :کار اصلی ویتامین ث بالا بردن سیستم دفاعی بدن است و روش طبی مکمل آن ماساژ است و ماساژ در این زمینه می‌تواند بسیار مفید باشد. برای افرادی که دچار بیماری ایدز هستند ماساژ توصیه می‌شود.
  • کاهش درد زایمان: در دوران بارداری، بدن خانم‌ها دچار تغییرات زیادی می‌شود. این تغییرات و نگرانی ناشی از آنها هم می‌تواند منجر به نگرانی بعضی از مادران شوند. جالب است بدانید نوعی از ماساژ دقیقا به ماساژ بارداری معروف است و برای این دسته از خانم‌ها طراحی شده است. در این روش ماساژتراپیست با استفاده از بالش‌های مخصوص، شما را در وضعیت مناسب ماساژ قرار می‌دهد که کاملا احساس راحتی کنید. تحقیقات نشان داده‌اند استفاده از ماساژ در  دوران بارداری می‌تواند ورم دست‌ها و پاها را کم کند و دردهای ماهیچه‌ها و مفاصل را نیز از بین ببرد. 

روش‌‌های ماساژ:

 ماساژ کالیفرنیایی، اسلن، تایلندی و سوئدی و.... وجود دارد که معروف‌ترین‌های آن سنگ‌درمانی و سوئدی هست.

1) سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد.

2) دستگاه عضلانی را تقویت می‌کند.

3) درد مفاصل را کاهش می‌دهد.

4) گردش خون را افزایش می‌دهد.

5) دستگاه تنفسی و گوارشی را بهبود می‌بخشد.

6) بر روی پوست و بافت‌های سلولی زیر پوستی تاثیر مثبتی دارد.

مطالعه کامل: https://irest.co/massage-benefit/۳۹