برو به محتوای اصلی
۹ ماه پیش پرسیده شده

چگونه در دانشگاه فرهنگیان قبول شویم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شامل چند مرحله است:

مرحله اول: ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبان باید با توجه به مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی که دارند، ثبت نام کنکور سراسری یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان را انجام دهند و زمان ثبت نام نیز در بهمن ماه می‌باشد.

مرحله دوم: حضور در جلسه کنکور

پس از ثبت نام آزمون سراسری باید در حوزه امتحانی گروه آزمایشی خود مطابق با زمانبندی که سازمان سنجش در کارت ورود جلسه کنکور مشخص کرده است، حضور داشته باشید. قابل ذکر است که در آزمون باید حداقل تراز 6500 را کسب کنید. 

مرحله سوم: انجام انتخاب رشته کنکور

حدود یک ماه پس از برگزاری کنکور، نتایج آن در قالب کارنامه کنکور منتشر می‌شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شده باشند، در کارنامه آن‌ها مشخص خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر نمرات خام و حد نصاب لازم را کسب نکرده باشید، امکان انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان را نخواهید داشت.

مرحله چهارم: پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

داوطلبانی که کد رشته محل‌های دانشگاه فرهنگیان را وارد فرم انتخاب رشته می‌کنند، باید در سایت سنجش هزینه‌ای را واریز نمایند که این هزینه برای مراحل مصاحبه و… در نظر گرفته شده است.

مرحله آخر: حضور در مصاحبه

اسامی داوطلبان واجد شرایط که تراز لازم را در کنکور کسب کرده‌اند، به صورت چند برابر ظرفیت برای مصاحبه دعوت می‌شوند که اسامی توسط سازمان سنجش اطلاع‌رسانی می‌شود. در مرحله مصاحبه نیز باید تمام صلاحیت‌ها را از نظر علمی، مذهبی، اعتقاداتی، پزشکی، سلامتی و… داشته باشید تا مورد تایید قرار بگیرید.

منبع و توضیحات کامل‌تر:  چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم