برو به محتوای اصلی
امیرحسین‌سلطانی
۱۱ ماه پیش پرسیده شده

بازاریابی چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بازاریابی به تلاش برای ارتباط بین ارزش محصول (کالاها یا خدمات) و مشتری گفته می‌شود. بازاریابی به هنر فروش نیز معروف است؛ ولی فروش یکی از توابع کوچک بازاریابی به حساب می‌آید.

بازاریابی موفق مستلزم برخورداری از محصول مناسب در زمان مناسب و مکان مناسب است و اطمینان از اینکه مشتری از وجود محصول مطلع است، از این رو موجب سفارش‌های آینده می‌شود. بازاریابی، فرایندی است که بین توانایی‌های شرکت و نیازهای مشتریان تعادل ایجاد می‌کند.

بازاریابی بر پایه 4 مقوله اصلی:

کالا یا خدمات
• توزیع
• قیمت‌گذاری
• ترویج

واژه بازاریابی نباید به معنی قدیمی آن، یعنی صرفاً فروختن، معنی و تعبیر گردد و معنای جدید این واژه همانا تأمین نیازهای مشتری است. شرکت‌های امروزی با رقابت شدید روبه‌رو هستند و پاداش از آن شرکتی خواهد بود که بتواند به بهترین نحو ممکن، خواست‌های مشتری را درک و بالاترین منفعت را برای مشتریان هدف خود تأمین کند.

برای مطالعه مقاله اموزش بازاریابی میتوانید به سایت ذهن مراجعه کنید.۱۱

در اینجا قصد دارم بازاریابی ویدیویی را توضیح دهم.

دیگر زمان بازاریابی به صورت سنتی گذشته است. یعنی در دنیای بزرگ امروز دیگر یک محصول یا یک برند نمی‌تواند برای شناساندن خود به مردم از تبلیغات سینه به سینه یا روش‌های سنتی استفاده کند. با روی کارآمدن تلویزیون و بعد از آن کامپیوترها، اینترنت و فضای مجازی بشر امروزی درگیر تکنولوژی است و باید برای این مردم به زبان روز دنیا بازاریابی کرد که بهترین بازاریابی هم بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ است.

تاثیر ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ تاثیرات زیادی دارد که می‌توان با ساخت یک ویدئو تبلیغاتی خوب ذهن مخاطب را درگیر کرد. هر چه این ویدئوها جذاب‌تر ساخته شود فکر بیننده را بیشتر درگیر می‌کند.

منبع۸