برو به محتوای اصلی
ناشناس
۶ سال پیش پرسیده شده

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را به کمک اینستاگرام بهبود دهیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

نیما ترقی
CEO at ArtisanGroup/CrossFit Trainer

 صفحات فرود یا Landing Pageها مهمترین بخش در بازاریابی اینترنتی و تبلیغات آنلاین میباشند. شما وقتی موفق هستید که بتوانید مشتریان بالقوه خود را از طریق کانال‌های مختلف با این صفحات هدف، که معمولا صفحاتی خاص از وبسایت هستند (مثل محصولات)، هدایت کنید. در اینجا تکنیک‌های ساده اما کاربردی را که میتوان از اینستاگرام در این فرایند کمک گرفت با هم بررسی میکنیم:

اول- یک لینک از وبسایت خود در بخش بیوگرافی پروفایل قرار بدید.

در قسمت پروفایل اینستاگرام شما مجاز هستید که یک لینک قابل کلیک برای پیج خود داشته باشید. این لینک میتواند صفحه اصلی یا یک صفحه از وبسایت شما باشد، یا یک آدرس دیگر مثل لینک ارتباط مستقیم تلگرام.

دوم- یک تصویر با Call To Action  بسازید.

برای ایجاد پست جدید یک تصویر بسازید و محصولات، خدمات و وبسایت خود را معرفی کنید، برای ایجاد Call To Action  نیز میتوانید از این عبارت‌ها استفاده کنید: "برای دانلود کلیک کنید، برای عضویت کلیک کنید و..."

و در توضیحات عکس میتوانید توضیح دهید که برای رسیدن به این مقصود شما میبایست بر روی لینک مندرج در بیوگرافی پیج کلیک کنید. توجه داشته باشید که شما میتوانید هر از چند گاهی این لینک را بسته به سیاست کاری خود عوض کنید.

سوم- استفاده از لینک وبسایت در پست‌های ویدئویی.

پست‌های ویدویی به دلیل جذابیت و ارتباط با مخاطبین خاصی که دارد بازدید قابل توجهی را به خود اختصاص میدهند. شما میتوانید لینک وبسایت خود را به صورت زیرنویس در این ویدئو‌ها قرار داده یا مانند کمپانی @dollarshaveclub  این آدرس را به صورت صوتی به مخاطبین خود منتقل کنید.

چهارم- ارتباط با مخاطبین.

شما میتوانید برای اثربخشی بیشتر، مخاطبین خود را در بخش کامنت‌ها mention کنید یا حتی کپشن بگزارید. این اقدام نه تنها باعث جذب مخاطبین مذکور شده بلکه باعث میشود مطالب شما برای درصد بیشتری از افراد نمایش داده شود. حال کافیست با یک Call To Action مناسب مخاطبین جذب شده را به صفحه هدف منتقل کنید.

پنجم- استفاده از کوتاه‌کننده‌های لینک.

به کمک این ابزار شما میتوانید لینک‌های طولانی را به آدرس‌های بسیار کوتاه تبدیل کنید و در کامنت‌ها، پست‌ها و جاهایی که اینستاگرام به شما اجازه درج لینک قابل کلیک رو نداده استفاده کنید. از معروف‌ترین این ابزارها goo.gl۱۱۱ گوگل هست که قابل ردیابی نیز هستند.