برو به محتوای اصلی
پویا عبدی
مشاور روانشناس
۷ ماه پیش پرسیده شده

چگونه امروز پدرمان را خوشحال کنیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. غذا و خوراکی مورد پدر را بپزید

پدر همیشه با غذای مورد علاقه‌اش خوشحال می‌شود. مواد لازم را بخرید و با عشق به آماده کردن غذای مورد علاقه اش مشغول شوید. همچنین می‌توانید به جای آشپزی، پدر را به یک رستوران دعوت کنید.

2. به تماشای یک فیلم جذاب بنشینید

کمی تحقیق کرده و جدیدترین و زیباترین فیلمی که مناسب سن پدرتان باشد را پیدا کنید. می‌توانید آن فیلم را خریده و در خانه ببنید یا به سینما بروید. البته بعضی از آقایان دوست دارند که فیلم قدیمی مورد علاقه‌شان را چندین‌بار ببینند.

3. مهمانی کوچک ترتیب دهید

در روزهایی که مشغله‌های کاری ذهن پدرتان را درگیر کرده و برای تفریح وقت کمتری دارد، از آشنایان و فامیل دعوت کنید به خانه شما بیایند. دیدن اقوام و آشنایان، دورهمی و صحبت‌کردن در مورد خاطرات خوش گذشته برای پدر خوشایند و لذت‌بخش است. وقتی پدر در جمع آشنایان باشد حس خوبی پیدا می‌کند.

4. بازی و شادی را فراموش نکنید

بازی‌هایی مثل فوتبال‌دستی، پلی‌استیشن و... انتخاب خوبی برای خوشحال‌کردن پدر است. اینکه چند‌ساعتی از درگیری‌های فکری روزمره‌اش دور شود. پدر با بازی‌کردن با فرزندان و دوستان احساس خوبی بدست آورده و روحیه‌اش بالا می‌رود. برای انتخاب نوع بازی، سن و علاقه پدر را در نظر بگیرید.

5. کار نیمه‌تمام را تمام کنید

به دلیل درگیری‌های روزمره، ممکن است کاری که پدر از شما خواسته، نیمه‌تمام مانده باشد. آن کار را بطور کامل انجام دهید و به او بگویید چرا در انجام کار تاخیر داشته اید، تا فکر نکند بخاطر بی‌توجهی‎تان کار را رها کرده‌اید. اگر پدر کاری از شما می‌خواهد، سعی کنید در اسرع وقت انجام دهید تا او راضی باشد و احساس نکند حرف‌هایش برای کسی مهم نیست.

منبع: خوشحالی پدر | چگونه می‌توان پدر را خوشحال کرد؟۲