برو به محتوای اصلی
سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو
۵ سال پیش پرسیده شده

چرا سوال و یا جوابم در انتظار تایید تیم مدیریت است؟ آیا امکان ارسال سوال و جواب بدون نیاز به تایید وجود دارد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

قوانین کلی تایید محتوا

تا قبل از تاریخ ۱۴ خرداد ۹۷، تمام سوالات و پاسخ‌ها به صورت مستقیم در سرویس جواب‌کو منتشر می‌شدند.

از این تاریخ به بعد تمام سوالات، پاسخ‌ها و دیدگاه‌ها قبل از انتشار توسط تیم مدیریت جواب‌کو بررسی و تایید می‌شوند. تمام سوالات و پاسخ‌هایی که مطابق «قوانین پرسش سوال» و «قوانین کلی جواب‌کو» باشند منتشر خواهند شد. تصمیم‌گیری در انتشار و یا عدم انتشار محتوا تنها و تنها طبق قوانین انجام می‌شود و هیچ جهت‌گیری در این رابطه توسط تیم مدیریتی وجود نخواهد داشت.

قبل از انتشار در صورتی که سوال و یا جواب بصورت کلی طبق قوانین باشد و تنها مشکل کوچکی در آن وجود داشته باشد (مثلا اشاره نکردن به منابع در پاسخ و یا کامل ذکر نکردن سوال) تیم مدیریت قبل از انتشار در قالب دیدگاه با صاحب محتوا تماس گرفته و موارد کوچکی که ایراد دارد را ذکر می‌کند. پس از اصلاح سوال و یا جواب، محتوا منتشر خواهد شد.

در صورتی که محتوای خود را پس از تایید شدن ویرایش نمایید، محتوای شما به صورت موقت مخفی شده و مجددا توسط تیم مدیریت محتوا بررسی خواهد شد. لازم به ذکر است پس از اینکه سوال شما اولین پاسخ را دریافت کرد دیگر امکان ویرایش سوال توسط شما وجود نخواهد داشت ولی می‌توانید نام خود را از سوال حذف نمایید.

تایید خودکار سوالات و پاسخ‌ها

جواب‌کو به صورت خودکار برخی از سوالات و پاسخ‌ها را با استفاده از یک الگوریتم تایید می‌نماید. در صورتی که کاربر قدیمی جواب‌کو هستید و تا کنون محتوای خوبی در جواب‌کو ایجاد نموده‌اید نیازی به انتظار جهت تایید سوالات و یا پاسخ‌های شما نیست و محتوای شما به صورت درجا منتشر می‌شود.

همچنین به زودی برخی از کاربران برتر جواب‌کو نیز امکان تایید سوالات و پاسخ‌های در حال انتظار را خواهند داشت تا پروسه تایید سوال و جواب سریع‌تر شود.

دلیل نیاز به تایید سوالات و پاسخ‌ها قبل از انتشار

مطمئنا تایید تک تک سوالات و پاسخ‌ها برای تیم جواب‌کو خوش‌آیند نیست و همچنین در نگاه اول تجربه جالبی را برای کاربران عزیز جواب‌کو ایجاد نخواهد کرد.

ولی به دو دلیل زیر مجبور به افزودن این پروسه شدیم:

  1. با این کار امیدواریم کیفیت سوالات و پاسخ‌ها بالاتر رود. خیلی وقت‌ها سوالاتی بی‌معنا و یا ناقص در جواب‌کو پرسیده می‌شود، و همچنین پاسخ‌های یک کلمه‌ای فرستاده می‌شود. این موضوع تجربه کاربرانی که در حال خواندن فید هستند را پایین می‌آورد. در واقع ممکن است این موضوع تجربه کاربری افرادی که تازه عضو شده‌اند را در هنگام پرسیدن سوال و یا جواب دادن کمی پایین بیاورد، اما از طرف دیگر کیفیت فید اصلی و تجربه کاربران در هنگام خواندن محتوا را بسیار بالاتر خواهد برد.
  2. متاسفانه چند روز گذشته افرادی با هدف خراب کردن جواب‌کو شروع به پست تصاویر و مطالب خارج از عرف نمودند که می‌توانست تجربه بسیار بدی را برای کاربران جواب‌کو ایجاد نماید و حتی باعث فیلتر شدن این سرویس شود. امیدواریم این راهکار مانع ایجاد چنین محتوایی در جواب‌کو شود.

ما نهایت سعیمان را در بهبود الگوریتم تایید خودکار محتوا داریم و امیدواریم به زودی به مرحله‌ای برسیم که تنها محتوایی که خلاف قوانین جواب‌کو می‌باشد در صف تایید قرار گیرد و تمام محتوای مطابق قوانین حتی در صورتی که توسط کاربر جدیدی ارسال شده باشد به صورت خودکار تایید گردد.

آمار سوال

۴۹۰ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۵ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه