برو به محتوای اصلی
۲ سال پیش پرسیده شده

در حال حاضر با توجه به شرایط جدید واردات و همینطور نوسان قیمت ارز، آیا پمپ‌های ایتالیایی داخل بازار واقعا اصل هستند؟ و وضعیت گارانتی‌ها به چه صورت هست؟ کسانی که تجربه در این خصوص دارن زحمت بکشن بگن چه برندی در حال حاضر برای پمپ‌های صنعتی و خانگی پیشنهاد میشه؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

محمد مظاهری

با سلام، با دوستمون موافقم به اضافه اینکه الان اکثر پمپ‌ها که به اسم ایتالیایی موجودند، فیک و چینی هستند. تجربه نشون داده مارک‌های چینی با گارانتی و با کیفیت، کارکرد بهتری دارند. فکر کنم پمپ‌های لیو در حال حاضر شرایط بسیار خوبی دارند.

مازیار میر عماد
عضو تیم فنی مجموعه آتور صنعت

برندهای ایتالیایی معروف مانند اسپرونی و پدرولا همیشه با مشکل نمونه‌های غیر اصل چینی در بازار مواجه هستن. بنابراین باید مطمئن باشید که حتما از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید. افزایش ناگهانی و زیاد قیمت ارز و همچنین محدودیت‌های تراکنش‌های بازرگانی در خصوص واردات، منجر به افزایش چشم‌گیر قیمت تجهیزات صنعتی شده. از طرف دیگه بعضی از برندهایی که پیش از این در بازار خیلی رایج و محبوب بودن، با مشکل عدم امکان تامین قطعات یدکی مواجه شدن، و چه بسا به خاطر پیدا نشدن یک پروانه یا پوسته پمپ لازم می‌شه که آن پمپ کامل کنار گذاشته بشه و پمپ جدیدی جایگزین بشه. بنابراین موقع خرید در هر مقطع زمانی، حتما پمپ مورد نظر رو از نمایندگی معتبر که کار ارائه خدمات پس از فروش رو هم انجام میده خریداری کنید که خیالتون از بابت قطعات یدکی دستگاه تا چند سال آینده راحت باشد. در خصوص گارانتی هم حتما کارت یا برچسب گارانتی رو از فروشنده دریافت کنید.