برو به محتوای اصلی
۳ سال پیش پرسیده شده

چگونه تایپ ده انگشتی را یاد بگیریم؟ آیا نرم‌افزاری برای این کار وجود دارد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

علاوه بر نرم‌افزار، وب‌سایت‌های زیادی در این زمینه آموزش‌هایی رو قدم به قدم برای شما در نظر گرفتن. به شخصه خودم از این نرم‌افزار برای یادگیری تایپ سریع استفاده کردم و خیلی نرم‌افزار خوب و  جامعی هست. اول قواعد و سرعت تایپ و این موارد رو باهاش تمرین میکنید و بعد سطح تمرین‌ها پیشرفته میشه. یه قابلیت جالبی که داره میتونید فال متنی دلخواه خودتون رو Import کنید و رو‌ی اون کار کنید. مثلا در رابطه با یک موضوع تخصصی اون متن‌ها رو کپی کنید که این نرم‌افزار در واقع میزان خطا و اشتباه شما رو آنالیز کنه. 

میتونید از این نرم‌افزار استفاده کنید: 

Typing Master 10 for Windows

محسن

ابتدا باید اصول آن را یاد گرفت. در فایل PDF زیر آموزش داده است:

فایل PDF۶۹

بعد از یادگیری اصول می‌توانی با برنامه‌های مختلفی که وجود دارد تمرین کنی. بنده با نرم‌افزار زیر کار کردم. البته این برنامه آموزش تایپ انگلیسی است ولی با توجه به اینکه اصول آن یکی است برای تمرین مناسب است. خوبی این برنامه این است که در ابتدا اصول نشستن روی صندلی و چگونگی قرار گرفتن دست و کامپیوتر را به صورت انیمیشن فان نشان می‌دهد.

نرم افزار تمرین و تکرار تایپ ده انگشتی Ten Thumbs Typing Tutor 4.7۶۲

شاهین سادات‌ناصری
طراح و توسعه‌دهنده وب

می‌تونید از سایت‌های فارسی آموزش تایپ استفاده کنید که به شکلی سرگرم‌کننده، تایپ شما رو تقویت می‌کند. چند مورد از سایت‌های خوب در این زمینه:

کاری که من کردم این بود: 

یه چالش گذاشتم برای خودم؛ هر روز باید خاطراتم رو تایپ کنم، ولی با یه فرق کوچولو؛ باید کل خاطره اون روز رو 10 انگشتی تایپ کنم. روز‌های اول خیلی سخت بود. تقریبا دو ماهی طول کشید. ولی خب الان بدون این که به کیبورد نگاه کنم، میتونم تقریبا راحت تایپ کنم. 

این کار رو که کردم، به صورت اتوماتیک تایپ انگلیسیم هم قوی‌تر شد. دو هفته‌ای تونستم به همون سرعت برسم.

مهدی احمدی طایفه
مدیر محتوای typeafzar.ir

سلام کیوان جان مدت زمان زیادی از سوالت گذشته و احتمالا الان خودت اوستا شدی، ولی به هر حال من تو رو مخاطب قرار میدم.

ببین میتونی حتی بدون اینکه از نرم‌افزار خاصی استفاده کنی این مهارت رو یاد بگیری اصطلاحا خودت رو بندازی توی گود و شروع به تمرین کنی. البته قبول دارم که نرم‌افزار ساختار مشخصی رو به روند یادگیری میده.