برو به محتوای اصلی
آسو.۱۹۸۹
۳ سال پیش پرسیده شده

چطور میشه گوشی آیفون را ریست کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پریناز صالحی
برنامه نویس اندروید

مطمئنا قبل از پاک کردن اطلاعات مهم گوشی (هواوی، شیائومی و... هر چی) خود نیاز داریم که آنها را در جایی ذخیره کنیم. همانطور که می‌دانید سرویس iCloud برخی اطلاعات مهم ما را بک‌آپ‌گیری می‌کند، اما برای تهیه بک‌آپ کامل بهتر است از کامپیوتر استفاده کنید. آیفون یا آیپد خود را به کامپیوتر متصل کرده و منتظر شوید تا به برنامه iTunes اضافه شود، سپس در منوی سمت چپ بر روی آن کلیک کرده و وارد بخش Summary شوید. با این کار باید صفحه‌ای باز شود که در آن خلاصه‌ای از وضعیت دستگاه شما در اختیارتان قرار می‌دهد. از بخش Backups دو مورد This computer و Encrypt iPhone backup را تیک زده و بر روی Back Up Now کلیک کنید.

پس از اتمام بک‌آپ‌گیری از آیفون خود می‎‌توانید پروسه ریست کردن آن را شروع کنید. در این آموزش ما از آیفون با iOS 9 استفاده کردیم اما در آیپد نیز روش کار دقیقاً به همین شکل است.

1. تنظیمات دستگاه را باز کنید و به بخش General بروید. در لیست باز شده Reset را پیدا کرده و انتخاب کنید.

2. Erase All Content and Settings را انتخاب کنید. در صورتی که برای دستگاه خود رمز عبوری تنظیم کرده باشید، لازم است برای پاک شدن اطلاعات از شما درخواست شود و آن را وارد کنید. بدون داشتن رمز عبور امکان ریست کردن دستگاه وجود ندارد.

3. حال باید رمز عبور حساب کاربری Apple ID خود را وارد کنید. این برای حذف شدن اپل آیدی از دستگاه شما و از کار افتادن سرویس Find My iPhone است. همچنین هنگامی که اطلاعات خود را از طریق iTunes ریستور می‌کنید از شما اطلاعات Apple ID درخواست می‌شود.

4. پروسه ریست شدن و باز گردانی به حالت کارخانه دستگاهتان یک یا دو دقیقه طول می‌کشد، پس از آن صفحه خوش‌آمدگویی ظاهر خواهد شد که از شما می‌خواهد صفحه را به کنار بکشید تا ادامه دهید. حالا آیفون شما آماده فروش یا تحویل به فروشگاه برای تعمیر آن است.